bolhairtó

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Bolhás spani

HozzászólásSzerző: Dorcy04 » pén. aug. 08, 2008 7:09 pm

Sziasztok!
Napokig benne volt, a rózsaszín pocak tiszta csípés nyom volt... De úgy néz ki megoldódott. A Scalibor nyakörvvel szerintem az volt a gond,hogy úszott,és így hamarabb elvezstette a hatását. Egyébként meg vagyok vele elégedve.
Kicsit kellemetlen, hogy egy eladó nem tud ilyeneket és ezért félre tájékoztat...
Talán mára már kipusztultak, csak engem is megcsíptek és elég kellemetlen... Mindent mosok újra (hétfõn is megtettem) és vettem bolhairtó sprayt amit a lakásba ajánlanak. Remélem beválik.
Kerestem még néhány képet Lilikémrõl.
Kép
Avatar
Dorcy04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Bolhás spani

HozzászólásSzerző: Dorcy04 » pén. aug. 08, 2008 7:09 pm

Az elõzõn akkora volt, mint egy 38-as papucs...

És most így néz ki :D Kép
Avatar
Dorcy04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Bolhás spani

HozzászólásSzerző: Dorcy04 » pén. aug. 08, 2008 7:10 pm

és így, amikor a homokot túrja... Kép
Avatar
Dorcy04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Spot-on + bolhanyakörv?

HozzászólásSzerző: maryg » pén. aug. 15, 2008 11:18 am

Sziasztok!
Holnap olyan helyre megyünk kutyóval, ahol eddig minden alkalommal szedtünk össze bolhát az ottani kutymó miatt ... Azóta kezelték spot-on-nal, de nem tudom mennyire bízhatok benne ... lenne baja a kutyagyereknek, ha bolhanyakörvet is tennék rá a biztonság kedvéért?
(Muszáj mennünk, és a Marcit sem hagyhatom itthon ... család ...)

Kép
Avatar
maryg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Spot-on + bolhanyakörv?

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. aug. 15, 2008 11:59 am

Nem lesz a kutyónak baja, bár én nem szeretek többfélét egyszerre alkalmazni. Elõfordulhat hogy nem erõsítik hanem kiütik egymást. Inkább gyorsan kezeld le az eddig használttal.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Spot-on + bolhanyakörv?

HozzászólásSzerző: maryg » pén. aug. 15, 2008 12:05 pm

Köszönöm a véleményt, le is beszéltem magam gyorsan a dupla védelemrõl :))) A kezelés most volt 3 napja. Akkor talán nem lesz semmi gond akkor sem, ha csak a spot-on-ban bízok. Szép napot! :)))
Avatar
maryg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Spot-on + bolhanyakörv?

HozzászólásSzerző: livelygolden » szomb. aug. 16, 2008 11:03 am

Szia Gabi!

Csak annyit tennék hozzá, hogy a bolhákra mindegyik készítmény jó!
Mindegyiknek el kell tüntetnie õket, amiatt nem kell aggódni, hogyha \"csak\" spot on van rajta;-)

Ami gondot jelent, az a kullancs. Ugyanis sok kullancs rezisztens már egyes szerek ellen. Ezért szokták egyszerre használni a 2-t. Persze csak áo.-i vélemény kikérése mellett. Nálunk ugye van, hogy valamelyik goldennel aktívan járunk ki terepre, ráadásul sok ott a kullancs, akkor a spot-on (ProMeris) mellé még kap Kiltix nyakörvet is.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Spot-on + bolhanyakörv?

HozzászólásSzerző: maryg » szomb. aug. 16, 2008 5:27 pm

Szia DÓri!
Köszi a véleményt neked is! Már hazajöttünk az ominózus helyrõl, és háát vakarózik Marci :))) Most várom a hatását a spot-on-nak, remélem tényleg kipusztul, ami belemegy ... de asszem este fürdésnek is alávetem az ebet :)))
Egyébként hetente többször megyünk Zagyvára, erdõbe stb. Nem volt még túl sok kullancsunk, de azért minden hónapban összeszedünk egyet. Ilyenkor rátegyem a nyakörvet is? Bár amilyen lökött kutya, egybõl vízbe menne :))) Akkor viszont a nyakörvnek lõttek ...
A jó Isten igazán kihagyhatta volna a teremtésbõl az élõsködõket! :DDD
Avatar
maryg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Spot-on + bolhanyakörv?

HozzászólásSzerző: ps_hugi » pén. aug. 22, 2008 9:39 pm

Sziasztok!

Hát az én lányaim a nyakra csepegtetõs óta is vakaróznak sajnos, nem tudom miért nem használhatott vajon. Vízbe sem voltak és próbáltam rendesen a bõrükre csepegtetni. Azt hiszem Eukanuba márkájú volt, vkinek van vele tapasztalata?
Avatar
ps_hugi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Spot-on + bolhanyakörv?

HozzászólásSzerző: Rattler » szomb. aug. 23, 2008 3:31 pm

Zsuzsa, szerintem akkor nem bolha okozza a vakarózást. Eukanubás spot ont nem ismerek.
Ételallergia? Próbáld ki a tápváltást.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég