Balu és Bagira

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Balu és Bagira,

HozzászólásSzerző: Vicky74 » vas. máj. 03, 2009 5:00 pm

Ja, és ma séta közben találkoztunk egy 6 hónapos francival, tündéri volt. Bagira kicsit megijedt tõle, de én sokkal jobban megijedtem, amikor a buli (nem Bagira, hanem a másik) bevetette magát Balu után a Velencei-tóba, és néhány lépés után elmerült. Szerencsére a kutyus néhány másodperc után kidugta a fejét a vízbõl, és gyorsan kitempózott a partra, sõt annyira megtetszett neki ez a dolog, hogy utána még többször bement a vízbe és úszkált egy kicsit.
Úgy látszik, tényleg vannak olyan francia bulldogok, akik tudnak úszni.
Avatar
Vicky74
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Balu és Bagira,

HozzászólásSzerző: btbs » vas. máj. 03, 2009 6:27 pm

Hajjjajjj! Nekem a bézs csajom mikor elõször levittük a Dunára se szó se beszéd beugrott a vízbe és egy uszály után vetette magát! Pedig képzelheted hogy azért igencsak messze volt :D Kiimádkoztuk, aztán pórázon lubickolhatott már csak :))
Avatar
btbs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Balu és Bagira,

HozzászólásSzerző: Vicky74 » vas. máj. 03, 2009 7:45 pm

Szeretnék kérdezni valamit.
Picit könnyezik Bagira szeme, elvittük a doktornéninkhez, aki azt mondta, hogy nincs gyulladás, de azért kaptunk egy szemcseppet, amit meleg vizes lemosás után a szemébe kellene cseppenteni. Esetleg van valami trükköd arra, hogy ezt hogy lehetne kivitelezni?
A meleg vizes lemosás még csak-csak megy, de a cseppentés.....
Elsõ alkalommal még sikerült, de azóta messzirõl megismeri a flakont. Ha cseppenteni próbálok, akkor össze-vissza mozgatja a fejét, úgy, hogy mire sikerül egy cseppel beletalálni a szemébe, addigra már minden csupa szemcsepp. Próbáltam trükközni, hátulról közelítettem, félig elaltattam, de úgy látszik, hogy van valami hetedik érzéke, mert mindig megsejti mire készülök. Nincs valami ötleted arra, hogyan lehetne ezt valahogy ügyesebben csinálni?
Avatar
Vicky74
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Balu és Bagira,

HozzászólásSzerző: btbs » vas. máj. 03, 2009 7:56 pm

Én úgy szoktam ha csöpizni kell hogy a belsõ szemzughoz cseppentek és onnan bepislogja, mint az embernél, én is nagyon utálom ha a szemembe kell csepegtetni. De ez nálunk még így is 2 emberes dolog plusz az eb :)
Remélem érthetõ és sikerül megoldani!
Avatar
btbs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Balu és Bagira,

HozzászólásSzerző: Vicky74 » vas. máj. 03, 2009 7:57 pm

Köszönöm, megpróbálom így, hátha sikerül.
Avatar
Vicky74
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Balu és Bagira,

HozzászólásSzerző: Vicky74 » hétf. jún. 01, 2009 8:48 am

Sziasztok!

Elég régen jártam erre, és elõször szeretném egy mulasztásomat pótolni:
Utólag is nagyon boldog elsõ születésnapot kívánok Balunak és tesóinak!


Kép
Avatar
Vicky74
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Balu és Bagira,

HozzászólásSzerző: Vicky74 » hétf. jún. 01, 2009 9:03 am

Elég sok minden történt velünk az utóbbi idõben. Bagirával elkezdtünk kutyasuliba járni, és azt kell mondanom (minden elfogultság nélkül) hogy a kisebbik kutyánk is egy zseni! Nagyon lelkes, bátor, és villámgyorsan tanul. Persze nem akarjuk túlterhelni, nehogy elvegyük a kedvét, de az alapok már egész stabilan mennek: behívás, ülés, maradás, pórázon való séta, közömbösítési gyakorlatok, és lövésállóság - persze óvatosan.
A kaját már a picuri is úgy kapja, mint Balu. Elõször mindkét kutyus leül, letesszük a földre a tálakat, õk várnak rövid ideig, majd a \"tied\" vezényszóra mennek a tálakhoz enni. Irtó viccesek ahogy ezt együtt csinálják, majd készítek róluk videofelvételt.
És most jöjjenek a legfrissebb fotók:

Kép
Avatar
Vicky74
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Balu és Bagira,

HozzászólásSzerző: Vicky74 » hétf. jún. 01, 2009 9:06 am

Nyakörvet a képzéshez használunk, a napi sétákhoz Bagira kapott egy hámot.
Úgy néz ki benne, mint egy kis kommandós :)
Kép
Avatar
Vicky74
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Balu és Bagira,

HozzászólásSzerző: Vicky74 » hétf. jún. 01, 2009 9:08 am

Mokány kommandósunk más nézetbõl:

Kép
Avatar
Vicky74
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Balu és Bagira,

HozzászólásSzerző: Vicky74 » hétf. jún. 01, 2009 9:09 am

Ezt a fotót nagyon szeretem.
Vajon melyik lehet a kakukktojás?
Kép
Avatar
Vicky74
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron