A mopsz

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A mopsz

HozzászólásSzerző: Fruzsi » pén. jan. 27, 2006 4:21 pm

A lány csak akkor fog érdeklõdni amikor engedi h bepározza a kan. tehát jövõ hétvégén fogja engedni, megáll majd a fiúnak és hagyja hogy a magáévá tegye. érdeklõdni a kannak kell. Ezt ált elintézik maguktól, neaggódjatok. Félidõsen kell majd neki féreghajtót adni, de majd ugyis mondod meg a fejlemenyeket:)
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A mopsz

HozzászólásSzerző: Fruzsi » pén. jan. 27, 2006 4:25 pm

A lány csak akkor fog érdeklõdni amikor engedi h bepározza a kan. tehát jövõ hétvégén fogja engedni, megáll majd a fiúnak és hagyja hogy a magáévá tegye. érdeklõdni a kannak kell. Ezt ált elintézik maguktól, neaggódjatok. Félidõsen kell majd neki féreghajtót adni, de majd ugyis mondod meg a fejlemenyeket:)
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A mopsz

HozzászólásSzerző: pera » pén. feb. 03, 2006 11:01 am

Szia Fruzsi!

Képzeld el, hogy a kan egyáltalán nem érdeklõdik. Zoé már készen áll, mindíg \"odatolat\" Zuluhoz, néha még a fiú szerepét is átveszi és õ kezd el ugrálni, de Zulu teljesen figyelmen kívül hagyja. Szerinted miért van ez?

Amúgy eredetileg én nem akartam kiskutyákat, csak Zoé az utóbbi fél évben egy kicsit agresszív lett, elég sokszor megtámadja Zulut, legfõképp féltékenységbõl. Elég sokan mondták, hogy a szuka kutyáknak legalább egyszer kell, hogy legyen kölyke, mert akkor ez az agresszivitás elmúlik. Ez tényleg így van?
Úgyhogy csak emiatt akarok kicsiket, de már megbeszéltük a családtagokkal, hogy ha megoldható, akkor mind a családban marad, nem lenne szivem idegeneknek odaadni õket.
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A mopsz

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. feb. 03, 2006 4:12 pm

Sziasztok!
Bocs, hogy belebeszélek a kettõtõk levelezésébe, de szerintem arra nem számithatsz, hogy a kölyöknevelés megváltoztatja a szukát. Sõt én azt tapasztaltam, hogy az agresszivebb szuka a 6-7 hetes kölykeivel is agressziv. Nincs már ilyenkor türelme hozzájuk, pedig még nagyon kellene akkor is, ha már nem szopnak.

Talán azért nem érdeklõdik a kan, mert a szuka túl agressziv volt régebben többször és most nem mer közeledni.
Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A mopsz

HozzászólásSzerző: Fruzsi » pén. feb. 03, 2006 6:38 pm

Én még agressziót nem tapasztaltam mopsznál, bár azt igen hogy gyakran türelmetlen anyukák, lerázzák magukról a kicsiket és nem túl erõs az anyai ösztönük.
Probáld meg egy másik kannal, nem tudok jobbat.. Tényleg olyanok az emberekkel a kutyak egy szülés után mint egy kezes bárány, szerintem pozitív irányba fejlõdnek. De tény hogy ilyen agresszióval még nem találkoztam.Lehet hogy a kan rosszul lehet picike korában szocializálva és nem látja a szukában a \"nõt\". Ezzel ált. párosul hogy a gazdi lábán gyakorol a kan kutya.. Rossz beidegzõdés, az embert tekinti szaporodási partnernak. Ált akkor jon elõ ha pici korában túl sokat fogdosta a tenyésztõje, nem ismerte meg az anyukáját, pl. mesterségesen szoptatták.

Azt viszont tapasztaltuk hogy nem pároztunk be most egy szukát(2,5éves) és teljesen agresszív lett. Elverte a többi leanyzot, kulon kellett csukni, pedig eddig semmi gond nem volt vele..
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A mopsz

HozzászólásSzerző: pera » vas. feb. 05, 2006 11:49 am

Az a baj, hogy a kanunk egyáltalán nem próbálkozik sehol és senkivel. Én ilyet még nem láttam.

De képzeld el, hogy sikerült találni egy másik kant. Nagyon érdekes módon leltünk rá. Egyszer kocsival mentem egy utcában és láttam egy fiút egy mopszal, de mire megfordultam, hogy megállok, eltûntek. Na most nagy mopsz keresõ akcióba lendültünk anyummal, és abban az utcában körbekérdeztük az üzleteket, de senki nem látott ilyen kutyát. Már majdnem befejeztük a keresést, amikor az egyik ház ajtaján megláttunk egy hirdetést, hogy eladó az a lakás. Felhívtuk, hátha a tulaj tudja, hogy melyik szomszédjának van mopsza, és képzeld el, hogy pont az övéké a kutyus. Nagyon szép 12 kilos masszív kutyust találtuk. Vannak próbálkozások, de még sajnos nem jött össze a dolog.
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A mopsz

HozzászólásSzerző: pera » vas. feb. 05, 2006 12:09 pm

Õ az a kutyus Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A mopsz

HozzászólásSzerző: Molly10 » pén. okt. 06, 2006 12:00 pm

Sziasztok!Sztem nagyon csúnyák a csíkosak,meg biztos,hogy nem tiszta mopszok.Nem elfogadott szín sehol.Meg azok a kutyák bézsen vagy ezüsten is csúnyák lennének. Kép
Avatar
Molly10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A mopsz

HozzászólásSzerző: Schnauzer » szer. jan. 17, 2007 7:58 pm

feketében is vannak mopszok
mamimék kutyija a képen(amúgy az enyém csak nekünk emeletes a lakásunk és ott nem lehet nagytestü kutya)Fiú és Truman a neve Kép
Avatar
Schnauzer
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:A mopsz

HozzászólásSzerző: ovarijozsef » szomb. jún. 09, 2007 2:37 pm

Jó lett a cikked, Fruzsi!!!!!
Avatar
ovarijozsef
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron