Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: mary94 » hétf. jan. 21, 2008 4:01 pm

Szia Era!

Timinek anyukája vagyok,és csak azt szeretném kérdezni tõled,hogy mi az a truccolás másrészt pedig ,idáig nem csinálta ezt a dolgot. Novemberben ivartalanitva lett, nyugodt élete lehetne de õ nem akarja. hát akkor igy fog járni.

na köszi elõre is. timi most nem ir mert felvételire készül.
Szia
Avatar
mary94
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Pipi » hétf. jan. 21, 2008 9:30 pm

Szia Mariann,
szerintem valami baj lehet Bobyval. én nem azt mondom, hogy nagy ismerõje vagyok a fajtának, de már én is másfél éve együtt élek egy kan törpeschnauzerrel. írtam az én forumomba is, egész nap ezen gondolkodtam. szerintem nála most eléggé tudathasadás álhat fenn, mert a snacik elég akaratos kutyák, és most lehet, hormonváltozás megy benne végig az ivartalanítás miatt és nem érti maga sem. remélhetõleg nem az operácionál rontottak el valamit és azért pisil be. szerintem most érzékeny a kicsike lelke, mert nem tud belenyugodni, hogy nem fõnök. lehet, a lánykutyusok is érzik, hogy már nem veszélyes rájuk. fene tudja. ez mind csak találgatás. nagyon szivesen segítenék, s ha valami eszembe jut, irok. olvass bele a Charlie úr a törpeschnaauzerbe, oda is írtam Timinek. tanuljon, s mondd meg neki, írjon, ha kicsit pihen, puszilom, erika
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: agi112 » hétf. jan. 21, 2008 10:15 pm

sziasztok
csak eg ykérdés az eszedbe jutot esetleg hogy lehet megsérülhetet a mütét közbenn és azért pisil be és nem tudja tartani a vizeletet? a mütét elõtt csinált iylet mert nem olvastam végig a topikot ezért érdeklõdöm
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: agi112 » hétf. jan. 21, 2008 10:20 pm

Kedves Mariann!
Azt hiszem ez nem ilyen egyszerű hogy igy fog járni ő élőlény és nem játék ha nem ugy müködik kidobom ők is esznek és igen pisilnek kakilnak amit a gazdinak kellmegtanitani arra hogy hogy és miképp helyes őket is tanitani kell a szobatisztaságra mint a gyereket a gyerreket sem dobjuk ki ha 1 éves korára nem lesz szoba tiszta mindennek oka van amiért igy viselkedik talán ki kéne deriteni esetleg vissza vinni a dokihoz ha idáig nem csinálta csak a mütét után és érdklődni nem sérülhetet -e meg nem lehet csakugy jáccani egy érző lélekkel ők is éreznek ha beszélni tudna akkor biztos elmondaná mi a gond de mivel nem tud igy a gazdinak kell kitalálni egyébként elő fordulhat az is hogy bosszubol pisilnek be mivel nagyon kötötdik a gazdihoz és h aegyedül hadja igen \"bosszut áll\"nekem si csinálta anno a kanom és 10 évig eggyüt volunk nem dobtam ki
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Timy és Boby » kedd jan. 22, 2008 1:33 pm

Szia Era!Azóta ien mióta meg lett mûtve de szerintem semmi baja ezzel lehet egy kis lelki sérülés.Mindig leviszem napjában 4-5* mindig ugy pisil be hogy majdnem 1 órával aztuán miután feljöttünk és akkor mikor egyedül van vagy gondolom vagy nemtom lehet hogy örül és bepisil?ááá ez nem tuti.Boby sem szerette a pelenkát egyszer arra jöttem haza hogy mindenhol pelenkadarabok vannak.Jó lenne valahogy ezt megszüntetni.De mér mindig szõnyegre kell pisilnie ottvan rá a csempe :-) (vicc).Köszi a sok segítséget.Szép Napot Timy és Boby

Ui:Tanulok én..:D remélem sikerülni fog..majd irok hétvégén puszi :)

Szia Ági!

Mi nem akarjuk kidobni csak elajándékozni a kettõ között azért van különbség mert nem utcára tesszük ki.Tudjuk hogy élõlény nagyon szeretném is megtartani de gondolom nem bérházban laksz és egész nap nem a pisi szagot érzed ahova bemész ugye?Szerinted milyen lenne neked ha este 11kor felkelnél pisit takarítani gondolom nem élveznéd lehet bosszúból pisil be nemtom majd kitaláljuk ahogy mondod.De a mûtét miatt sztem 1általán nem sérült meg semmilye remélem.Bobyka eddig szobatiszta volt mindig idõben vittük le de ezek után már nemtom.Mind1 biztos érdeklõdni fogunk gondolom én.A mûtét elõtt nem csinált ilyet.Am a busszúpisirõl hogy szoktattad le ? Köszi a segítséget Timy és Boby
Avatar
Timy és Boby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: mary94 » kedd jan. 22, 2008 3:24 pm

Szia Era!

köszi a feltárt ötleteket Erika. Majdcsak lesz valami,de már a sok munka mellett nemigazán birom hogy éjszaka is kutyapsisit takaritsak.Tegnap este is hazaért a párom 22-30 kor köszönt neki, majd bejött átöltözni mire kiment pár perccel késõbb a kutya megint odatett a hûtõ elé a szõnyegre,takarithattam kedvemre,reggel meg keljek melózni menni.


Ági! az meg hogy igyjár az azt jelenti hogy olyan helyre adjuk oda ahol kertesházba lehet ,mert ennél több lehordást nem tudunk neki biztositnai.Én nem vagyok otthon egésznap, a párom 3 mûszakol, Timi meg megint csak nincs otthon, fõleg igy középsuli elõtt.Amikor született tavaly április, direkt ugy hoztuk el hogy anyári szünet kezdetére és akkor volt idõ levinni 1-2 óránként, Timinek csak ez volt a feladata, meg hogy tanitsa szokassa, nem is volt gond.De mára megnõtt a szaladgálás igénye nem bir magával, a pisirõl meg csak hab a tortán, a kertes házban meg ugy pisil meg akkor mikor neki tetszik,és rohangálhat kedvére.
így hát orvosolni kell a problémát,hogy mindenki jól járjon.

szia jó pihenést
Avatar
mary94
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: mary94 » kedd jan. 22, 2008 3:26 pm

Szia Era!

köszi a feltárt ötleteket Erika. Majdcsak lesz valami,de már a sok munka mellett nemigazán birom hogy éjszaka is kutyapsisit takaritsak.Tegnap este is hazaért a párom 22-30 kor köszönt neki, majd bejött átöltözni mire kiment pár perccel késõbb a kutya megint odatett a hûtõ elé a szõnyegre,takarithattam kedvemre,reggel meg keljek melózni menni.


Ági! az meg hogy igyjár az azt jelenti hogy olyan helyre adjuk oda ahol kertesházba lehet ,mert ennél több lehordást nem tudunk neki biztositnai.Én nem vagyok otthon egésznap, a párom 3 mûszakol, Timi meg megint csak nincs otthon, fõleg igy középsuli elõtt.Amikor született tavaly április, direkt ugy hoztuk el hogy anyári szünet kezdetére és akkor volt idõ levinni 1-2 óránként, Timinek csak ez volt a feladata, meg hogy tanitsa szokassa, nem is volt gond.De mára megnõtt a szaladgálás igénye nem bir magával, a pisirõl meg csak hab a tortán, a kertes házban meg ugy pisil meg akkor mikor neki tetszik,és rohangálhat kedvére.
így hát orvosolni kell a problémát,hogy mindenki jól járjon.

szia jó pihenést
Avatar
mary94
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: agi112 » kedd jan. 22, 2008 3:28 pm

Mariann!
Persz a kertes ház ilyen esetekbenn jo ötlet pláne ha hiperaktiv a kuyzu de azért én megkérdezném vagy megnézetném hátha valami sérülést okoztak az ivartalanitásnál mert sajno tapasztalat hogy sok doki nem ért a fajákhoz nem ő volt véletlenül akinek az ivartalanitás után vér volt a herezacskóbann?

Timi!
én is emeletes házbann lakom még hozzá az 5.en 2 kutyám van és van pelusunk is ahová ha minden kötél szakad akkor mehetnk a mama kutyusom 1 hét alatt lett szoba tiszta a kis lánya meg a mama után ment mindenbenn utánozta a kanomra vissza térve nem tudtam leszoktatni de nem csinálta ő olyan sürün megszidtam igaz de nem bántottam sosem hiz mit ütöttem volna eg ycsivin:) amugy meg későbbmikor beteglett vizhajtót szedet és aztán volt eg ykét baleset mert hiába voltam lenn vele egynap 6x a vizhajtó miatt a gyogyszer hatását nem lehetet kiszámitani de szetm ha elakarjátok ajándékozni akkor mondenképp körültekintően tegyétek azt is hoyg ténlegjó helye legyen és ha legküzeleb kutyust szeretnél mindenképp elősször olvass a kiválasztott fajtárol ha sürü programod van és sokszor kell egyedül hagyni mindenképp nyugodtam vérmérsékletükutyus mellet kell dönteni de itt is minden szoktatás kérdése.azért szurkolok hogy sikerüljön jo gazdit találni ha már ez avégső megoldás
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Enix » kedd jan. 22, 2008 3:37 pm

Mariann, hát ha így gondolod biztosan jobb lesz neki. Tudod énnekem ez annyiból furcsa, hogy azt mondod, hogy :
\"Timinek csak ez volt a feladata, meg hogy tanitsa szokassa, nem is volt gond.De mára megnõtt a szaladgálás igénye nem bir magával, a pisirõl meg csak hab a tortán, a kertes házban meg ugy pisil meg akkor mikor neki tetszik,és rohangálhat kedvére.\". Hát amikor hoztátok is tudnotok kellett volna hogy megnõ a foglalkozásigénye... A pisinek meg vagy szervi vagy lelki okai vannak, mindkettõ felderíthetõ , ez csak akarás kérdése. De ha nincs bennetek erre hajlandóság jobb is ha kerestek neki új gazdit.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Boby majd szétszed más kutyákat!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Enix » kedd jan. 22, 2008 4:06 pm

Mariann és mégvalami. Kedves ismerõsöm a goldiját kertes házban tartotta. Az élete úgy alakult, hogy lakásba költözött, a kutya azt is megszokta, annyi a különbség, hogy naponta jól meg kell futtatni... Szóval a lényeg az, hogy a kutyatartás bizony áldozatokkal jár. Csak az tartson aki bírja ezt. De remélem hogy késõbb sem akartok majd kutyát amíg ilyen a hozzáállás. Hozzátok hasonlóakhoz szoktam találkozni, akik úgymond nem mérik fel, hogy a kutyát minimum 10 évre választják... akkor is felelõs vagy érte ha netán elválsz vagy elköltözöl... mindíg. És bár remélhetõleg jó gazdit találsz neki, azért azt n feledd el, hogy Te választottad õt, nem õ téged, mégis Te hagyod cserben.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron