Álterhes

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Álterhes

HozzászólásSzerző: Ercsi » vas. okt. 28, 2007 4:21 pm

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem!
1 éves Yorkimon az álterhesség jeleit fedeztem fel. Éjjel a helyére hordott egy játékot(amit azelött soha nem tett),reggel meg hordozta utánam,néha még egy picit fel is sírt. Nem igazán tudom ilyenkor mi a teendõ.
Viszont reggel óta nem csinálja ezt a viselkedést(bár csak reménykedek,hogy nem álvemhes).
Volt valakinek ilyen tapasztalata? Muszály,érdemes ivartalanítani a kutyát ilyen esetbe?
A válaszokat elõre is köszönöm.
Avatar
Ercsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. okt. 28, 2007 4:46 pm

Szia

ez így magában kevés. A pocakja megnõtt vagy az egész kutya hízott, háta szélesedett? Csöcsök lógnak? Mennyi idõ telt el a tüzelés óta?
Nem tudsz semmit csinálni egyébként, ha esetleg valóban igazad van, akkor majd magától elmúlik akkor amikor egyébként normál vemhesség után eljönne a szülés ideje.
Ha késõbb rendszeresen ismétlõdik minden tüzelés után az álvemhesség, akkor lehet esetleg gondolkodni a megoldáson.
Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Ercsi » vas. okt. 28, 2007 7:02 pm

Köszönöm,hogy ilyen gyorsan válaszolt. Kicsit több mint két hónap telt el a tüzelés óta. A cicik,nem is megduzzadva,hanem inkább kicsit nagyobbak. Egyébként nem hízott az utóbbi idõkbe.
Olvastam,hogy ilyenkor nem szabad annyira babusgatni,meg jobb ha az ember elveszi a játékait. Valóban jó megoldás lenne ez?
És még egy kérdés az ivartalanítással kapcsolatban. Valóban rutin mûtétnek számít?
Avatar
Ercsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. okt. 28, 2007 8:29 pm

Nem igazán kell vele foglalkozni, ugyanúgy kell bánni vele mint mindig. Az idõ stimmel, mert ha vemhes lenne, akkor kb. ennyi ideig tartana a vemhesség. Ha tényleg álvemhes, akkor néhány napon belül visszatér az élete a rendes kerékvágásba.
Az ivartalanítás valóban rutin mûtét, azt nem tudom, hogy az ilyen kis csöppöknél mi a helyzet, de egyébként csak annyi a kockázat, mint bármi más beavatkozásnál.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Ercsi » hétf. okt. 29, 2007 9:21 am

Lenne még egy kérdésem. Igaz,hogy azoknál a kutyáknál akiknél elõfordul az álvemhesség nagyobb a valószínûsége,hogy elöbb-utóbb begyulladhat a cici és el is rákosodhat? Ön mit tud errõl? A könyvek nem nagyon foglalkoznak ezzel,és nem akarok az állatorvoshoz sem mindig futkosni.(Persze ha valami baja van elmegyek vele)
Köszönöm
Avatar
Ercsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Enix » hétf. okt. 29, 2007 9:55 am

Erika!

Ha nem szeretnéd tenyészteni a kutyust, mindenképpen javasolt az ivartalanítás. Nem csak mivel így a \"baleset\" 0%-os, hanem mert így megóvhatod egy sor nõi betegségtõl is. Állatorvos részletesen elmesélni mik ezek!
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. okt. 29, 2007 1:46 pm

Igen, ez szerintem is így igaz, de ezen azért a mai napig megy az orvosok között is a vita. A mai álláspont azt hiszem az, hogy az ivartalanítás után ritkább a gennyes méhgyulladás, és a rákos megbetegedések. Ha ugyanis rendszeresen álvemhes egy szuka akkor a gennyes méhgyulladás egyszer jó eséllyel kialakul, és az lehet halálos is.
Én most próbálnám tisztázni, hogy tényleg álvemhes e és ha mégegyszer elõfordul, akkor fontolóra venném az ivartalanítást.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Ercsi » kedd okt. 30, 2007 5:55 pm

Sziasztok

Voltunk Picurral az állatorvosnál,s sajnos igazam volt. Álvemhes. Kaptunk gyógyszert,és egy hét múlva megyünk vissza. És megbeszéljük vele at ivartalanítást,állítólag ha elmúlik ez az állapot akkor most alegjobb megcsinálni az ivartalanítást.
Borzasztóan félek. Félek,hogy mi lesz... Õ már volt egyzsre altatva a csípõje miatt. Kérdezem tõle,hogy ezért nem veszélyesebb e az altatás(Azt mondta,hogy nem.)
Aki bármi bíztatót tud írni kérem írja meg nekem. Akinek volt már esetleg kistestû kutyusa ivartalanítva kérem írjon.
Elõre is köszönöm!
Avatar
Ercsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Maja » kedd okt. 30, 2007 8:17 pm

Sziasztok!

nekünk is ilyesmi volt a Mollyval kb. 2 hete.Éppen kint voltam nála a kertben,mikor elkezdett nyüszögni és nem értettem mi baja.Aztán nyüszögve fel alá járkált a kertben,végül talált egy helyet egy farakás mellett ahol száraz gazok voltak és befészkelte magát oda.Aztán elkezdte a gazokat még igazgatni is magaalá tette őket jobban,egy fészekszerűt csinálhatott magának.Aztán felkellt odevitte az egyik sipoló játékát és lefeküdt mellé.Olyan tündérien néztek ki,mintha egy meghitt családi jelenet lett volna az egész.A ciciei már egy ideje kicsit nagyobbak voltak amegszokottnál,és kb. a tüzelés óta 1,5 vagy 2 hónap telt el.Tehát arra gondoltunk mi is,hogy álvemhes.Aztán éjszaka megint folytatta a nyüszögést,de olyan szinten,hogy nem tudtunk tőle aludni.Hagytuk,hogy odamenjen a kis \"fészkéhez\" mert éjszakára elvolt kertyve,aztán úgylátszott hogy megnyugodott,mi bementünk aludni,erre megint nyüszögött.Beengedtüka lakásba de hát egész éjszaka mégsem viraszthattunk mellette.Aztán végülis kitettük és kb. egy negyedóre múlva elaludt ő is.Másnap elmentünk az állatkórházba.Az orvos is megerősítette a feltevésünket,és azt mondta,hogy ha nem termel tejet a Molly,akkor még nincs gond,de ha igen,akkor bekell vinnünk mert akkor fenáll annak a veszélye,hogy begyullad ott neki,és akkor kapna gyógyszert rá.de szerencsére elmúlt ez az egész ma már teljesen normálisan viselkedik,és szerencsére nem is lett semmi baja.De egyelőre nem szeretnénk ivartalanítani.vagy az lenne a helyesebb?Nem akarjuk konkrétan tenyészteni,csak ara gondoltunk,hogy egyszer lehetnének kölykei.Tudom,hogy nem törzskönyves. Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Ercsi » kedd okt. 30, 2007 8:21 pm

Szia!
Nekünk azt mondta az állatorvos,hogy minnél elõbb ivartalanítjuk annál kisebb lesz az esélye hogy daganatot kapjon,ezért döntöttünk az ivartalanítás mellett. Sajnos Picurnak(Yorki)már teje is van. A Doki megnyomta a cicijét és tej jött:(
Avatar
Ercsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron