A szobatisztaság

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Méry » szomb. máj. 06, 2006 4:47 pm

Sziasztok!

Itt a kép a kutyulimról! Kép
Avatar
Méry
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Méry » szomb. máj. 06, 2006 5:02 pm

Még egyszer Helló!

Szóval bármit adok Artúrnak (ez a neve a kutyusnak) abban a pillanatban, hogy meghallja a kulcsot csörögni, vagy nyílni az ajtót, mindent otthagy és elkezd szívszaggatóan sírni. Pontosan egy hete van nálam már és az elsõ alkalmakhoz képest talán már nem sír olyan nagyon. A szomszédok szerint napközban nem sírogat. Remélem így is van. Ma is itthon hagytam egy kicsit, mire leértem a földszintre (a negyediken lakom) már nem sírt.
Mennyire szabad engedni a lakásban szabadon garázdálkodni? Éjszakára be van csukva a helyére, ha itthon vagyok hagyom, hogy ott legyen velem. Ez jó?
Egyébkén esténként nagyokat játszunk, és óriásikat rohangál a nappaliban körbe-körbe. És hatalmas puszikat nyom a fülemre ha teheti. Ilyenkor tudom, hogy megéri.

Timi
Avatar
Méry
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » szomb. máj. 06, 2006 11:50 pm

Timi, nagyon szép a kutyid!!!!
Látom, hogy nagyon nehéz lesz neki az elválás. Biztos egy ideig fog sírdogálni, én még kertes házban lakó ismerõst is hallottam, hogy ugyanúgy sír neki a kutyája egész nap. Sírdogál egy kicsit, majd átalussza a napot!!
Mit jelent, hogy be van csukva a helyére? Ez mekkora helyet jelent?
Az éjszakát végigalussza?
Hogy sikerült a nap a szüleidnél?

Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. máj. 08, 2006 8:34 am

Timi!

az nagyon jó, hogy amikor otthon van akkor veled lehet. Ezzel kárpótolva érzi magát az egyedüllétekért. Ha
nem vagy benne biztos, hogy a szomszédok igazat mondanak, hát próbálj rászánni némi idõt arra, hogy otthagyod és 2 óra mulva visszamész meghallgatni, nem kell felmenni hozzá csak hallgatózni. Ha ezt 2x megcsinálod, megtudod, hogy sir e napközben.

Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Méry » szer. máj. 10, 2006 3:35 pm

Sziasztok!

Volt egy kis problémám az internettel, ezért nem tudtam jelentkezni. Hol is kezdjem?!
A hétvége jól sikerült. A 3 kutyával nagyon jól elvoltunk, Artúr úgy kifáradt, hogy a délutánt végigaludta, az esti séta után is rögtön kifeküdt. Azóta már csak egyszer kell felkelni hozzá az éjszaka. Akkor is azért, mert elvégezte a dolgait és szól, hogy fel kell takarítanom, anélkül Õ nem alszik ám.
A héten délelõtt dolgozom, és ma reggel már csak egyetlen nyiffantást hallatott és nem sírt tovább. Viszont ma dolgoztam a legtovább (2 órára értem haza), és amikor felértem a 3.-ra akkor kezdett el sírni. Elõtte csöndben volt. Lehet, hogy meghallotta, hogy jövök? Vagy lehet, hogy csak akkorra lett elege az egyedüllétbõl? Elõtte napokon nem sírt mire hazaértem.
Artúr felségterülete a konyha, mert a fürdõn kívül ez az egyetlen felmosható helyiség. Meg ott nem tud kárt tenni semmiben. Többször akkor is eljátszik ott magában, ha itthon vagyok.
Nem akarom elkiabálni, de talán haladunk a szobatisztasággal is: Többször észreveszem, hogy visszamegy a konyhába és ott végzi el a dolgát. Persze nem mindig, de egy kis haladást érzek a dologban.
Azt vettem észre, hogy ritkultak a nagydolgok, viszont rengeteget pisil. Van, hogy 20 percenként, van, hogy órákig semmi, utánna meg csõtörés. Ez nagyon igénybevesz, mivel egy percre sem lankadhat a figyelmem, ha bent van velem.
Zabálni való kis kópé!
Ja, és kezdi szeretni a hasát!!!

Puszi nektek

Timi
Avatar
Méry
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Vanessa » szer. máj. 10, 2006 4:27 pm

SZIASZTOKK NEKEM IS ELKELNE A SEGÍTSÉG ,NEKEM MOST LESSZ EGY 8 HETES MINI YORKIE KISKUTYÁM!!!
KB.MENNYI IDÕ MÍG MEGTANULJA ????
Avatar
Vanessa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: nelli » hétf. jún. 19, 2006 2:35 pm

Szia Vanessa!

a szobatisztasághoz vezetõ ut, elég rögös, és sok türelemmre lesz szükséged. Nem mindig fog úgy menni a dolog, ahogy te elképzeled, vagy ahogy a szakkönyvek megírják:)

Sok fog múlni a Te hozzáálásodon is,

Nálunk nagyon hamar, szinte önállóan szobatisztává vált. Csak nekünk tartott egy kis idõbe, míg megértettük a jelzéseket.

a kölyökkutyák 3-4 óránként ürítenek. Ébredés után is. Nekünk abban az idõben volt olyan szerencsés munkabeosztásunk, hogy ezt a 3-4 órát be tudtuk tartani, és vittük rendszeresen éjjel, nappal,hajnalban.
Ahogy alvásból felébredt felkaptuk és rohanás. Aztán kezdtük a jeleket összekapcsolni a történtekkel:)) az elõszobaszõnyeg volt a kevencs helye:)) Ha sokat szaglászott ott, tutira késézült valamire:)A Te kutyusodnak is lesz majd egy kiválasztott helye, ahova üríteni fog.

Aztán mi is megtanultuk a jeleket és már csak az idõintervallumot kellett belõni. Volt, hogy szolt, de mire felöltöztem, a fele már a lakásban landolt:( Ezt dorgálás kisérte, lent a pisi folytatásakor meg hatalmas dícséret. Sose üsd meg, az nem vezet semmire.

Ezek csak az én tapasztalataim. Ahogy megszokjátok majd egymást a kutyussal, nektek is ki fog alakulni, az a jelrendszer, amit érteni fogsz.

Sok sikert és sok sok türelmet!
Avatar
nelli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: dobizita » szer. jún. 28, 2006 11:50 am

A fiú kutyusoknál h lehet megvédeni a falat a sárga foltokról? Én ugyanis ettõl félek. 1 hónap múlva lesz kutyusom, és kan kutyát szeretnénk, de félek, h a szobatisztaságra nevelésnél a fal is fog kapni..

Segítsetek!!
Avatar
dobizita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: zsupszo » szer. jún. 28, 2006 1:31 pm

szioka..
nekem is fiu kutyusom van..amikor pici volt, egybõl pelenkára szoktattam mert nagyon sürün pisilt..és eleinte a fiu kutyusok is guggolva pisilnek, azaza a falat nem érik fel.. ha parkettátok van, azt féltsd jobban, mert az bizony befeketedik egy idö után, ha oda pisil sürün..Üdv:Éva
Avatar
zsupszo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szer. jún. 28, 2006 2:21 pm

Szia Zita!

A kutyapelenka tényleg jó a kezdeti idõkben.
Mi pont most vagyunk a falpisilõs idõszakban. kertes házban lakunk, eddig reggel önállóan kiment és a fûre pisilt, kakilt, most alig jut el az ajtóhoz és már pisili le a falat.

Nem örülünk neki túlságosan, ezért reggel mi is megyünk vele és gyors kivisszük az utcára, hogy pisilhessen vagy odavisszük egy fához.
Õ nem igazán érti, miért nem lehet a falat, de remélem ezt is gyorsan megtanulja....

Neked még van jó pár hónapod, hogy kigondolj valamit ez ellen :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron