Álterhes

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd okt. 30, 2007 8:33 pm

Emese:
Örülök, hogy újra hallani rólatok:-)
Milyen a suli? Öcsémnek tetszik nagyon:-) Kiket kaptatok tanárnak?

Minél elõbb ivartalanítjátok Mollyt, annál hamarabb megoldódik ez a probléma! És akkor a tüzelésekrõl, gyulladásokról, hisztikrõl is levan a gond egyben!
És ami nagyon fontos:
Minden csipogós és szõrös játékot el kell tenni elõle! Nem állhatnak ott, mert az csak erõsíti ezt a gondot!
(szukáknak különben sem tanácsos sípolós játékot venni, nálunk is scak a piciknek van, pont emiatt)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Maja » kedd okt. 30, 2007 8:33 pm

Hát bár mi nem vittük el a dokihoz,mert csak az anyukám ment el busszal az állatorvoshoz ezért biztosan én sem tudom,hogy van-e teje vagy sem.De reményeim szerint nincs neki.Mi is megnyomhatjuk acicijét próbaképp,vagy azt csak a doki csinálhatja?Egyszer majd úgyis elkell vinni ivartalanítani,de félek,hogy akkor egy teljesen más Molyt kapok.persze biztos nem így lesz,de elvileg a vérmérséklete egy kutyának az ivartalanítás után kicsit változhat,nyugodtabb lesz.Mollynak olyan egyénisége van és olyan szinten örökmozgó,hogy bár néha sok bosszúságot okoz a családnak,de mi így szeretjük.nem is tudom milyen lene a Moly nyugodtan...:) Meg annyira nem kedvelem ezt az ivartalanításos módszert.Persze így nem lesz baja,meg elkerüljük a baleseteket,de akkor is mindig léphetnek fel komplikációk.Ezt most nem azért mondom,hogy most nekem itt teljesen elpártolj az ivartalanítás mellõl,mert én annyira nem értek sokat hozzá.De biztosan lehet egy nem ivartalanított szuka is egészséges.meg egy ivartalanított is.Vívodok magamban,hogy mi legyen vele,mert ha ne adj isten nekem az álterhesége miatt vmi baja lesz...Szóval tényleg nem tudom egyszerûen,elégéé tanácstalan vagyok.Szerintem nekünk egyenlõre jó ez a mostani helyzet.
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd okt. 30, 2007 8:38 pm

Nagyon kicsi a kockázat, egy doki rengeteget csinál már évente, szerintem 100 körül is van fejenként. Ráadásul nagyobb testûnél még kisebb a kockázat. (néztem már végig többet)
Amúgy olvasd el az a kutyában Loránszkó Gábor cikkét, pont errõl ír! Az októberi és novemberi számban van. (õ van a Fûtõház utcában, náluk voltam gyakorlaton nyáron:-P)
Viselkedésük nem változik annyit, nektek pozitív lenne különösen, hisz így csökken a dominancia szukák esetében is!
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Maja » kedd okt. 30, 2007 8:41 pm

Szia Dóra!

Szerinted akkor ivartalanítsuk a Mollyt?Mert én azért kicsit félek tõle,hogy valami baja esik a mûtét alatt.Biztos hülyeség az aggodalmam,de annyira szeretem ezt a blökit!!!:)Mondom is mindig neki õ meg csak néz rám a nagy, barna szemeivel:D:D Egy engedelmeséggi vizsga jót tenne neki,vagy valmi hasonló mert kezd már megint elkanászodni.de a legjobban azt kéne neki megtanítani,hogy legyen bizalmasabb az idegenekkel,mert ha fél tõlük,akkor általában megugatja õket,úgy meg nem merem elengedni.

Szerinted nagy hülyeség lenne,ha Mollynak egyszer lennének kölykei?Tudom,hogy nem törzskönyves stb. de szerintem csak jót tenne neki nem?Bár mindenbõl sülhet ki jó és rossz dolog is.csak olyan édesen cipelgette és ápolgatta a játékát,hogy úgy maghatódtunk.:)
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Maja » kedd okt. 30, 2007 8:45 pm

bocsi,hogy most így a válaszaim elvannak tolódva,de míg én írom neked a választ,te már válaszolsz is nekem.:D

Hát akkor úgy néz ki ivartalanítás lesz a vége,biztos segíteni rajta,mert amilyen nagy pofája van õkelmének nem árt ha kicsit \"szerényebb\" lesz.:):)csak tudod azért egy sor kis goldent látni megszületni és felcseperedni olyan élmény:):) persze tudom,hogy nem szabad,hogy azért legyenek kölykei,mert biztos olyan aranyosak lesznek.csak elvileg van olyan,hogy ha egyszer lesznek kölykei egy kutyának utána nyugodtabb lesz,Mások szerint meg zsémbesebb.:D Úgyhogy már én sem tudom mit gondoljak.:)
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd okt. 30, 2007 8:52 pm

Hát nem mindenképp teszel jót a szukának az alommal.
Most nem írom le, hogy tkv-es vagy nem, vannak-e eredményei stb.
A szuka szempontjából:
Sokat lehet ártani vele. Pl. ha nem túl jó a csípõje (amíg nincs röntgen, nem tudhatod) akkor egy alom úgy megterhelheti, hogy lebénulhat, meghúzódhat neki stb, ai egy életre tönkreteszi a szukát.
Másrészrõl az agressziót növelheti, pl. a kölykök védelme egy ösztönt ébreszt fel benne, és ez nagyon megváltoztathatja.
És bele kell gonodolni, hogy egy alom felnevelése se nem kis pénz, se nem kevés idõ. Mire megcsinálod a \"szülõszobát\" egyrészt, utána a kölykök etetése, oltás, ellátás.
És goldeneknél legtöbb szuka igényli az emberi jelenlétet/segítséget szülésnél. Az enyémek is olyanok.
Pl. Kira szépen lerendezi a piciket, de utána mire átnézed õket, kitisztítod az orrát pl...
Whitykém meg elõször rám bízza õket, én segítsek neki és utána jön õ.
Szóval nem kis felelõsség, és tudás kell.
Ráadásul néha kell egyéb áo.-i beavatkozás is. Minimálisan oxitocin, amihez megiont áo. kell stb.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Maja » kedd okt. 30, 2007 9:00 pm

Köszi a választ.Hát akkor úgy néz ki nem lesz kölyke.csak ez sajnos nem rajtam múlik teljesen.Hiszen azért valjjuk be egy ivartalanítási műtét se olcsó.meg a szüleim szerint eléggé,hogy mondjam,...még is csak egy életre határozod mega kutya sorsát,tehát ha egyszer ivartalaníytod nem jöhet szóba kölyök.de tudod a szüleim annyira nem értenek a kutyákhoz(persze azért minimálisan igen,csak azért úgy nem mint egy tenyésztő:))és így azt sem tudják,hogy pontosan mivel jár egy alom.persze nem mintha én mindent tudnék:P Azért mégiscsak gyerek vagyok:D

Az úgy nem jó,ha nem is lesznek kölykei,de egynelőre nem is ivartalanítjuk?Mert az ivartalanítás kérdését csak úgy hip hop nem is lehet eldönteni.Szerintem.
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd okt. 30, 2007 9:10 pm

Igazából neked kell döntened...
Én annyit tudok mondani, hogy ha egyszer elõjött az álvemhesség, akkor nagyon valószínü, hogy a következõ tözelésekor megint elõjön majd neki.

Nem tudom, nálatok milyen orvosi díjak vannak, de sztem egy 20-asból kijön az ivartalanítás.

Azt tudni kell, hogy most nagyon kell rá figyelni, persze csak úgy, hogy õ ne vegye ezt észre, mert nem szabad dédelgetni most semmiképp. A tejet meg kéne nézni, ezt te is meg tudod, csak ha nem jól nyomod meg, nem jön:-) Ez nekem is idõ volt, mire megtaláltam, hogy jön belõle:-P Ha van tej, vagy savós váladék, akkor nem szabad sokat innia se, el kell elõle venni a vizet, illetve a száraztápotis kerülni kéne pár napi, csak szárazkenyeret, sima riszt és ilyeneket szabad neki, hogy megálljon a tejtermelés.
Szóval azért most lesz vele gond. És ha ezt évente 2x el kell játszani, az nem túl kellemes.


Ivartalanítás árát nem tudod véletlen? (ha gondolod, Fehérváron a Steigerwald dolgozik viszonylag olcsón és õ jó is)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Maja » kedd okt. 30, 2007 9:22 pm

Hát nem tudom pontosan itt az árakat.Arra emlékszem,hogy régen a macskáinknak kb. egy tizesbe került,dehát õk macskák.örülnék neki,ha valami olcso dokit tudnál ajánlani,mert ez az öregheygi olyan szinten pénzéhes,hogy már többet nem megyünk hozzá nagy valószínüség szerint.
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Álterhes

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. okt. 31, 2007 10:48 am

Sziasztok

A témában nekem nincsenek rossz tapasztalataim, de én megvárnám, hogy legközelebb jelentkezik -e az álvemhesség.
Kis nősténycicát már sokszor,és kutyát is ivartalaníttattam.
Soha nem volt gond, gyorsan és jól gyógyulnak belőle. Kissé nyugodtabbá válnak úgy fél évre rá, és csak arra kell ügyelni, hogy hajlamosak lesznek az elhízásra. Részben a megnövekedett testsúly miatt lesznek lustábbak és nyugodtabbak.

Ennyire nem szabad félni, ez valóban rutin az orvosoknak.
Szoktak olyasmit mondani, hogy egyszer le kell elletni és akkor többet nem lesz álvemhes. Szépen kérlek titeket, nehogy ezt komolyan vegyétek, bárki is mondja!

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég