A szobatisztaság

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. máj. 04, 2006 7:49 pm

Szia Timi!

Valóban nem kéne annyit görcsölni, de nem baj, segitünk.

Most ugy próbáld, hogy adj neki valamit, menj ki, és halgasd meg, hogy most mit csinál. Be lett dobva a mélyvizbe rendesen, de vajon meddig sirthatott. Ezt tudni kéne. És igen, folytasd a szoktatást ha van rá módod.

Ha adsz neki rágni valót akkor is a kulcs hangjával meg veled foglalkozik? Annál inkább szoktasd!
Várd meg, hogy hozzáfogjon a csontjához vagy a más rágnivalóhoz, hogy feledkezzen meg rólad és ugy menj ki.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: bejgli » csüt. máj. 04, 2006 9:01 pm

Timi!
Szerintem is folytasd a fokozatosságot!
Biztosan fog sírni egy-két hétig (a võlegényem nem is merte az elején otthonhagyni egyedül, mert úgy megsajnálta, hogy sírdogál, de muszály), megszokja és nagyon fog várni délután.

Hát nálunk csak a pelus vált be.
Elõször az almot akartam kipróbálni, de olyan pici volt, hogy nem tudott bemászni a dobozba, késõbb is csak játszott vele.:-)
Az újságpapír sem jött be, mindig megcsúszott rajta, csörgött, megijedt tõle és mellé pisilt vagy ha rácélzott, szétfolyt a pisi a lába alá és minden pisi után cserélhettem.
Maradtunk a pelusnál.
A Fressnapfba lehet kapni, 1399 ft körül van 16db, 60x60cm és ez egy lap, amire rááll és úgyahogy be is szívja és puha, amit nagyon szeret.
Másnál bejött az újságpapír, te is próbáld meg (azért az mégis olcsóbb) és ha nem jön be próbáld meg a pelenkát, ha teheted.
Edina
Avatar
bejgli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: bejgli » csüt. máj. 04, 2006 9:03 pm

Timi, van képed a kutyidról?
Tegyél fel, ha van!!
Avatar
bejgli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: bejgli » csüt. máj. 04, 2006 9:05 pm

Teszek fel egy képet a mi kis Bejglinkrõl.
Ez nála \"az okos kutya vagyok\" nézés.

Kép
Avatar
bejgli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: zsupszo » pén. máj. 05, 2006 5:18 am

sziasztok..
rég jártam erre, kutyusaim közben szépen felnöddögéltek.
nekem van a drotszõrü félbiglim, és az 5honapos igazi kis kajla Tobi nevü biglim.
most olvasgattam vissza az irásokat, és a panelkutya témában nagyon igazat adok nektek, mikor irtátok, hogy a lakásban tartott kutyusoknak is teljes, kiegyensulyozott élete lehet.mi is panelban élünk, 3 gyerek, két kutya.
kutyusokka régebben 6x, manapság 4x megyek le, ahol minimum fél ora (de legtöbbször egy), az egyszeri idö.reggel 8ig alszanak, aztán 9ig a nagy réten futkosás, szaglászás ezerrel..aztán dél-egy óra körül ujabb egy orás séta-hancur, majd jön a délutána nagy séta a tó körül, ami majd két orás. és végül este 9után még megyünk egyet kis-és nagydolgozni. elöször én is féltem, és még nem is volt meg a kutyusom, sajnáltam, hogy télleg jo helyen lesznek itt fenn a 8.emeleten? de most már látom, hogy IGEN. semmiben nem szenvednek hiányt, és ahogy nöddögélnek valoban egyre nyugisabbak, itthonlevõ idöt az erkélyen napozva, alvással töltik. szóval szerintem \"arany\" életük van. lenn az udvaron meg sok sok kiskutyival fogocskáznak, és lopkodják el egymás elöl a labdát. egy elszalad vele, 5-6 másik utána. Kép
Avatar
zsupszo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: zsupszo » pén. máj. 05, 2006 5:20 am

öszzenöttek a kutyusaim..
szerencsére nem szószerint, bár a képen ugy néz ki.. Kép
Avatar
zsupszo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » pén. máj. 05, 2006 8:37 am

Szia Éva!

A Te kutyáid abban is nagyon szerencsések, hogy ketten vannak, így ha egyedül vannak sem unatkoznak.
Egyébként nagyon szép kutyusok!
Mennyi idôs a drótszôr? biglid?
Ti merre laktok?

Edina, a 4 hónapos bigli boldog tulajdonosa
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » pén. máj. 05, 2006 8:42 am

Timi!

Majd írd meg, hogy sikerül a hétvége Anyudéknál a többi kutyussal és ha tudsz tegyél fel róluk képeket!
Jó hétvégét és ne parázz, mindent jól fogsz csinálni, ha nem úgyis rájössz, elôbb-utóbb! :-)
puszi nektek
Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » pén. máj. 05, 2006 8:52 am

Timi, ami még eszembe jutott és fontos, a hétvégén is hagyd egyedül a kutyust, hiába mentek \"vendégségbe\" a szüleidhez! Mi is elkövettük azt a hibát, hogy az elsô héten vôlegényem nem dolgozott és szoktattuk, hétfôtôl szombatig napközben többször egyedül hagyta egy-két órára vagy többórára is és már meg is szokta, majd vasárnap egész nap a párom szüleinél volt és a hétfôt végigsírta, vonyította, úgy sírt, mint egy kisbaba, a szomszédék nagy nemtetszését kivívva és kezdhettük újra a beszoktatást és fél napokat dolgoztam, amit azt korábban leírtam.
Szóval a hétvégén is folytasd, amit elkezdtél és a hétfôn már nem lesz nagy gond.
Persze fog sírni, de egyre inkább hozzá fog szokni!
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » pén. máj. 05, 2006 10:38 am

Éva!
Hogy a témánál is maradjunk, nálatok a két biglinél hogy ment a szobatisztaságra nevelés?
Azt tudom, hogy más fajtájú kutyáknál napok-hetek kérdése, de a beagle fajtáknál hónapok is lehetnek. (Én olyan beagle kutyáról is hallottam, aki 2.5 éves és nem szobatiszta. Azért remélem ez már a nagyon durva véglet...)
Sajnos nálunk még mindig nem jött rá kiskutyink, miért is járunk le sétálni, annyi minden érdekes van lent, el van velük foglalva, és lent a többi kutyagazdi csak nevet rajtunk.
Próbálkoztam a pelus f?be törlésével is és azzal is, hogy nem adtuk neki oda a pelust, persze akkor keresett másik helyet a lakásban...
Mi ezzel vagyunk elmaradva.
Nálatok hogy sikerült?
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég