Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Pipi » szer. jan. 23, 2008 3:29 pm

Hagyjátok már abba ezt az alpári szöveget. Enix, tudom, jot akarsz, de néha diplomatikusabban is fogalmazhatnál. és ezt nem rosszbol irom. jot akarsz, de rosszul kommunikálod le. Timi, te meg nyugodj meg, ne vegyél mindent a szívedre. Gyógyítsátok meg Bobyt, szeressétek, úgy, ahogy kell. És Évának fogadd meg a tanácsait, tényleg õ ért közülünk legjobban a kutyákhoz, másrészt schnauzereket tenyészt. türelem.
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Enix » szer. jan. 23, 2008 3:37 pm

Erika nem hiszem h én haználtam volna alpári szót, és a véleményem amúgysem a betegség esetleges kezelésére irányult hanem arra hogy megválnak a kutyától. Ezt minõsítettem, ahogyan Éva is tette. De ez a téma több karaktert nem érdemel részemrõl, ugyanis nem egy témáról beszélünk.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Pipi » szer. jan. 23, 2008 3:43 pm

oké
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: mary94 » szer. jan. 23, 2008 4:04 pm

Enix!

A gyerekem nem arra értete az analfabétát hogy bárkiis nem tud irni olvasni ,hanem arra hogy negondold hogy halvány gõze sincs a kutyihoz.Nem jól értelmeztél.

Az meg. hogy idõben sajnos igy alakult hogy nem férbele, na bumm, kikell találni valami jó megoldást ami mindenkinek jó.Ez nem felelõtlenség!!Van otthon több kisállata is és igenis szretetetl gondozza!!

Hali
Avatar
mary94
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: mary94 » szer. jan. 23, 2008 4:12 pm

Szia Évi!

Reagálva irásodra:
Pont azért fázott meg a kutya mert esõben lentvolt szaladgálni játszani fetrengeni a vizes fûben,és jólmegfázott.

Az az elsõ amikor feljön, akkor, megvan törölgetve, dörzsölve a bundája.

A kutya nincs arra szokatva,hogy este 11 kor még járkáljunk az utolsó idõpont félkilenc max,nyáron persze más,nekünk nen csak ez a napidolgunk, munkahely is van a világon sajnos, és apárom nem is szereti akutyát a lakásban igaza is van,csak a gyermeke miatt szereti és tûri el, és ha van ideje még ha fáradt is leviszi pisilni,de azért azt már nemfogjuk elvárni tõle hogy a hosszú mûszak után lekutyagoljona harmadikról, meg megint vissza, nem 25 éves már:)

Szia
Avatar
mary94
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Timy és Boby » szer. jan. 23, 2008 4:34 pm

Ui:Ezt a topicot azért hoztam létre hogy megtudjam mi az oka annak h. Boby mér szed szét más kutyákat...
Avatar
Timy és Boby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: ps_hugi » szer. jan. 23, 2008 9:48 pm

Szia Timi!

Nem értem a problémádat, azt írod szét szed más kutyákat, közbe azt is írod,h más kutyákkal szokott játszani... akkor most mi is van?
Egyébként ha ez igy is van,sztem ez egy ilyen ifjú kannál elfogadható viselkedés. Egyébként én is tapasztaltam ilyet az elõzõ kutyusomnál, õ is iszonyat mérges volt minden más kutyára (németjuhász kan), de igazából nem volt vele problémám, mert annyira tudtam fegyelmezni,meg ügyeltem,h ne kerüljön más kutyához közel. Tehát nem volt belõle végüis probléma sosem. És az okával is tisztában voltam,mivel kertben élt, kiskorában nem hordtuk sajnos eleget sétálni és nem lett hozzászoktatva más kutyákhoz.
Szoktatás kérdése, most két lány kutyám van, pici koruk oóta ismerkedtettem õket más kutyákkal, és meg is van a látszatja, semmi bajuk a kutyákkal, sõt...

Amúgy ez a sértõdéses dolog teljesen fölösleges kör volt, igaza volt Enixnek, nem hangzott túl jól amit írtatok, h akkor így járt. És bizony problémák vannak a kutyákkal. Amúgy meg az nem felmentõ ok,h suli meg munka, ez mindenkinél fennáll.
Míg egész picik voltak a kutyáim minden éjjel fel kellett keljek hozzájuk, mert sírtak az anyjuk után... felkeltem, túléltem és reggel mentem a dolgomra... sõt örülök,h megtettem a legszebb közös élményeim azokról az éjszakákról vannak,mikor a karomban altattam el azokat a kis bébiket. kitartás! õ is meg fogja hálálni, ha kitartotok mellette!
Avatar
ps_hugi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Berta Katalin » szer. jan. 23, 2008 11:28 pm

Nézd csak, ezt az aproneten találtam. Talán érdemes lenne felhívni.
\"KUTYAKIKÉPZÉS-ÁLLATPSZICHOLÓGIAI TANÁCSADÁS
KUTYAKIKÉPZÉS OTTHONÁBAN! (Nem csak Budapest területén!) 20 éve a szalmában dolgozó mesterkiképzõ-állatpszichol ógus,vállalja kutyája kiképzését,fajta és kormegkötés nélkül,az alapoktól a legmagasabb szintig,bármely szakágban,egész évben! Problémás,elrontott,deviáns viselkedésü kedvenceket is vállalok! ÁLLATPSZICHOLÓGIAI,TARTÁSI és NEVELÉSI TANÁCSADÁS,bármely faju házi és vadállattal kapcsolatban,az ízeltlábuaktól a fõemlõsökig!

* Ár: 0 Ft
* Feladó: Csigás Zoltán
* Telefon: 06304296928
* Referencia szám: 6795288
* Hely: Budapest összes kerülete\"
Avatar
Berta Katalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Enix » csüt. jan. 24, 2008 9:33 am

Berta Katalin köszönöm az üzenetedet! Ezekszerint az, hogy kifejtettem a véleményemet trágárság. Én ezt nem így definiálnám! Azonban végigolvasva az elõzményeket inkább nem fûzök hozzá többet, mert félek olyan mondatok hagynák el az ujjaimat amire nem lennék büszke.

Azért még azt elmondom, számomra megbocsáthatatlan, ha valaki magához vesz egy élõlényt, és utána elfoglalságai miatt ad túl rajta. Ha anyagi vagy egészségügyi gondja lenne, még meg is érteném. Így azonban ez elég csúnya dolog. Hozzáteszem, véleményem szerint nincsen rossz kutya, csak maximum rosszul nevelt kutya. A kutya ha ilyen agresszív más ebekkel, annak egy komolya oka van, mégpedig az, hogy nincs erre szocializálva. Az én goldenem például rendszeresen van együtt más kutyákkal, akár a kutyasuliban, akár édesanyáméknál az õ két kutyájukkal, de az is elõfirdult már, hogy hozzánk állított be valaki kutyástól, ebbõl sosem volt probléma. Szoktatás kérdése. Ettõl függetlenül sok sikert nektek, így vagy úgy, úgyis Ti döntitek el, mi lesz a kiskutya sorsa.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. jan. 24, 2008 10:30 am

Szia Mariann!

Én nem tudok rajtatok kiigazodni. A lányod egyik korábbi beírásában az írta, hogy õ nem fog a zuhogó esõben leszaladgálni pisiltetni, futtatni a kutyát. Aztán meg pont emiatt fázott meg. Egy kutya csak akkor fázik meg az esõben, ha órákig ácsorog vagy fekszik. Ha fut, mozog és utána le van dörzsölve akkor biztosan nem.
És miért nem tud kerékpár mellett szaladni? meg kellett volna tanítani rá, persze hogy magától nem tudja.

Az utolsó levitel fél 9. ez nagyon korán van. Az éjszaka meg hosszú. Akár pszikiai akár fizikai oka van a pisilésnek, meg kell próbálni megelõzni, tehát gyakrabban kell levinni.
És én a férjemtõl nem követeltem meg ugyanezt, mert neki természetes volt amikor 9. emeleten laktunk a snacival. A gyerekeimnek is természetes a mai napig is.
Akkoriban 10 éves koruktól volt kutyánk, ma felnõtt, dolgozó emberek.

Az meg felháborít, hogy a párod nem is szereti a kutyát és Te ezzel egyet is értesz, nem lakásba való. Csak a gyerek kedvéért.....
És Ti azt hiszitek hogy az a kutya ezt nem tudja??

Ha már kértetek segítséget, akkor az ötletekkel foglalkozzatok, és ne azzal, hogy mit miért nem lehet. Ezt a kiképzõ-pszihológust nagyon jónak tartom, érdemes lenne megpróbálni.

Én továbbra sem hiszem, hogy jó helyen van nálatok a kutya.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron