A féreghajtás és az első oltások

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: gabriella_herold » csüt. júl. 27, 2006 9:43 am

Szia Szabolcs,

orvos látta már a kiskutyádat? Én biztosan elvinném a helyedben, de elõtte amit te is megtehetsz, hogy inkább száraz tápot adsz neki a konzerv helyett. Ha csak a kajától van hasmenése, ettõl biztos elmúlik, még fõtt rizst szoktak javasolni ilyenkor. Mindenképpen kérdezz rá a kutyadokinál! Sok sikert neked a kiskutyával!
Avatar
gabriella_herold
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: picspacs » szer. jún. 04, 2008 10:33 am

Sziasztok!
Tagnap óta velünk van egy imádnivaló 8 hetes francia bulldog...egyszerûen tüneményes.
Lenne egy nagyon fontos kérdésem...az elsõ oltása és 3 féreghajtás már megvan....többen azt aánlották, hogy már most vigyük le õt minden kajcsi után, hogy minnél hamarabb rászokjon a lenti pisire...mert állítólag ha megvárom az összes oltást, addigra már még nehezebb lesz erre szoktatni...de nagyon félek hogy nehogy megbetegedjen a kicsi,és nem tudom mit tegyek....levigyem õr, vagy kizárólag a lakásban maradjon
Elõre is köszi a segítséget!!!
Vera és Döme:) Kép
Avatar
picspacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: borntobesmile » szer. jún. 04, 2008 11:20 am

Szia Vera Gratulálok a kisbabádhoz bizti sok örömöd lesz benne :)
Ajánlott korábban levinni minthogy minden oltását megkapja. ezek szerint panelban laktok?
mindenki más időpontot javasol de szerintem a 2. oltást legalább várd meg, és utána jól kiválasztott helyre ahol nem jár olyan sok kutya és nem tud semmit benyalni (cica vagy madárkaki) oda leviheted, kaja, kelés, játék után, persze mértékkel. amíg bent van a lakásban használj kutyapelust sokaknak bevált!
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: picspacs » szer. jún. 04, 2008 1:19 pm

Szia!
Köszi a gyors választ:)
Igen, az lesz a legjobb ha megvárom, de van egy kis ládája, és már egész sokszor \"beletalál\" a csomaggal:)
Igazából nagyon féltem,nehgy baja legyen, annyi mindent hallottam már..megfordul a gyomra ha nem ugy eszik, meg ilyenek...hogy lehet mindenre odafigyelni?
További szép napot!
Vera és Döme
Avatar
picspacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: borntobesmile » szer. jún. 04, 2008 2:58 pm

Szia!
Ez a gyomorcsavarodás inkább a nagyobb testû kutyákra jellemzõ, ezt igazából úgy lehet kivédeni ha elosztod többször a kajáját és utána nem ugrál. Én 4 franciát neveltem eddig fel sose volt ilyen gondunk, a kicsik úgyis sokat esznek és viszonylag az emésztésük is gyors a rövid bélszakasz miatt. Tényleg annyi hogy kaja után kis nyugi és akkor nincs gond.

Honnan van a kutyusod?
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: picspacs » szer. jún. 04, 2008 3:10 pm

Szia!
Köszi:)
Most hogy így tudom hogy te szakértõ vagy, van valami amire nagyon oda kell figyelni nála? Õ az elsõ,én meg naon idegeskedõs típus vagyok:):)
A Bastille õre kennelbõl van Halasról....
Köszi szió
Vera
Avatar
picspacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: borntobesmile » szer. jún. 04, 2008 4:15 pm

Hát a szakértõ az túlzás :D
Jó pap is holtig tanul ;)
Nem kell izgulni csak szeresd õt és apránként rájössz mit hogyan kell. A melegre figyelj hogy õ is sötét színû gyorsan megszívja a nap a bundáját, ha a szeménél/nózijánál nagyon ráncos akkor bórvizes vattával megtörölgetheted hogy ne páljon be neki.
Ha van valami kérdezz nyugodtan itt mindig segít valaki :)
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: picspacs » szer. jún. 04, 2008 4:47 pm

:)
Hát most néztem a szemét alvás közben meg kómásan néha félig nyitva van, és mindkét belsõ szemzugnál olyan piros feketés valami van neki.
Lehet hülyeséget kérdezek, és az \"gyárilag olyan neki\", de ez normális?olyan mintha oldalt lenne egy vékony szemhélya...csak mert tudom a szeme könnyen megsérül, ez normális neki?
Ne aggódj, sûrû látogató leszek itt, amugy nagyon szuper hogy van ahol kérdezõsködhetek:)
Avatar
picspacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: borntobesmile » szer. jún. 04, 2008 5:24 pm

Ilyenre gondolsz?
Kép
ez teljesen normális nekik majd megerõsödik, van hogy mikor szembe néznek veled akkor kicsit kilátszik lehet idõvel alakul.
Remélem teszel majd fel képeket, nem sok bulldogos jár errefelé sajnos :(
Kiállítást terveztek?
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: picspacs » szer. jún. 04, 2008 5:32 pm

Hu de ari:)
nem látszik amugy ezen a képen..hát minta lenne egy hártya oldalt piros fekete...
Az a helyzet hogy törzskönyvünk nincs, mivel az meg a csipp még 20.000 lett volna...de jó helyrõl akartunk kutyót, így ezt lealkudtuk,mert nem volt rá keret:(
Kép
Avatar
picspacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron