Belga a Brüsszeli Griffon

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: lonci518 » szer. júl. 12, 2006 8:16 am

Muffin mindjárt 3 hónapos:-) Kép
Avatar
lonci518
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: pera » szer. júl. 12, 2006 7:09 pm

Szia Csilla!

Sajnos még elég sokat kell igazítgatnom Belgát a beállásnál. Nekem nem áll be magától, bezzeg a kozmetikus csak felemelte, lerakta és már állt is. Nekem egy kicsit elhagyja magát.:(

Szép lett a kozmi után, csak néhány helyen a trimmeléstõl teljesen kijött a szõre, és nem tudom, hogy kinõl-e a kiállításig. A kozmetikus szerint igen, bár eddig még nem úgy néz ki. És sajnos ha nem nõ ki, akkor nem tudom kiállítani, mert foltokban nincs szõre.:( Nem tudom mi lesz, de ettõl egy kicsit kivagyok!!!

Hát igen, nekünk van hosszú farkincánk, ami nem mindíg olyan jó. Van amikor úgy elhadja magát, hogy akárhogy állíthatom a farkát mindíg lekonyul. Na akkor aztán nagyon szépen nézünk ki.:)
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: pera » szer. júl. 12, 2006 7:17 pm

Szia Mariann!

Nekem a tenyésztõm a bórvizet javasolta a szem és a szakáll ápolására. Eleinte azt használtam, de azzal nem bírtam rendesen kimosni neki.

Mostmár minden este odatartom a zuhany alá a fejét és kézzel dörzsizem neki a szõrt. Megtörölgetem, majd amíg vízes megfésülöm neki sûrû fogú fésûvel, majd ha megszárad megint megfésülöm. Így nagyon szép neki a szakálla és a szem környéke. Napközben pedig evés, ivás után mindíg megtörlöm neki kutyáknak való törlõkendõvel.

Neked lehet, hogy ezt nem kell minden nap megcsinálni, csak 2-3 naponta. Én azért csinálom minden nap, mert szeretném kiállításra vinni, és nagyon kell vigyázni, hogy ne töredezzen el a szõre a fején attól, hogy összeszárad. Meg az az igazság, hogy ha nem ápolom rendesen, akkor bebüdösödik neki az orra fölötti redõ, és erre nagyon kell vigyázni.

Nagyon cuki Muffin. Milyen kis szõrgombóc.:) Fogod majd trimmeltetni a szõrét?
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: lonci518 » csüt. júl. 13, 2006 8:32 am

Köszi a választ, Erika! Muffinnak még nagyon puha kis babaszõre van, a szakállát meg mossa õ maga, miután a csobogóra jár inni.

Természetesen trimmeltetni fogom. A szeme körül a szõrt kivágta a kozmetikus (a barátnõm), amennyire lehetett, csak egy csomó van, ami össze van ragadva. Azt hiszem, ez csak engem idegesít, a kutyát nem. Azt remélem, ha naponta egy vizes ruhával áttörlöm a képét, akkor lassacskán fel fog oldódni az a ragacs, illetve õ is kezdi megszokni, hogy macerálom.
Egyébként szófogadó kiskutyi. Ezt a tusoló dolgot ki fogom próbálni, remélem, nem ijed meg tõle. Majd beszámolok:-)
Avatar
lonci518
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » csüt. júl. 13, 2006 8:41 am

Szia Erika!

Huhh hát, most minden kutyának ilyen szõrhullási idõszaka van.
Borának picit bepállott a szeme alatti rész amikor a nagyon nagy melegek voltak, ki is hullott picit a szõr, én meg idegbajt kaptam, hogy miért pont most, kiállítás elõtt...

A másik meg, hogy alig akar enni, és õ ugye mindig olyan kis... jól táplált volt, mindig hozta a formáját és ez a mostani koplalás meglátszik rajta.
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szomb. júl. 15, 2006 3:36 pm

Szia Erika!

Már csak 14 nap van hátra a nagy napig aztán egymás kezét fogjuk majd szorítani :)))))
Én már iszonyatosan izgulok!!!
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: pera » szomb. júl. 15, 2006 3:39 pm

Szia!

Én nagyon ideges vagyok, mert nem nõ Belgának a szõre. A kozmi azért tépte ki ennyire, mert meg volt gyõzõdve róla, hogy kinõ, de eddig semmi. Foltokban egyáltalán nincs szõre a kutyának. Tiszta ideg vagyok, hogy majd nem tudom kiállítani. Nem tudom mit kellene tenni.
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szomb. júl. 15, 2006 3:43 pm

Hûha, hát ez nem túl jó hír...
Csak nõ ezalatt a 2 hét alatt!
Nincs valami gyors szõrnövesztõ krémetek? :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: pera » szomb. júl. 15, 2006 3:45 pm

Naponta kétszer kap sörélesztõt, ettõl elvileg nõnie kellene, de eddig csak annyit látok, hogy 3x többet pisil a kutya mióta szedi.:(
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szomb. júl. 15, 2006 3:58 pm

Annamari most ajánlott egy tablettát, a neve: Bierhefe Tabletten, elõsegíti a szõrnövekedést.
Bora pedig Biotint kap a szõrhullása miatt. neki megállt a dolog, plusz persze szõrkövezzük. Nekünk pont az ellenkezõje a gondunk: túl sok szõr ;)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég