Álterhes

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. okt. 31, 2007 10:48 am

Sziasztok

A témában nekem nincsenek rossz tapasztalataim, de én megvárnám, hogy legközelebb jelentkezik -e az álvemhesség.
Kis nősténycicát már sokszor,és kutyát is ivartalaníttattam.
Soha nem volt gond, gyorsan és jól gyógyulnak belőle. Kissé nyugodtabbá válnak úgy fél évre rá, és csak arra kell ügyelni, hogy hajlamosak lesznek az elhízásra. Részben a megnövekedett testsúly miatt lesznek lustábbak és nyugodtabbak.

Ennyire nem szabad félni, ez valóban rutin az orvosoknak.
Szoktak olyasmit mondani, hogy egyszer le kell elletni és akkor többet nem lesz álvemhes. Szépen kérlek titeket, nehogy ezt komolyan vegyétek, bárki is mondja!

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Ercsi » szer. okt. 31, 2007 11:00 am

Ezek a szavak kicsit megnyugtattak. Köszönöm Juhász Györgynének.
Bár továbbra se vagyok teljesen nyugodt,mert félek,hogy a kis termete miatt lesznek,gondok... De próbálok rá nem gondolni.
Avatar
Ercsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Enix » szer. okt. 31, 2007 11:01 am

Molly szia!

Nekem is goldim van, ugyan még kölyök. De mivel nem akarjuk tenyészetni, ivartalanítva lesz. Az én dokimnál ez 17.000.-ba kerül. Az õ javaslata alapján az elsõ tüzelés után a legcélszerûbb megcsináltatni, 6-9 hónapos kor körül. Tudom, h a szüleidtõl függsz anyagilag, de meg kéne õket gyõzni. A szukának egyáltalán nem tesz jól ha egyszer szül... Õ nem ember. Azonban a szülés nélküli ivartalanítás egyik nagy pozitívuma, h csökkenek a nõi betegeségek esélyei. Semmi értelme kölyköket gyártani, fõleg papír nélkül. Utána nagy a felelõsség, hogy jó gazdit találj nekik, és amúgy is macerás a dolog. Így megmarad a Te kis kutyusodnak, aki hidd el attól boldog h családban él, nem attól, hogy neki is lesznek kölykei.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Maja » szer. okt. 31, 2007 11:53 am

Sziasztok!

Akkor úgy néz ki maradunk az ivartalanításnál,én sem akarok már neki kölyköket.Arról nem is beszélve,hofgy talán jobban kezelhetõ lenne a Molly,ha nyugodtabb lenne.Az nem baj,ha õ már 2 éves(lesz novemberben) és már túlvan 2 tüzelésen?
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Enix » szer. okt. 31, 2007 12:52 pm

Emese hát ha így van, hát így van. A lényeg, hogy még nem voltak kölykei! :-)))
Szóval szerintem mihamarabb vigyétek el, persze orvossal kell úgyis egyeztetni róla.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: livelygolden » szer. okt. 31, 2007 7:55 pm

SZia!

Esetleg akkor kérdezd meg a Steigerwald Ferencet.
Elérhetõségek:
Dr. Steigerwald Ferenc
Rendelõ: Székesfehérvár, Kertész u. 30.
Rendelési idõ: 9-12, 16-20
Tel.: 06 22 336 871


Õ viszonylag olcsó és jófej doki.
Mi a Loránszkóékhoz járunk, õk is jók, csak drágák, tehát velük se lennél elõrébb:-) (állatkórházba meg inkább ne vidd Mollyt)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Maja » csüt. nov. 01, 2007 12:31 pm

Szia!

Köszi az infót,majd utánaérdeklõdünk!
Állatkórházba mért ne vigyem?
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: livelygolden » pén. nov. 02, 2007 7:41 pm

Állatkórházban ugyanolyan áron dolgoznak mint mondjuk a Loránszkóék a Fûtõház utcában. És köel sem olyan jó a hírük.
Szóval sztem nem érdemes oda vinni.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Álterhes

HozzászólásSzerző: Anita Kaldenecker » kedd máj. 03, 2011 8:06 pm

Szia

Én éppen ma vittem a kutyámat állatorvoshoz ugyan ezzel a problémával. Mindenképpen nézesd meg orvossal, mert ez kezelésre szorul és ne várd meg amíg magától elmúlik. Komoly szövődmények is kialakulhatnak és fájdalmai is lehetnek a kutyudnak, ha nem kezeled. Csúnyán begyulladhat az emlője, mivel a tej nem távozik el, és a későbbiekben ez akár rákhoz is vezethet. Leírom, hogy nekem mit javasolt az orvos, de szerintem az a legjobb, ha te is megnézeted. Hideg borogatást kell rátenni, ha lehet, naponta 2-3 alkalommal. Én kaptam egy krémet is amivel be kell kennem. Gyógyszert is kell szednie, amivel várunk még néhány napot, mert most lábalt ki egy gyomor gyulladásból. (válaszd azt a gyógyszert, ami nem hányatja meg, egy kicsit drágább, de mindenképpen megéri)Az ételt két napig, a vizet pedig egy napig meg kell vonnom tőle. A plüss játékokat is tanácsos félre tenni erre az időre. Én még nem sterilizáltattam, de ha felépül átesünk a műtéten, és akkor ez többet nem fordul elő. Remélem tudtam egy kicsit segíteni.
Avatar
Anita Kaldenecker
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd máj. 03, 2011 7:45 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég