Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Timy és Boby » vas. jan. 20, 2008 5:10 pm

Sürgõs választ szeretnék kérni vagy ötletet miért akar más kutyákat megharapna iszonyatosan morog rá és képes lenne beléharapni de ha odamegy hozzá akkor elkezd valameikükkel játszani.Miért?

Köszi a válaszokat Timy és Boby
Avatar
Timy és Boby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Detty16 » vas. jan. 20, 2008 5:19 pm

Szia!
Nekem is ilyen a kisebbik boxerem!
Mikor idekerült már itt volt a nagyobb boxer így õk mikor összeszoktam gondoltam nem lesz gond,de aztán 4hónapos korában egy vele egykorú boxerrel találkozott,megtámadta,morgott vicsorgott rá!!
Azóta mikor voltak nálunk kiskutyák (4kis keverék kaiket mi ajádnékoztunk el)
volt h gondolt egyet és rájuk ugrott,de komolyabban nem harapta õket csak olyan vad volt!
Rosszul lett szocializálva más kutyákkal szemben,gondolom én,pl az állatorvosnál menne az összes kutyához de kedvesen,de én mégse merem odaengedni,vagy sétálás közbe ügyet sem vet a rá ugató kutyákra!
Aztán a múltkor a kiképzõnk felnptt kutyájával találkozott,vele kapcsolatban pedig annyira lekenyerezõ volt!

Érezte hogy õ a rangidõ dominánsabb kutya!
Úgy gondolom Bobyban is ez lehet,dominanciát próbál mutatni,és mikor látja h a másik nem nyúkt neki veszélyt akkor játszana,esetleg kutyasuliba nem tudtok eljárni,ilyentéren ez jó lenne neki!
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Timy és Boby » vas. jan. 20, 2008 5:25 pm

Szia!Én is gondoltam erre a szocializációs problémára és a dominanciásra is..am kutyasuliba nem tudunk elmenni me én iskolába járok a szüleim dolgozni..és nincs idõnk.Hétvégén pedig a tanulás meg egy kis játék.Bobyka is ien mint ahogy leirtad ( a kisebbik boxered)csak õ elkezd kaparni mint állat és majd megfullad a nyakörvtõl de menne és elkezde morogni ugy hogy más már azt hiszi hogy veszett és egyszer volt olyan hogy majdnem elkapta egy ember lábát mert szépen ment meg minden és megõrült :S Hiába szólunk rá ügyet sem vet de persze tud õ szépen sétálni is akkor mindig jól megdícsérjük de ez az odarohanás..:S
Avatar
Timy és Boby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Detty16 » vas. jan. 20, 2008 5:43 pm

és mikor elviszed sétálni ill nagyobb sétákra!
nem tudsz kutyás környezetbe menni?
Vagy suedd össze a barátnõidet,õk is hozzák a kutyáikat ha van,és szépen lassan más kutyákhoz szoktatni!
Ha nem tudsz sulikba menni,(mondjuk azok is hétvégente reggel vannak)
akkor neked kell õt szoktatni!
Hol laktok?
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Timy és Boby » vas. jan. 20, 2008 5:59 pm

Szia!Hát olyan környezetbe ahol nagyon sok a kutya ott még nem próbáltuk de van amikor rájön megpróbáljuk ezt a hozzászoktatást csak nemsok kutyás haver van itt a lakótelepen meg ameik van az is olyan veszett mint Boby senki nem mehet hozzá közel mert megharapja még az embert is de mind1 csak más ötleted van hogy lehetne hozzászoktatni?Egyszer egy tacskóval sétáltunk lenn és alig lehetett menni tõlük mert mindig összeakaszkodnak és jáccanának.
Avatar
Timy és Boby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Timy és Boby » vas. jan. 20, 2008 5:59 pm

am Debrecenben
Avatar
Timy és Boby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Timy és Boby » vas. jan. 20, 2008 6:25 pm

Szia szobatisztasággal kapcs.ban kérdeznék hogy ugy volt mindig levitel elõtt kapott inni és persze kajánál ,rendes megszokott idõbe visszük le de bepisil 1 órával utána szintem minden reggel és este (csak akkor) és akkor egyedül van. Miért?Lehet odakell adni mert nem bírjuk hogy mindig bepisil..:S
Avatar
Timy és Boby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Detty16 » vas. jan. 20, 2008 6:50 pm

Szoktassátok rá pelenkára amíg egyedül van!
De ha folyamatosan ott a víz elõtte és õ iszik iszik,akkor természetes h pisil is!
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Timy és Boby » vas. jan. 20, 2008 6:52 pm

pelenkárs nem tudott rászokni már próbáltuk és épp ezaz nincs elõtte viz csak akkor kap miko leviszem
Avatar
Timy és Boby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Pipi » vas. jan. 20, 2008 10:07 pm

Timike,
most olvasom csak, milyen gondjaid vannak Bobyval. ne csüggedj. valami gond lehet vele lelkileg szerintem. elõtte nem csinálta ezt? miota ilyen? Hányszor viszed le naponta? a kutyapelenka nálunk sem vált be annak idején, teljesen ignorálta, az ujságpapirt fecnikre tépte. ugy szokott rá a szobatisztaságra, hogy naponta akár 10-szer is lementem vele. most is, amikor már elmúlt egy éves, napi 4szer megyek le vele. ez elég neki. néha akkor pisilt be, ha truccolt, vagy felfázott. gondold át, mit nem jo neki. és elsõsorban legyél vele toleráns. most kezd férfikorba érni, dominanciára törekszik, lehet, ez az oka mindennek. szép estét, ha van idõd, irj, erika
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Következő

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron