A szobatisztaság

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » szer. máj. 03, 2006 4:12 pm

Éva!

Amióta van kutyunk, azóta fent vagyok itt és olvasom a jobbnál jobb ötleteket, köztük a tieidet is, amik nekem tényleg segítettek.
Biztos már szerepel valahol, de neked milyen kutyusaid vannak? Honnan értessz így a kutyusokhoz?
Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. máj. 03, 2006 8:51 pm

Sziasztok!

Nekem van egy középschnauzer tenyészetem, van itt az oldalon kennelbemutatóm is. Az meg tulzás, hogy értek a kutyákhoz, csak érdekelnek és nagyon szeretem őket. \'10 éve tenyésztek, rengeteget olvastam tanultam mindenből és mindenkitől akitől csak lehet a mai napig is.

A kiskutyákhoz meg a rengeteg tapasztalat miatt tudok hozzászólni. Amig kölykök, addig nagyjából egyformán reagálnak az azonos helyzetekben.

Azért nekem is van rossz kutyám, mert sokan vannak és időnként előfordul, hogy kimaradnak a nevelésből dolgok.

Most van egy másfél éves kanom, hát bizony naponta szidom magam miatta. De nagyon szép és én nagyon szeretem.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » csüt. máj. 04, 2006 9:15 am

Timi!

Mi is lakásban tartjuk a kutyunkat.
Mi is elbizonytalanodtunk, amikor még nem érkezett meg, hogy jó lesz-e neki vagy nem a lakásban?
Aztán a párom olvasott egy cikkrôl ebben a témában, amivel teljesen egyet értettünk és elszállt minden tévhitünk.
Sajnos már nem tudom, hol találtuk, de arról szólt, amit magam is látok a környezetemben.
Nekünk a lakásban van a kutyus, naponta 2 órát minimum sétálunk vele, lent új szagok, kutyapajtások, nagy játék és otthon nagy alvások és a gazdival játék.
Akinél kint van a kutyusa kertben és nem sétáltatják (mondván ott van neki a kert), nincsenek új szagok, nincsenek kutyapajtások, akikkel nagyokat játszhatna és a gazdi is nagyjából a kajaetetés idejére foglalkozik velük, játék minimális vagy néhány perces naponta, pláne télen vagy esôben.
Hangsúlyozom, tisztelet a kivételnek!!!!!, de az én környezetemben sok ilyen kutyus van!!!
De ha elmondom neki ezeket, mondják, hogy tényleg így van náluk és ebben, persze egyet értenek, dedede.
Nekünk szerencsénkre van telkünk, ahova ki tudjuk vinni és önfeledten szaldgálhat, de azért mégse ugyanaz, amikor egy kutyussal szadgál önfeledten.

Szóval Timi semmi bizonytalankodás, a kutyádnak sokkal jobb, hogy melletted lehet a többi idôt úgyis alvással töltik!!!

Boldog kutyusnevelést!!!
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » csüt. máj. 04, 2006 9:22 am

Éva!
Nem találtam meg a kennelbemutatódat. Merre keresgéljem?
Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » csüt. máj. 04, 2006 9:40 am

Timi, megtaláltam az írást, becsatolom!


\"A panel vita


Szinte végeláthatatlan a vita a kutyatartók között, hogy a kutya mennyire való lakásba. A mellette és ellene állást foglaló fél állításának is van alapja, de mégsem lehet általánosítani.



A kutya az ember társa,ôsidôk óta követte mindenhova, segítette a munkáját. Szinte nincs olyan földrész, ahova ne kísérte volna h?ségesen a gazdáját. Az emberek egyre kisebb helyen élnek és ebbe az élettérbe a kutyákat is maguk mellé akarják venni. Miért gondolják sokan azt, hogy a kutyák szenvednek egy lakásban?

Az állatok viselkedéstanával foglalkozó emberek szerint a kutya eredeti életritmusa leginkább a négy fal között élô kedvencek napirendjével egyezik meg. Napközben a falka tagjai pihennek hosszú idôn keresztül, majd a mozgásigényük a vadászatban merül ki. Aki azzal indokolja az álláspontját, hogy a kutyának nem természetes közege a panel, csak gondolja végig, hogy az embernek az-e?

Mindkét tábor érvei között megvannak azok a szélsôséges helyzetek, amelyek alapján megítélik egymást. A négy fal között élô ebeknél sajnos elôfordul, hogy a gazdi nem sétáltatja eleget a kutyát, nem tartja szem elôtt az állat igényeit. Ugyanígy fogadhat azonban minket szomorú látvány egy kertes ház tágas udvarán. Sok házôrzô láncra verve éli napjait, nincsenek sétáltatva, nem ismerik az idegen szagokat, a kerítésen túli világot. Mindkét eset elszomorító, de szerencsére általában nem ez jellemzô a kutyatartókra.

Aki lakásba vesz maga mellé egy kutyát, és tudomásul veszi, hogy a napja sétáltatással kezdôdik, és azzal is ér véget, valamint a kutyatartás íratlan és írott szabályainak eleget tesz, ugyanolyan teljes életet tud adni annak az állatnak, mint amit egy nagy udvar jelent. A kutya érzi, becsüli és viszonozza a szeretetet. Egy olyan gazdit, aki társként és kölcsönös tisztelettel tartja kutyáját, semmilyen elôítélet nem érhet azért, mert panelban teszi mindezt.


A kertben élô ebeket ritkábban viszik sétálni, pedig legalább annyira fontos lenne, mint ha lakásban élne. Fontos, hogy új ingerek érjék, másokkal ismerkedjen, idegen szagokat fedezzen fel. Ez azonban kevesebb kerti kutyának adatik meg, mint lakásban élô kedvencnek. Persze az eb mérete és igénye meghatározó szempont, ezért a gazda felelôssége és feladata megítélni, hogy mit engedhet meg magának.

Lehet-e állatkínzásnak nevezni azt, ha egy odaadó gazdi társaként gondoskodik egy kutyáról a lakásában? Biztosan nem. Az állatkínzás nagy szó, és jól meg kell gondolni, hogy kihez vagdossuk ezt a kifejezést. Vajon egy menhelyen élô kutya azt mondaná a lakásban élô örökbefogadójának, hogy \"nem megyek!\"?\"
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » csüt. máj. 04, 2006 11:46 am

Éva!
Megtaláltam az egyik topicban a kennelbemutatódat, nagyon tetszenek a kutyusok. Nekünk ezt a fajtát ajánlották, amikor kutyust kerestünk, de végül a beagle mellett tettük le a voksunkat.
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. máj. 04, 2006 2:26 pm

Edina!

Jártál a honlapomon is?. Ott láthatod a szépeket, csak nincs az orrukra irva, hogy melyik mekkora gazember!

Nem bánom, hogy lakásba nem középsnacit vettetek. Sokan tartják lakásban, de mivel nagy a mozgásigényük, a legtöbbön meglátszik hogy izomszegény, nem mozog eleget.
Pedig a családdal imád lenni, de akkor feltétlenül komoly sportolás szükséges ahhoz, hogy ne rombolják le a lakást.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » csüt. máj. 04, 2006 2:47 pm

Éva!

Jártam a honlapon is, megnéztem a képeket is.
Nagyon szép kutyók!!!
A mi biglinknek is nagy mozgásigénye van, nagyot szoktunk lent játszani, aztán fent folytatjuk, amit lent elkezdtünk. Egyenlôre nem amortizálja a lakást, remélem ezt a jó szokását meg is tartja....
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Héra » csüt. máj. 04, 2006 3:24 pm

Szia!

A képen látható kutya milyen fajta?
akit találtatok a temetõ bejáratánál?
Avatar
Héra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Méry » csüt. máj. 04, 2006 7:17 pm

Sziasztok!

Sajnos ma berendeltek a munkahelyemre és egyedül kellet hagynom a kutyusom. Annyit tudtam tenni érte, hogy az ebédidõben hazaszaladtam hozzá. Úgyhogy ennyit a fokozatosságról... Nagyon sírt mind a kétszer amikor elmentem, de délután szép csendben volt mire hazaértem. Mit gondoltok, folytassam ott a beszoktatást ahol abbahagytuk?
Egyébként nekem a lekenyerezés nem annyira jött be. Ha már meghallja a kulcsot csörrenni a zárban, már nyüsszög. Persze késõbb azért eltüntette.
Mi az a kutyapelus? Én az újságpapiros módszert próbálom ki. Az almot állandóan kijátsza vagy ami rosszabb, megeszi. Edina! Nálatok mi vált be?
Hétvégén mi is kimegyünk Anyukámékhoz. Ott van szép nagy kert és 3 kutyuli. Vasárnap már megismerkedtek. Azt hiszem jóban lesznek.
Annyira próbálok mindent jól csinálni. Lehet, hogy nem kéne ennyire görcsölnöm?!

Timi
Avatar
Méry
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég