Ares Drága,a német törpe pinscher

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Ares Drága,a német törpe pinscher

HozzászólásSzerző: Naomi » vas. feb. 24, 2008 3:08 pm

Kép

Veszekedõs kép...
Avatar
Naomi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Ares Drága,a német törpe pinscher

HozzászólásSzerző: Naomi » vas. feb. 24, 2008 3:10 pm

Kép

Hármasban
Avatar
Naomi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Ares Drága,a német törpe pinscher

HozzászólásSzerző: Naomi » vas. feb. 24, 2008 3:10 pm

Kép
Avatar
Naomi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Ares Drága,a német törpe pinscher

HozzászólásSzerző: Pipi » vas. feb. 24, 2008 9:15 pm

Naomi, szerintem is igazad lehet azzal, amit Yvett kutyájával kapcsolatban mondtál. Lehet, játszani aar, vagy egyszer igy játszottak vele, s azota õ is csak a szorakozást kezdeményezi. nem tudja õ, hogy rosszat csinál, ha nem szoktatják le rola. hirtelen sikitani kell, ha olyant csinál, ami kellemetlen. de azonnal, szinte sípolos hangon. az kellemetlen a fülüknek. vagy a tartojuknál le kell nyomni õket a földre, ahogy anyjuk csinálja. szerintem Yvettnek nagy esélye van, hogy még most megnevelje a kutyát, hiszen még pici, szívja magába a tudást, csak nem szabad, hogy rögzüljenek benne a helytelen viselkedési formák, mert akkor pernahajder lesz. bár én elég szabadelvûen nevelem a kutyám, néha nem is fogad szót, de úgy vettem észre, az utobbi honapokban nagyon megkomolyodott. és nem is rossz már. tud nyugodtan feküdni.
hétvégén voltunk most a barátanknál falun, van nekik egy uj kutyájuk, 3 honapos retriever szuka, aki bár még fiatal, már most akkora, mint Charlie. sokat szaladtak, hancúroztak, harcoltak. nagyon fáradt most a pici édeske, miota hazajöttönk, huzza a lobõrt. csak egyszer ébredt fel, kimentem vele, most meg megint alszik. majd 10kor biztos felkel megint az esti sétára, aztán szunyál tovább. már rég nem fáradt ennyire ki, mert bár sokat turázunk, ilyen energikus kiskutyával rég nem játszott már. most még kihasználta, h akkora, mint õ, pár hét és úgyis hatalmas kutya lesz. de most még Charlie a fõnök, tisztázták az erõviszonyokat. behodolt neki a kislány. õ meg nagyon büszke volt magára.
ja, ti már használtok kullancsirtot? kellene már, nem?
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Ares Drága,a német törpe pinscher

HozzászólásSzerző: yvettsz » hétf. feb. 25, 2008 8:33 am

A képen a férjem kezében van, csak akkor van nyugiban, ha õ fogja, egyébként állandóan mozog:) Teszek még egy képet, ezen épp lopizza a gazdi papucsát, ami szinte még nagyobb mint õ:) A kép szúnyoghálón keresztül készült, azért olyan homályos. Mégegyszer köszönöm a választ!
Yvett
Kép
Avatar
yvettsz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Ares Drága,a német törpe pinscher

HozzászólásSzerző: Pipi » hétf. feb. 25, 2008 12:06 pm

Szia Yvett, szerintem elõször szoktasd le Morfit errõl, ha párszor rásikítasz, akkor leszokik rola. vagy ha azt csinálja, sikítás után hagyd ott, menj be a házba. rájön, hogy ez neki rossz lesz, mert igy megvonja magát a gazdi szeretetétõl. és ha már nem lesz olyan kis szeleburdi, akkor a gyerekedet is vidd ki. szerintem annál nincs szebb, amikor egy kicsi már pici kora ota abban nõl fel, hogy a kutyát szeretni kell, törõdni vele.
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Ares Drága,a német törpe pinscher

HozzászólásSzerző: yvettsz » hétf. feb. 25, 2008 2:25 pm

Szia Erika!
Hát, valahogy így csináltam én is, csak épp nem én mentem be, hanem õt zártam be a helyére. Most kint voltam vele, igaz kertészkedni akartam, de folyton ugrált a gereblyére, meg széthordta az összehúzott füvet, úgyhogy nem tudtam csinálni semmit, vele kellett foglalkoznom:) De nagyon aranyos volt már, a kezemet egyáltalán nem harapta, a nadrágomat is csak ugatta, de nem ráncigálta, és elég volt csak rászólnom, hogy nem, abbahagyta a rosszalkodást. Úgyhogy most nagyon büszke vagyok rá:)
Avatar
yvettsz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Ares Drága,a német törpe pinscher

HozzászólásSzerző: Pipi » kedd feb. 26, 2008 12:18 pm

látod, fokozatosan megtanul mindent. csa türelem kell hozzá.
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Ares Drága,a német törpe pinscher

HozzászólásSzerző: Naomi » pén. feb. 29, 2008 5:08 pm

Sziasztok!

Yvett, látod, megy ez mint a karikacsapás. Erikának nagyon igaza van, hogy a kicsiket jól lehet nevelni. Amit ilyenkor kinevelsz belõle, nagy eséllyel soha nem lesz már probléma nagykorában sem. Nagyon bájos kiskutya! Tetszik, hogy neki hosszabb a szõre. Aresnak olyan kis csutka, elõször még furcsa is volt:) Szerintem a kislányod majd megszokja, mert ha látja, hogy már nem bánt benneteket Morfi, akkor õ is bátrabb lesz. Meg ugye az is szerencsés, hogy a pincserek picik, és nem lesz neki ijesztõ, hogy nagy a kutyus. Elõbb utóbb biztosan összebarátkoznak, mert ahogy elnézem Morfit, nem nagyon lehet megállni, hogy barátkozz vele.
AMikor Ares kicsi volt, tõle se lehetett semmit csinálni a kertben, széthordott mindent. Még bográcsozásnál volt a legdurvább, akkor ezeket az apró fákakr kellett a kertbõl összekeresni. De mindenesetre Morfinak nagyon jó lesz, hogy van kert, bármikor kimehet. Meg ugye Nektek is,mert én biztos nem tudnék Aressal annnyit sétálni, hogy kielégítõ legyen neki, én tuti elõbb elfáradnék, mint õ...:)
Ha lesz kedved tegyél még fel képeket.

Erika!

Hát igen, Ares is jóval nyugisabb lett, így nagyfiúnak. Õ is rettenetesen ki tudja magát fársztani Szergejjel, ha játtszanak. Meg sem állnak olyankor. Mostmár Szergej nagyrészt kint volt, csak Aresnak nagyon fucsa lehet, sokat menne ki hozzá. Édes:) Most szuszog a kanapén, lefárasztották egymást. Mondjuk reggek felmérgesített, mert nyitva maradt a fürdõszoba ajtó, és szétrágott valamit, de arra nem jöttem rá, mi az, talán egy régi kontaktlencsetok volt, ami becsúszott a mosdó alá... nem lehetett felismerni:D

Megyek, még benézek hozzátok is, puszi:N.
Avatar
Naomi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Ares Drága,a német törpe pinscher

HozzászólásSzerző: Naomi » pén. feb. 29, 2008 5:11 pm

A kullancsirtó kimaradt... Hát nekem az volt az utolsó, amikor tavaly találtam benne egy kullancsot. Akkor az orvos adott neki valamit, de már elfelejtettem mit. Most lehet, hogy már ideje lenne. Mi a bolhairtóval jártunk jól. Mert Ares valahol összeszedett bolhát. Tiszta odeg voltam tõle. Amikor hoztuk Szergejt, akkor neki adott a doki olyat, amit a hátára kell kenni, és nem is szabadott hozzányúlni 24 óráig. Na most az benne a poén, hogy gondoltuk, kipróbáljuk Szegejen, ha mûködik kap Ares is. És a kutyákat ugye nem tudtok elszigetelni egymástól, és valahogy a szer kiirtotta Ares bolháit is:)
Avatar
Naomi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron