A kiskutya kiválasztasa

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: admin » csüt. márc. 08, 2007 8:20 am

Ez a szál tartozik a cikk tartalmához: A kiskutya kiválasztasa

Még egyszer szeretném megköszönni ezt a tuti cikket Anitának! :-)

Kedves Kutyabarátok! Ismét várjuk véleményeteket, hozzászólásaitokat és fõként kérdéseiteket a cikkel kapcsolatban!

Ákos
Avatar
admin
Site Admin
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: kedd feb. 23, 2010 11:13 am

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: Pipi » pén. márc. 09, 2007 3:43 pm

Sziasztok,
felkeltette az érdeklõdésemet a cikk címe, de be kell vallanom, kissé hiányérzet maradt bennem az írás elolvasása után. Igazából semmi hasznosat nem tudtam meg belõle, túl általános. Szerintem érdekes a témafelvetés, érdemes lenne bõvebben is foglalkozni vele. Biztosan sokunk tanulhatna Anitától. Szép napot mindenkinek, Erika
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: LizaBaba » pén. márc. 09, 2007 3:52 pm

Egyet értek...
Avatar
LizaBaba
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: admin » pén. márc. 09, 2007 5:35 pm

Anita tervezi a cikk folytatását. Én örülök, hogy nem földhözragadt, praktimokal foglalkozott, hanem egy magasabb szemszögbõl nézte a témát.

Így lesz színesebb az oldalunk! :-)
Avatar
admin
Site Admin
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: kedd feb. 23, 2010 11:13 am

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: ps_hugi » pén. márc. 09, 2007 6:43 pm

Sziasztok!
Megnéztem az Anita honlapját és nagyon szimpatikus nekem amit csinál. Viszont, amit minden ilyen kutyasulis oldalról hiányolok, itt sincsenek árak. Pedig most ezekrõl szeretnék tájékozódni, fõleg a budapestiekrõl.
Avatar
ps_hugi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: Cukkerborsó » szomb. márc. 10, 2007 9:53 am

Amikor a cikk címét megláttam, nagy reményekkel kezdtem olvasni, de csalódtam :-( Azt reméltem, gyakorlati tanácsokat ad, de csak 1-2 általánosságot írt le, ráadásul olyanokat, amikre minden józanul gondolkodó laikus is rájöhet.Én kutyavásárlás elõtt állok, még nem volt kutyám lakásban, nem ismerem azokat a szempontokat, amokre figyelnem kell majd a tenyésztõ kiválasztásánál, majd a kennelben a kiskutya kiválasztásánál (yorkshire terrierrõl van szó). Sok bennem a félelem, sok rosszat hallottam, és szeretnék egészséges, jó génekkel rendelkezõ vidám kiskutyát a családba hozmi.
Avatar
Cukkerborsó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: U. Anna » vas. márc. 11, 2007 9:52 pm

Sziasztok! Miután elolvastam a cikket, megnéztem a hozzászólásokat is... kicsit csalódtam, mert szerintem nem lett rosssz. Na jó, lehet, hogy egy kicsit elfogult vagyok, hiszen Anita nagyon jó barátnõm... amolyan \"Nõvérkém\". :) Nagyon szeretem õt, az én kutyámmal is foglalkozik, ha megnézitek az oldalát, sok érdekességet megtudhattok, illetve ha bármilyen kérdésetek van hozzá, biztos vagyok benne, hogy szívesen válaszol, illetve segít nektek, akár kiskutya választásban, akár árak tájékozódásában. Egy késséges, kedves lányról beszélünk, akinek mindene ezek a kis, vagy nagy négylábúak... Kép
Avatar
U. Anna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. márc. 12, 2007 10:18 pm

OK. Ez bizonyára így van.
De egy hobby-kutyásnak, pláne ha kezdõ, elsõ kutyás lesz az illetõ, teljesen konkrét és azonnal értelmezhetõ gyakorlati tanácsokra van szüksége,
Olyanokra, hogy ha bemegy a tenyésztõ portájára akkor alapvetõen tiszta és rendezett legyen a hely. A kölyköket ne a térdig sáros fészerbõl tereljék ki. A kölykök tiszta tekintetûek érdeklõdõk legyenek. Általában legyenek teltek és tiszták, nem borzas szõrüek, ne a hasuk legyen nagy. A fenekükön a szõr ne legyen elszínezõdve, mert ez hasmenésre utal.
A TENYÉSZTÕ TUDJON MESÉLNI A FAJTÁRÓL!!
Ha mindez nagyjából így van, akkor kérdezgessük a tenyésztõt arról, hogy melyik kölyök hogyan viselkedik, milyen jellemû. Mondjuk el, milyen körülményei lesznek a kölyöknek, hogy tudjon javaslatot tenni.
Ahol nem lehet errõl beszélgetni, vagy látható, hogy nem kapunk kérdéseinkre választ, ott nem szabad venni kiskutyát.
Elõre célszerû tályákozódni, hogy egyes fajtáknál mire kell ügyelni. (( a snacinál pl. arra, hogy minél rövidebb, kocka legyen a kicsi, kemény szõrrel stb.))

Azt, hogy hozzád melyik fajta illik, alapos keresgélés, ismeret gyûjtés után lehet eldönteni. A neked tetszõ fajták tenyésztõi közül néhányat végig kell látogatni, majd a személyes beszélgetések után dõlhet el, mlyen kutyát fogsz venni. A tenyésztõ is kellene, hogy válogasson az érdeklõdõk között, mert neki jó esetben nem az az érdeke, hogy csak vigyék már a kutyát, hanem az, hogy olyannak adja akinél esélyt lát arra, hogy jó gazdája lesz az adott fajtájú és jellemû kiskutyának. Ez fogja az õ nevét is dicsérni.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: Pipi » kedd márc. 13, 2007 12:02 pm

Köszönöm, Éva, errõl beszéltem, amikor hozzászóltam a cikkhez pár nappal ezelõtt. Benned sosem csalódik az ember. Képzeld, az én törpesnacim már levetette a trimmelés után a babaszõrét, most már drótszõrû. hat hónapos. Szép napot, erika
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: Sipi91 » szer. aug. 15, 2007 3:19 pm

Segítségre lenne szükségem:)
Az a helyzet hogy kutyám lesz de még nem tudom, hogy miylet válasszak.
Még nem volt sohasem kutyám. Hosszas keresgélés után megtaláltam a foxit ami nagyon megtetszett csak azt írták róla hogy nagy a mozgás igénye 1 valódi energiabomba amivel nincs gond mert aktív sportoló révén, a mozgás nem lenne gond hanem azt is írták hogy nehéz természetû. szerintetek szabad-e hogy ez eltántorítson ettõl a fajtától?Tényleg olyan makacs? Vagy csak tudatos nevelés kell neki(ha igen mik pl.)
Minden válasznak örülök. Köszi!
Avatar
Sipi91
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Következő

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron