Állvemhes

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Állvemhes

HozzászólásSzerző: lola!! » szomb. ápr. 26, 2008 6:27 pm

Sziasztok!
Remélem tud valaki segíteni!!
Meg klehet azt valamiből állapítani,hogy egy kutya állvemhes-e vagy tényleg babái lesznek?? Mert nekem van egy szuka Boxerem,március elején tüzelt! Van egy párja,de ő csak most lesz 1 éves májusba! Az lehetséges,hogy már érett,de kételkedem benne,hogy lett volna valami köztük,mert mindig van velük valaki és lehetetlennek tartom,hogy ne vettük volna észre,hogy megtörtént a dolog!
Természetesen a dokit is fel fogjuk keresni ezzel a problémával,de ő csak Kedden rendel és gondoltam valaki hátha tudna segíteni,vagy esetleg tapasztalata is van ezzel kapcsolatban...
Előre is köszönöm!!
Avatar
lola!!
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Állvemhes

HozzászólásSzerző: livelygolden » szomb. ápr. 26, 2008 6:56 pm

Szia Anita!

Kb. 7-8 hónapos kortól már ivarérett a kan, és lehetnek is kölykei... Úgyhogy utána már felelõtlenség együtt hagyni õket, mivel sose tudhatod, mi történt az alatt a 10-20 perc alatt, amíg nem voltál ott.

Nagyjából a 25.-naptól már rendesen tapinthatóak a magzatok a méhben, (bár sztem ez annak, aki nem foglalkozik ilyesmivel, nem mutathat semmit se) de doki érzi már õket.
Illetve Ultrahangon meg kéne sztem nézni és akkor kiderül, mi a helyzet!
Ezen a 2-3 napon már nem fog múlni semmi se;-)
Mert egyébként meg nincs más tényleg feltûnõ dolog.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Állvemhes

HozzászólásSzerző: lola!! » szomb. ápr. 26, 2008 9:41 pm

Köszönöm Dóra!
Hát én tapiztam a hasát,már mindent érzek,úgyhogy befejeztem inkább..:-) Kaptam egy jó kis anyagot az állvemhességről,hát igyekszem az ott leírtakat betartani! Viszont kaptam rossz híreket is,hogy állvemhesség alatt más gondok is jelentkezhetnek,tehát következményei lehetnek... A cicik nagyon pufik és görcsösek picit! Anyának régen Dalmatája volt és állvemhes lett! Utána is ugyanúgy,addig amíg terhes nem lett! Félek picit! Ja és barnás folyadék is folyt a kutyusomból+pár csepp vér! Csak az a gond,h én a héten nem voltam itthon és nem láttam! Aggasztó!
Avatar
lola!!
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Állvemhes

HozzászólásSzerző: livelygolden » vas. ápr. 27, 2008 8:21 am

Szia!

Hát nem tudom, szerintem ezek amit leírtál nem az álvemhességre utalnak, inkább vemhességre. A folyás elvileg lehet attól, hogy elvetélt a kutya, felszívódtak a magzatok. De így nehéz lenne megmondani.
A biztos, ha a doki látta, akkor meg tudja mondani, mitõl van.
Ha vemhes volt a kutya, utána az álvemhesség nem múlik el! Ritka esetekben igen, mint írtad a dalmatátoknál is, de ez csak az esetek 10%-ában. És utána ugyanolyan eséllyes, ha nem nagyobbal szed össze egy méhgyulladást, emlõdaganatot, petefészekcisztát...
Sztem a legegyszerûbb lenne ivartalanítani a kutyust, ha nincsenek vele kiállítási/tenyésztési célok, fõleg hogy ugye ott a kan is mellette, nehogy baleset legyen.

Majd írd meg, mit mondott a doki, szorítok hogy ne legyen semmi komoly;-)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Állvemhes

HozzászólásSzerző: lola!! » vas. ápr. 27, 2008 3:26 pm

Hát biztos,hogy olyan megoldást fogok keresni/választani,hogy Lola \"biztonságban legyen\"! Belehalnék ha bármi baja lenne!!!!!
Hívtam a dokit tegnap este és ma is,de ki van kapcsolva,bicikli versenyen van biztos:-)
Úgyhogy Kedden megyünk hozzá! Én bízok benne,h semmi komoly nem lesz!!!!!!!!!!
Avatar
lola!!
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Állvemhes

HozzászólásSzerző: lola!! » pén. máj. 02, 2008 1:32 pm

Szia Dóra!
Babáink lesznek:-) Láttam kis gerinceket az uh-on,nagyon jóóó volt:)))
Egy kérdés! Olvastam,hogy szülés elõtt 8-10 nappal még féregteleníteni kell a szukát! Nem késõ ez?? Mondjuk kimondottan Boxeres könyvem van,onnan tájékozódom! Kicsit késõnek tûnik...
A doktorbácsival megbeszéltük ha legkisebb jele is mutatkozik annak,hogy úton vannak a kicsik,rögtön szólok! Jön is ha segítség kell! Május 14. a 63 nap! Várjuk õket! Holnap elkészül a kis ládája is! Csak az a baj,hogy Lola benti kutyus! Félek,h nem fog lent maradni:S Pedig lent is meleg van és lámpánk is lesz! Nem tudom hogy lesz! Majd vhogy ráveszem õt:)
Avatar
lola!!
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Álvemhes

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd máj. 06, 2008 4:39 pm

SZia Anita!
Örölük, hogy nincsen gond:-)
Bár az nem épp jó, hogy vemhes, mert mint említetted most 1 éves a kan, tehát még gondolom nincs meg neki a tenyészszemle, és náluk a rendes tkv-höz követelmény. De Detty a szakértõ benne, majd kijavít:-)

A szukát általában az UH körül kell utoljára féregteleníteni, tehát ha még nem történt meg, minél elõbb! (én olyan 4 hetes vemhesen szoktam) és utána a kölyköket (az anyjukkal együtt) 10-14 naposan, és utána 2 hetes idõközökkel...
Hú, de most nézem hogy máj. 14... Akkor nem kéne már a féregirtó sztem.

Zárt helyiségben legyen mindenképp a kutyus, az nem baj, hogy járkál, vagy kimegy a ládából szülésnél, még jó is. Ha mozog, mozognak a magzatok, és könnyebben megszületnek. Sõt, ha látod, hogy nehezebben jön egy pici, vedd pórázra és vidd ki a kertbe sétálni!
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Álvemhes

HozzászólásSzerző: Detty16 » kedd máj. 06, 2008 7:11 pm

Sziasztok!!
Anita nem is tudtam,hogy babák lesznek!!
Most Argitól,vagy a kantól akihez mentetek??
Reméljük nem Olden....:)
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Álvemhes

HozzászólásSzerző: lola!! » kedd máj. 06, 2008 7:45 pm

Helló!
Argitól lesznek a babák! Ki gondolta volna,mikor annyit megszenvedtünk velük...
Oldentól nem lehetnek! Kb 1 hónapig külön voltak zárva!
Jövõhét szerdára várhatóak a picik! Remélem minden ok lesz! Nagyon félek!!!!! A féregtelenítõt is megkapta tegnap! Helye szupi van,lámpánk van,úgyhogy akár holnap is jöhetnek:))) Gazdi jelölt is van bõven! Válogatunk:)
Avatar
lola!!
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Álvemhes

HozzászólásSzerző: lola!! » kedd máj. 06, 2008 7:53 pm

Köszi Dóra,h válaszoltál!
Leféregelenítettem,mert a doki is azt mondta 8-10 nappal a szülés elõtt tökéletes! Hát én is ezt olvastam,csak olyan késeinek tûnt!
Jó kis helyük van,zárt! Csináltunk ládát nekeik,holnap megyek már végre azn óráshoz és a lázmérõnkbe is lesz elem! Azt a tanácsot kaptam,h már a szülés elõtti héten minden nap mérjem a hõfokot! Ha 37,max 37.3,akkor kezdõdik az ellés! Ha 37 alá esik az baj,de reméljük ilyen nem lesz!
Mivel Boxert még nem elletett Anya sem,ezért a dokink jön ha a legkisebb fennakadás van!!!!! Nem akarom,h Lolának vagy a kicsiknek bármi baja legyen! Anya Dalmatát tenyésztett(még mi nagyon kicsik voltunk),úgyhogy õ nagy segítség nekem!!!
Köszi mégegyszer!!!!!
Avatar
lola!!
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron