A szobatisztaság

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » kedd dec. 27, 2005 1:02 pm

Szia Tünde!

Mi a párommal most vettünk egy fr. bullit és a nõvéreméktõl megkaptuk Sabine Middelhaufe: A kölyökkutya c. könyvét, de az nem igazából a nevelésrõl szól, hanem a tenyésztésrõl, pároztatásról, vemhességrõl, elõkészületekrõl a picik születéséhez, hogy mennyibe kerül egy kölyök, amíg az új gazdihoz kerül és elmeséli, hogy a 8.hétig mi minden játszódik le a kiskutyusban és a környezetében.
Tehát nevelésrõl nem nagyon van benne.

A másik könyvrõl sajna nem tudok mit mondani, de amint látom már ajánlották neked, szerintem azt vedd meg!

Sok sikert és boldogságot a kiskutyushoz!!! :)
Mi lesz a neve?
Ugye megtartjátok?
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » kedd dec. 27, 2005 2:54 pm

Tünde!

Nekünk is pontosan ugyanez a problémánk; amikor elkezd valamit dolgozni felkapom, rá a pelusra, de annyira megszeppen, hogy minden ingere elmegy a dologtól, majd amikor megunom, hogy finoman nyomkodom a pelusra, elindul és a szõnyegen fejezi be, amit korábban elkezdett.
Örülnék, ha adnátok tanácsot nekünk ezzel kapcsolatban!
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Tündi » szer. dec. 28, 2005 5:11 am

Sziasztok!

A doki nem mondta, hogy bármi baja lenne a zerinte kb. 2 hónapos Maszatnak. Mekapta az elsõ féregtelenítõt, és nemsoká az oltást is. Amikor azt kérdeztem, szerinte kb. mekkora lesz, azt mondta, hogy õ lát némi staffordshire terrier beütést a fején, és a mancsai/lábai alapján is kb. akkora lesz. Persze az elõbb rá is zuhantam a netre fajta infókért, csak a miheztartás végett, de majd nagyobb korában látom meg, milyen is lesz. Mindenesetre alig találtam SZÁMOMRA használható infót. :(
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Tündi » csüt. dec. 29, 2005 7:16 am

Sziasztok!

Maszattal egyre jobban haladunk a szobatisztasággal. :o) Bár most éjszaka össze-vissza kakilt, de a pisilést, már párszor magától az alomba intézte! Esetleg köré... de én ezt is sikernek értékelem, hogy legalább nem össze-vissza, ahnem kb. 1 helyre. Eddig még sohasem kakilt az alomba, talán avval az lehet a gond.

Könyvtárból kivettem a Sabine Middelhaufe által írt Kölyökkutya c. könyvet és szerintem nem is olyan rossz. A nevelésrõl, pontosabban az ember általi nevelésrõl tényleg nincs benne túl sok dolog, de szerintem fontos, hogy tisztában legyek avval, mi történik a születésétõl fogva, hogyan neveli az anyja, õ hogyan tanul, stb. Jó olvasni a táplálkozásról, hasonló dolgokról, így számomra ez nem egy rossz könyv. Mondjuk számomra a vemhesség nem egy olyan érdekes dolog, így a könyv igazából a 25. oldaltól kezdõdik (nekem).
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Horváth Éva » vas. jan. 01, 2006 10:18 am

Sziasztok!


Nekünk egy 10 hónapos havanese kutyink van és sajnos még mindig nem szobatisza, ő napközben kibirja csak sajnos éjjel 2kor felkel és ő akkor is elvégzi bármelyik dolgát.


Mit kellene tenni, h \"átvészeljük\" az éjszakát?
Avatar
Horváth Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Tündi » vas. jan. 01, 2006 1:03 pm

Szia Éva!

Pontosan kinek a hozzászólására válaszoltál? Ami Maszatot illeti (kb. 9 hetes), most némi visszaesés van az alomra szoktatásban. Már kezdett neki jól menni a pisi a \"tálcára\", de hogy többazör vittük inkább ki az udvarra dolgát intézni, most leszokott az alomról. Pontosabban inkább aköré pisil. A kakit sohasem intézte az alomba, csak az udvaron, ezért amikor éjjel kellett nki, nyüszített. Most már nem nyüszít éjjel, viszont párszor hagyott meglepit a bejárati ajtónál... :o(

Próbáljuk megint inkább az alomra szoktatni, de amikor odavisszük, beleül, és jól elvan, vagy ki akar jönni.

Megoldási javaslatot elõzõ hozzászólásomra nem kaptam.
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Nóra » vas. jan. 01, 2006 5:01 pm

Sziasztok! Elõször is BUÉK mindenkinek :)
A szobatisztasággal mi sem nagyon haladunk, egyszer kétszer talán ha sikerült magától az alomba végezni a dolgát, de egyébként ahol épp helyet szagol magának, oda csinálja. Pedig mindenhol jó alaposan fölmosunk utána. A probléma nálunk is ugyanez, ha odatesszük az alomba leül vagy kimászik és 10 mp mulva máshol elvégzi dolgát. Csak ha már nagyon nem birja akkor teszi meg, muszájból.
Avatar
Nóra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Horváth Éva » hétf. jan. 02, 2006 1:54 pm

SZia Tündi!

Bocsi, közben kezdek rájönni az itteni levelezés, hogy is müködik.

SAjnos az alom dolog nálunk nem vált be, mert egyszerûen kikaparta, de semmit nem produkált bele.

Sokan azt mondják azért ilyenkor már szobatisztának kellene lennie.
Csak eljutunk odáig. :)
Éva
Avatar
Horváth Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: philips24 » szer. jan. 04, 2006 10:07 am

Sziasztok!
Mit tegyek, ha a kutyusommal némiképp elakadtunk a teljes szobatisztaság felé vezetõ úton. Megy rendben lenn minden, néma még szól is, de ha feljövünk, nemsokára pissent a korábbi WCre. Keveset, amolyan jelölõsen... :) Teljesen szüntessem meg az itthoni illemhelyet, vagy egy idõ után megszûnnek majd ezek a kísérõjelenségek?
Köszi a segítséget!
Avatar
philips24
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. jan. 05, 2006 7:51 am

Szia Dóri!

Csak erre a jelölésfélére használja a benti wc-t, vagy még végzi rá a dolgát rendesen is?

Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron