Akita nevelése

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Akita nevelése

HozzászólásSzerző: Iza66 » csüt. ápr. 30, 2009 2:11 pm

Sziasztok! AZt szeretném megkérdezni hogy.... szeretnék egy akita kiskutyát, de..néztem az interneten ilyen fajtáú eladó kiskutyákat. Találtam is pár telefonszámot, amelyek közül pár ilyen tenyésztõt fel is hívtunk. De az egyik azt mondta hogy ezek a kutyák nagyon veszélyesek tudnak lenni, mert nem mindegy hogy hogy neveljük õket. Nem tudom hogy ez mennyire igaz? Ha tud valaki segíteni kérem hogy írjon.
Avatar
Iza66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:Akita nevelése

HozzászólásSzerző: livelygolden » csüt. ápr. 30, 2009 2:49 pm

Szia Izabella!

Van akitás a fórumon, szóval majd LInda válaszol a konkrét kérdésekre:-)
Addig is olvasd végig ezt a topicot, már rengeteg kérdés felmerült a fajtával kapcsolatban: http://kiskutya.hu/option,com_simpleboa ... itstart,0/

Mondjuk tény és való, nem biztos hogy elsõkutyás (esetleg gyengekezû) gazdi kezébe való fajta.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Akita nevelése

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » csüt. ápr. 30, 2009 5:12 pm

Szia Izabella!
Mennyire szereted a kihívásokat?
Volt már kutyád?Szukát vagy kant szeretnél?Mennyire vagy kemény kezû?Nekem japán akitám van,kan.Tudnod kell,h valóban veszélyesek!Ha az a típus vagy,aki 4x-re megunja,hogy szólt valamiért a kutyának,és inkább ráhagyja,vagy megüti,akkor ne válaszd ezt a fajta kutyát.AZ akita próbára teszi a türelmed egész életedben.Makacsak,akaratosak,önfejûek,és mindezek tetejében,még okosak is!Folyamatosan szeretné felülbírálni a parancsokat,hatalmas vadászösztöne sokszor felülkerekedik rajta,a dominanciájáról pedig ne is beszéljünk.Nem tudom,hogy szukát vagy kant szeretnél.A szuka könnyebb eset,sokkal bújósabb,engedelmesebb,és más kutyákkal is jobban kijön.A kan nem hízeleg,csak ritkán,minden más kannak neki akar menni,rentgeteget süketel.Ha nem jól neveled,a fejedre nõ!!!A nála kisebb élõlényeket,még a kutyikat is prédának nézi!Az idegen embereket nem engedi magához közel,és akiket ismer is,ha nem családtag,ne ölelgessék,mert nem szereti.
Viszont ami csodálatos bennük,az a hûségük és a ragaszkodásuk.Egygazdásak!Mindig én sétáltatom a kutyám.Mikor 4 hónapos volt,a párom nem tudta levinni,mert nem volt hajlandó vele kimenni az ajtón!Kitette mind a 4 lábát,és egy centit sem ment elõbbre:)Nagyon édes volt:)
Nekem most 16 hónapos,engedelmes,de nem tudom el engedni,ha idegen kutya van a láthatáron.A kanoknak azonnal neki menne,idegen szukának is,ha rámorog az ismerkedésnél.Ettõl független õk is tündériek,imádnivalóak,de tényleg nem való mindenkinek!Mikor hozzád kerül,az elsõ pillanattól úgy kell nevelned,hogy nincs engedékenység,hiába néz rád nagyon szépen...
Ha képes vagy arra,h NAGYON sok türelemmel,következetességgel,és ha nem zavar az,hogy szereti felülbírálni azt,amit mondasz,akkor üdvözöllek az akitások körében!
Ezt most nagyon sûrítve írtam,,talán elrettentõ is,pedig nem ez volt a szándékom,ha bármi kérdésed van,tedd fel,és ha tudok,akkor nagyon szívesen válaszolok rá.Ha jól vannak nevelve,akkor engedelmesek,de akkor is figyelni kell rájuk,mert sunyik,de tudnak jó kutyák lenni::))))
Kép
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Akita nevelése

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » csüt. ápr. 30, 2009 5:12 pm

Szia Izabella!
Mennyire szereted a kihívásokat?
Volt már kutyád?Szukát vagy kant szeretnél?Mennyire vagy kemény kezû?Nekem japán akitám van,kan.Tudnod kell,h valóban veszélyesek!Ha az a típus vagy,aki 4x-re megunja,hogy szólt valamiért a kutyának,és inkább ráhagyja,vagy megüti,akkor ne válaszd ezt a fajta kutyát.AZ akita próbára teszi a türelmed egész életedben.Makacsak,akaratosak,önfejûek,és mindezek tetejében,még okosak is!Folyamatosan szeretné felülbírálni a parancsokat,hatalmas vadászösztöne sokszor felülkerekedik rajta,a dominanciájáról pedig ne is beszéljünk.Nem tudom,hogy szukát vagy kant szeretnél.A szuka könnyebb eset,sokkal bújósabb,engedelmesebb,és más kutyákkal is jobban kijön.A kan nem hízeleg,csak ritkán,minden más kannak neki akar menni,rentgeteget süketel.Ha nem jól neveled,a fejedre nõ!!!A nála kisebb élõlényeket,még a kutyikat is prédának nézi!Az idegen embereket nem engedi magához közel,és akiket ismer is,ha nem családtag,ne ölelgessék,mert nem szereti.
Viszont ami csodálatos bennük,az a hûségük és a ragaszkodásuk.Egygazdásak!Mindig én sétáltatom a kutyám.Mikor 4 hónapos volt,a párom nem tudta levinni,mert nem volt hajlandó vele kimenni az ajtón!Kitette mind a 4 lábát,és egy centit sem ment elõbbre:)Nagyon édes volt:)
Nekem most 16 hónapos,engedelmes,de nem tudom el engedni,ha idegen kutya van a láthatáron.A kanoknak azonnal neki menne,idegen szukának is,ha rámorog az ismerkedésnél.Ettõl független õk is tündériek,imádnivalóak,de tényleg nem való mindenkinek!Mikor hozzád kerül,az elsõ pillanattól úgy kell nevelned,hogy nincs engedékenység,hiába néz rád nagyon szépen...
Ha képes vagy arra,h NAGYON sok türelemmel,következetességgel,és ha nem zavar az,hogy szereti felülbírálni azt,amit mondasz,akkor üdvözöllek az akitások körében!
Ezt most nagyon sûrítve írtam,,talán elrettentõ is,pedig nem ez volt a szándékom,ha bármi kérdésed van,tedd fel,és ha tudok,akkor nagyon szívesen válaszolok rá.Ha jól vannak nevelve,akkor engedelmesek,de akkor is figyelni kell rájuk,mert sunyik,de tudnak jó kutyák lenni::))))
Kép
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Akita nevelése

HozzászólásSzerző: Iza66 » csüt. ápr. 30, 2009 6:42 pm

Igen, volt már kutyám, és most is van egy kan. Én szuka akitát szeretnék. Bár olyan kutyám még nem volt amelyiket ennyire meg kellett nevelni és ennyi türelem kellett hozzá, de azt hiszem képes lennék rá. Csak az a baj hogy most vagyok 7.-es és délutánént elég elfoglalt vagyok és még tanulni is kell, tehát nem tudom hogy mennyi idõm lenne rá. De mindig lenne vele itthon valaki.Próbálnék rá idõt szakítani. Igazából nem nyagyon ismerem a fajtát, bár már olvasgattam róla. Ja és vannak macskáink is. Ha kicsi korában összeszoktatnám a macskáimmal akkor késõbb meglenne velük??
Avatar
Iza66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:Akita nevelése

HozzászólásSzerző: peva » csüt. ápr. 30, 2009 7:34 pm

Szia Izabella!

Nagyon jól teszed, hogy informálódsz mielõttt kutyát vennél :D
Remélem nem veszed rossz néven, de szerintem nem vagy elég érett és felnõtt egy ilyen természetû kutyához. Ha még csak 7.-es vagy az azt jelenti, hogy eddig nem volt saját kutyád, akiért csakis te voltál a felelõs. Nem kétlem, hogy felnõttesen gondolkodsz, próbálsz felelõsségteljesen viselkedni, de szerintem ha akitát veszel nem azt fogod kapni amit vársz. Nagy valószínûséggel nem téged fog falkavezérnek választani, így nem hozzád fog kötõdni, és lehet a végén te leszel az akivel majd nem akar sétálni menni...
Persze minden kutyával foglalkozni kell, minden nap...és nem hiszem hogy a szüleid hagyják hogy ez a tanulás rovására menjen, de egy akitával különösen sokat kell foglalkozni. Kutyaovi, kutyasuli, nagyon fontos és hogy az elejétõl fogva szoktatva legyen ingerekhez.... stb.
Ha tetszik ez a fajta akkor szerintem megéri várni és felkészülni rá, hogy meg tudd adni mindazt amire szüksége van, és sok hosszú évet tudjatok boldogan együtt eltölteni.
Most azonban szerintem más fajtát kellene választanod, és nem csak a kinézete alapján , hanem a fajtajellemzõket is figyelembe véve.
Sok más szép, okos fajta, nézz körül, olvasgass, informálódj!
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Akita nevelése

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » pén. máj. 01, 2009 9:05 am

Hát meg kell mondjam,tényleg nagyon fiatal hozzá.Egy ilyen fajtához nem csak neked,de az egész családodnak fel kell készülni!Hiszen mind együtt élnétek vele,és meg kell érteni mindannyiotoknak, hogy nem lehet úgy kezelni,mint a többi kutyát!Vagyis lehet,de akkor nem olyan kutyi lesz,amilyet ti szeretnétek!Te szeretnél a kutya kizárólagos gazdija lenni?Mondtad,h elég elfoglalt vagy délutánonként.Ez érthetõ.Viszont akkor lehet,h pont téged látna a legkevesebbszer.Emiatt nagyon nagy a valószínûsége,hogy nem te leszel neki a falkavezér.Már pedig ha nem te vagy,akkor nem fogod tudni sétálni vinni,illetve fogod tudni,csak nem fog úgy hallgatni,ahogy kéne,és történhetnek balesetek.A másik,hogy nem hiszem,hogy 7-sen meg tudnád fogni.Nagyon erõsek,és ha begorombulnak,akkor nehéz õket visszafogni.NAGYON NEHÉZ!Az sem biztos,hogy te tudnád tõle megkövetelni a legerélyesebben az általad megkívánt viselkedést,hiszen nagyon elfoglalt vagy.Ha pedig az egész család erre törekedne,akkor a kutya összezavarodna,és maga választ,aki szerinte a legerõsebb egyéniség.És így,hiába te akartál a gazdija lenni,nem téged fog annak tekinteni.
Sztem is várj vele,amíg tényleg te tudsz majd vele foglalkozni!Olvass sokat róluk,és készülj fel rá,mert hidd el,van mire!Én 10 évig vártam az akitámra!!!Ezt most nem arra értettem,h neked is ennyit kell:)
Van egy kifejezett akitás honlap:akita.mindenkilapja.hu
Nagyon jól leírja a fajta jellemzõit,és vannak többen,akinek szukái vannak,tõlük is kérhetsz segítséget,tanácsokat,és kezd el a tanulást,felkészülést,de egyenlõre tényleg várnod kéne!
Kép
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Re: Akita nevelése

HozzászólásSzerző: niko » vas. júl. 01, 2012 8:08 am

Sziasztok!kellene pici segítség.Az én kis drágám időn kint nem akar vissza jönni ha hívom,tartja az 5 méter távolságot,először jol meg buntettem(megint minden ok ment,egy be hívás és ott volt az akita)másodszor pórázra tettem,nem szóltam gondoltam az előző pici durva voltam vele akkor a második ne legyen az,ez is működött egy darabig(az első működött 3 hétig,a második kb 2,na most itt a következő alkalom,ma megint nem volt be hívható a kutya.Miert csinálja ezt időn kint,el mult egy éves és nagyon szó fogadó kutya,póráz nélkül el merem vinni bárhol,de mar kezdek nem bízni benne
Avatar
niko
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. máj. 22, 2011 6:52 pm

Re: Akita nevelése

HozzászólásSzerző: Riki » vas. júl. 15, 2012 9:28 am

Szia niko!

Nekem is vannak időnként gondjaim a kutya nevelésével. Riki kutyám 8 hónapos. Kerítésen belül tökéletesen működik a behívás, de az utcán gondok vannak. Annak tudom be, hogy izgatott, rengeteg ismeretlen szag, inger, egyszerűen nem hallja, nem érzékeli, hogy a gazdi hívja. Behívás gyakorlásánál nem büntetném, ehhez csak jó élmények kapcsolódjanak. Viszont alkalmaznék valami figyelemfelhívó dolgot, ami kizökkenti a szaglászás eufóriájából. Pl. PET palack, néhány kaviccsal. Zörög is, földhöz csapva csattan is...
Ha járna erre tudós kutyapedagógus, érdekelne a véleménye.
Avatar
Riki
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szomb. júl. 14, 2012 5:30 pm

декоративная штукатурка стен своими руками декоративная шту

HozzászólásSzerző: Beefembesee » vas. aug. 19, 2012 4:04 am

[url=http://tm-stroi.ru/dekorativnaya-shtukaturka-kupit.html]Kép
Kép[/url]

Tegs: сухая декоративная штукатурка в г ростове на дону можно ли мыть стены из декоративная штукатурка датская декоративная штукатурка пермь.

декоративная штукатурка казань
декоративная штукатурка oikos
применение декоративной штукатурки
[url][/url]
[url=http://tm-stroi.ru/perlit/price.html ]перлит прайс (решено) [/url]
Avatar
Beefembesee
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: csüt. márc. 01, 2012 6:35 am
Tartózkodási hely: United States

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron