Angol Cocker Spániel

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Angol Cocker Spániel

HozzászólásSzerző: minyuu » pén. szept. 22, 2006 9:51 pm

Sziasztok

Szeretnék mindent megtudni errõl a fajtáról, a fajtaismertetõket már elolvastam most inkább saját tapasztalatok érdekelnének.
Bocsi ha már van ilyen topic én nem találtam.
Avatar
minyuu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Angol Cocker Spániel

HozzászólásSzerző: Dodó001 » vas. szept. 24, 2006 6:09 pm

szia!

Nekünk egy 8hónapos spanink van!
Saját tapasztalat? Húúúúha, nagyon édes, szeretni való, okos, makacs, rafinált, érdekes fajta!

Azért ennyire nem egyszerû a helyzet!
Kell egy kis idõ míg az ember kiismeri ezt a fajtát!
Annyit tudok, hogy nagyon tudnak hízelegni, annak a legnagyobb mesterei, és a kaját simán kinézi a szádból :-)
Most is itt van mellettem..., utálja a magányt, nagyon igényli a foglalkozást, nem szeret egyedül lenni, de meg tudja szokni, és után csak még jobban örül neked mikor hazaérsz!
Akkor aztán le se lehet állítani, és nagyon hamar tanulta meg a szobatisztaságot...
Most hirtelen ennyit tudok, de tudnék még mesélni, ha vannak kérdéseid nyugodtan írj!

Dorina, Sziszi és Morty, a spániel
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Angol Cocker Spániel

HozzászólásSzerző: Christina » hétf. szept. 25, 2006 4:49 pm

Bocs nem így akartam!Más képet is akartam,de mindig ezt tette be és már késön vettem észre!
Kép
Avatar
Christina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Angol Cocker Spániel

HozzászólásSzerző: Dodó001 » kedd szept. 26, 2006 6:41 am

Szia Kristina!

Igen, teljesen egyetértek veled, csak nem akartam kisregényt írni, pedig tudnék, gondolom te is, hogy pontosan milyen is a spániel!
Azok a gyönyörû spani szemek :-)

Nagyon édes a kicsi spanid!

Dorina és Morty
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Angol Cocker Spániel

HozzászólásSzerző: minyuu » kedd szept. 26, 2006 8:24 pm

Köszi szépen a válaszokat.
Reggel 5kor levinném fél-1 óra futkozásra, és kb 2,20 kor érek haza akkor megint pár óra futkosás. És este is futi. Szerintetek ez egy spánielnél kivitelezhetõ? Persze sok játéka lenne hogy ne unatkozzon, és semmi gond nem lenne ha bepisil, kakil, megértem hogy nem bírja olyan sokáig.
Szerintetek szívtelenség? Csak nagyon szeretnék egy kutyust. :)
Avatar
minyuu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Angol Cocker Spániel

HozzászólásSzerző: Dodó001 » kedd szept. 26, 2006 8:59 pm

Szia!

Nem, szerintem ez nem szívtelenség! És ott vannak a hétvégék, ha akkor nem dolgozol, akkor még több séta, kutyás ismerõsök szerzése, hogy játszhasson más kutyusokkal is. Nálunk is úgy van, hogy reggel van lent, azátn, délután és este, meg vmikor késõ este is levisszük még. Hétvégén viszont sokat van lent, fut, játszik.

arra készülj fel, hogy hiába lesz sok játéka, unalmában az ajtófélfát fogja rágni, vagy ami ott lesz a közelében és nem a játékot :-) ez persze nem mindig van így. A szobatisztaság miatt ajánlom azt, hogy míg nagyon picike, délután ha úgy van idõd vidd le max.2-3óránént, mert a pici kutyik még nem bírják annál tovább tartani a pisit. A kaksit egy idõ után jobban fogják tudni tartogatni, de a pisit nem. Ez lesz nehéz, addig próbáld meg a pelust használni, míg nem szobatiszta, hogy ne a lakásba pakolja a csomagokat. Rá lehet szoktatni. Röviden annyi, hogy amikor nem oda csiálja, akkor le kell szidni, ami nagyon nehéz, ugye ilyenpici kutyust leszidni, de muszály. Ha viszont odavégzi akkor nagoyn meg kell dícsérni. Ugyanígy amikr lent csinálja a dolgát az utcán, nagoyn megdícsérni.

Mi nem használtunk kutyapelust, így is siekrült, csak higiénikusabb... bár azt sem szokja meg minden kutya.

Én továbbra ia ajánlom a spánielt, már nagyon várjuk, hogy milyen lesz a pici.

Ha van még kérdésed nyugodtan írj!

Dorina és Morty
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Angol Cocker Spániel

HozzászólásSzerző: minyuu » szer. szept. 27, 2006 2:02 pm

Sziasztok
Köszönöm nagyon aranyosak vagytok. Tartottam tõle hogy azt mondjátok hogy szívtelen vagyok, mert már mondták páran hogy panelban szívtelenség tartani kutyát.
Aranyosak vagytok és még 1x köszönöm a válaszokat, lenne pár kérdésem:
-fekhely hol legyen, mert amig egyedül van otthon, konyha és elõszoba lesz az otthona majd ha hazaérünk mind a 3 szoba. és milyen anyag legyen?
- hullik a szõre? milyen gyakran kell fésülni? kozmetikázni mikor kell?
- tényleg van direkt spánileles edény?
NA szal, Gyõrben élek és innen való lesz, ha minden igaz, mert még nem tudni hogy terhes e a kutyi, novemberre szül meg, majd gondolom adddig kiderül hogy gömbölyödik. Egy munkatársamtól kapom. Nekem mind1 a neme, de a lányok ragaszkodóbbak, nem?
Tényleg igaz hogy a barnák kicsit bolondok, a feketék nyugisak?
Köszi
Avatar
minyuu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Angol Cocker Spániel

HozzászólásSzerző: minyuu » szer. szept. 27, 2006 5:00 pm

Köszi szépen. Sok hasznát veszem majd a tanácsaitoknak. Gondoltam a konyhába teszem a kosarát onnan látja 2 szoba ajtaját:) Ha lány lesz akkor Maja ha fiú akkor még nem tudom...pl. Toby, nem is jut eszembe más. Kosár: láttam a fresnapfban 10 ért, kicsit drágálottam mert ugye nem szedem a pénzt a fáról, de nehogy azt higyjétek hogy sajnálom tõle:) Az összes pénzem rá költeném majd, már mondjuk most is:) De ugye ez nem így megy. Nagyon szeretem az állatokat, fõleg a kutyákat és késõbb is örömmel veszem tapasztalaitokat mert ugyan volt kutyám, de még lakásban nem. Hasznát veszem majd egy olyen automoata póráznak? Gyõrben tudtok jó állatorvost? Amúgy Patonáról lesz a kutyám:) ÉS Adyvárosban fog lakni. NAgy nehezen sikerült meggyöznöm a férjemet a kutyusról, de a lényeg hogy sikerült:) Már türelmetlenül várom hogy legyen, és hogy egyáltalán vemhes e a leendõ anyuci, mert ha nem akkor mástól kell vennem.
Kristi te tenyésztõ vagy? Nagyon profi módon tudsz mindent a spánielekrõl.
Dorina ez tök jó, én fordítva hallottam a színekrõl:)
Most akkor okosodjon az írásokból az ember lánya:)Ezért jók ezek a sk tapasztalatok.
Köszi
ÉS szólítsatok Minyuunak

Szal akkor jó a mûanyag ágy is nagy párnával? :)
Avatar
minyuu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Angol Cocker Spániel

HozzászólásSzerző: Dodó001 » csüt. szept. 28, 2006 4:34 pm

Szia Minyuu!

Mi meg szabadhegyiek vagyunk, majd ha már meglesz összefuthatnánk vmikor! Tök jó, még egy spanis a környéken.
Egyébként persze, hogy nem színtõl függ a kutya stílusa, de szokták keverni a színeket és sajna ebbõl lesznek a rossz idegrendszerû kutyák. Most rohannom kell le a Drágámmal, majd még írok. Szia

Dorina és Morty, aki már menne sétálni :-)

Ui.: Ha még nincs meg a kutty is összefutahatnánk, majd írd meg mit gondolsz.
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Angol Cocker Spániel

HozzászólásSzerző: spancsi » csüt. szept. 28, 2006 9:12 pm

Sziasztok!
Nekünk is van 2 spánink Füles és Mici. Ha van kedvetek nézzétek meg õket itt a fórumban. Mici most tüzel, úgyhogy külön vannak csukva éjjelre. Nagyon sírnak majd megszakad a szívem miattuk. Mici már a 13. napon tart és még nem engedte magára Fülest, nagyon jól lerendezi egy csomószor összevesznek. Szerintetek meddig csukjam még külön õket?
Szia Minyuu, tudod mi ismerjük egymást.:-) Nagyon szép a leendõ kutyusod anyukája.
Avatar
spancsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég