A kiskutya kiválasztasa

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: Sipi91 » szer. aug. 15, 2007 3:19 pm

Segítségre lenne szükségem:)
Az a helyzet hogy kutyám lesz de még nem tudom, hogy miylet válasszak.
Még nem volt sohasem kutyám. Hosszas keresgélés után megtaláltam a foxit ami nagyon megtetszett csak azt írták róla hogy nagy a mozgás igénye 1 valódi energiabomba amivel nincs gond mert aktív sportoló révén, a mozgás nem lenne gond hanem azt is írták hogy nehéz természetû. szerintetek szabad-e hogy ez eltántorítson ettõl a fajtától?Tényleg olyan makacs? Vagy csak tudatos nevelés kell neki(ha igen mik pl.)
Minden válasznak örülök. Köszi!
Avatar
Sipi91
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. aug. 15, 2007 5:29 pm

Szia Máté

A nagytestûek néhány fajtáját kivéve mindegyik kutyának nagy a mozgásigénye. Akik nevében benne van a terrier
/foxterrier/ azok különösen aktívak, a foxi tényleg energiabomba. És igen, nem könnyû kutya, de ha van idõd sokat foglalkozni vele, és van érzéked ahhoz a bizonyos \"tudatos neveléshez\" amit írsz akkor remek sportpartner lehet.
Kertben vagy lakásban kellene élnie, mennyit lenne egyedül, milyen sportot ûzöl, milyen típusú mozgásba tudnád bevonni? Ezeket a kérdéseket tedd fel magadnak és még nézelõdj.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: Sipi91 » szer. aug. 15, 2007 9:01 pm

Köszönöm a választ.:)
Avatar
Sipi91
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » szer. ápr. 23, 2008 12:14 pm

Szia Máté!
Ha sosem volt még kutyád,és ha tényleg ennél a fajtánál maradsz,lesznek nehézségeid,de mindenképpen megéri,hiszen csak következetes nevelésre van szüksége.Pl.:a nem,mindíg legyen nem,ha hívod mindíg menjen oda hozzád,és nincs kifogás.A következetesség a legfontosabb egy makacs jószágnál,nekem elhiheted,hiszen akitám van.Csak akkor csapj egy picit a fenekére,ha végképp nem akar engedelmeskedni.
A foxi tényleg örökmozgó,és mivel vadász kutya is,mindíg mindent meg kell szaglásznia,kikaparnia. Póráz nélkül szoktasd már kicsi korától kezdve,mert azok a kutyák,akik mindíg pórázon vannak,ki akarna törni,és akkor fordul elõ,hogy szökik a kutyus,stb...
Remélem segítettem egy picit...
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: Enix » szer. ápr. 23, 2008 12:21 pm

Linda amit leírtál az minden fajtánál nagyrészt így van... Követezetesség és sok szeretet kell nekik. Az esetleg fajtaspeciális kiképzést pedig célszerû szakembertõl megkérddezni.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » szer. ápr. 23, 2008 1:30 pm

Enix!
Csak tanácsoltam!Már az is baj?
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:A kiskutya kiválasztasa

HozzászólásSzerző: Enix » szer. ápr. 23, 2008 1:45 pm

Linda nem. Csak mondjuk a téma tavaly augusztusi... Én csak azt mondom, hogy ez nem fajtafüggõ képzési módszer, mert ugye azt írod, h \"ha ezt a fajtát választod...\".

Példa: Nekem retrieverem van. Hordom is kutyasuliba, dolgozik is szépen, de vannak speckó kiképzési módszerek, lévén vadászkutya amivel dolgozom, ergo az h következetes vagy, nem elég pld egy képességvizsgásra való felkészítéshez. Tehát csak általánosság. Ez nem baj, de úgymond elégségesnek sem tekinthetõ. Nem kell felhúzni magadat.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Előző

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron