bolhairtó

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

bolhairtó

HozzászólásSzerző: ps_hugi » csüt. júl. 31, 2008 5:48 pm

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Lehet a kutyákra bármilyen mellékhatása a kullancs ill. bolhairtó szereknek? Ma reggel egy jó minõségû ilyen tarkóra csepegtetõs szert használtam és mintha kicsit furcsa viselekedést tapasztalnék azóta a kutyáimon. Gondolok arra, hogy esetleg zavarja õket a szaga,amíg nem szoknak hozzá!? Azt nem hiszem, hogy lenyalták volna, mert ügyeltem, hogy a szõrük alá kerüljön.
Találkozott már vki ilyennel?
Avatar
ps_hugi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:bolhairtó

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. júl. 31, 2008 7:17 pm

Biztosan nincsen semmi ilyen hatásuk. Esetleg a bolhairtó nyakörv okozhat a bõrön elváltozást.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:bolhairtó

HozzászólásSzerző: ps_hugi » pén. aug. 01, 2008 1:20 pm

Köszönöm a választ. Amúgy ma már csak az egyikükön tapasztalok enyhén furcsa viselkedést, remélem nála is megszünik.
Avatar
ps_hugi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Bolhás spani

HozzászólásSzerző: Dorcy04 » kedd aug. 05, 2008 2:07 pm

Sziasztok!
Lilikém bolhás lett annak ellenére, hogy volt nyakörve, és még csak 3,5 hónapja volt rajta.
Vettem neki újat(Scalibor), a kérdésem az lenne, hogy elég, hogy új van rajta, vagy fürdessem is meg. Ha fürdetés javasolt, akkor tudnátok mondani valami jó féle sampont, ami 9 hónapos kutyusnak nem árt.
Avatar
Dorcy04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Bolhás spani

HozzászólásSzerző: livelygolden » szer. aug. 06, 2008 11:13 am

Szia Dóra!

Milyen nyakörv volt rajta? Az átlagosak sztem csak 2 hónapig jók, egyedül a Kiltixrõl tudom, hogy 6 hónapig véd.

Szerintem miattatok érdemes lenne megfürdetni , hogy kiirtsátok gyorsan a jelenleg benne levõket, és utána rá még vmilyen bolha-kullancsirtót.

Biztonságosak a Spot-on-ok, pl. Frontline, EX-STop, ProMeris, ezek nyakra csepegtetõsek, és nem kell félni, hogy leesik, mint egy nyakörvnél, meg a kisgyerekek se fogdozzák meg.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Bolhás spani

HozzászólásSzerző: Dorcy04 » szer. aug. 06, 2008 1:08 pm

Szia Dóra!

Scalibor volt rajta, állatorvos ajánlotta, mert akkor még alig volt fél éves, és ezt már rá lehetett tenni. Killtix-et azt mondta egy éves kora után ajánlott.
\"Nyakra csepegtetõset\" nem szerettem volna mert akkor le kellett volna egy foltban vágni a bundáját. Plusz nem voltam benne biztos, hogy az is jó kullancs ellen. így maradt a nyakörv.
Akkor megfürdetem, minél gyorsabban pusztuljanak :D
Köszönöm a válaszod!

Dóra
Avatar
Dorcy04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Bolhás spani

HozzászólásSzerző: Dorcy04 » szer. aug. 06, 2008 7:50 pm

Szia! Köszi a választR

Anyukámék spanijára az állatorvos rakta úgy a cseppet,hogy levágta a szõrét, azt mondta így csináljuk, mert amúgy nem biztos,hogy eléggé hatékony lesz, mert nem érintkezik elégggé a bõrrel. Hihetõnek tûnt :D
A Scalibor eddig bevált, valószínûleg mi voltunk figyelmetlenek, mert 2-szer úszott benne, és ez csökkentette az élettartamát. Én is úgy tudtam,hogy 5 hónapig véd, és ezért ért váratlanul a bolhatámadás :D
A kullancsvédelem miatt választottuk a nyakörvet, az biztonságosabbnak tûnt. Szerencsére az nem volt benne. Habár már Lime kór ellen beoltották, de számos betegséget összeszedhet...
Egyébként mi is maradtunk a Scalibornál, mert mindeddig jó volt, majd 3 havonta cserélem, az a tuti. A cseppet 1 éves kora után terveztem, az állatorvos is így javasolta (másik, mint amelyik levágta a szõrt)
És nem büdös, mert lakásban van, és ez is szempont.

Hétvégén vihetem már kutyasuliba, vagy még veszélyforrás leszünk a többiek számára?(hétfõn került rá a nyakörv)
Avatar
Dorcy04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Bolhás spani

HozzászólásSzerző: Dorcy04 » csüt. aug. 07, 2008 7:26 am

Szia!
Oké, akkor megyünk! :D
Megpróbálok feltenni képet, de általában túl nagy a mérete.
Ez egy régebbi, majd otthonról még teszek fel róla. Kép
Avatar
Dorcy04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Bolhás spani

HozzászólásSzerző: Enix » csüt. aug. 07, 2008 8:05 am

Dóri szia. Kiltixet 5 hónapos kor után lehet a kutyára rátenni, addig spot on. 5 hónapos kor után mehet együtt is.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Bolhás spani

HozzászólásSzerző: livelygolden » csüt. aug. 07, 2008 2:35 pm

Nagyon aranyos kutyus:-)
Mennyi bolha volt benne? Én jókat hallottam eddig a Scaliborról. Nem lehet, hogy csak épp felszedett 1-2-t vhol és még nem volt ideje \"elpusztítani\"?
Alapvetõen jók a cseppek, túlzásnak tartom a szõr levágását, elég ha a bõr felszínére tud jutni a szõr széthajtásával. BÁr elég büdösek, ez tény:-P Kb. fél napig.

Én mindig együtt használom, ha megyünk ki, Kiltix plusz ált. ProMeris.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég