A féreghajtás és az első oltások

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd feb. 14, 2006 1:46 pm

Valóban van a fokhagymának féreghajtó hatása. Arra azonban alkalmatlan, hogy csak erre hagyatkozzunk.
A féreghajtott kutyának érdemes rendszeresen adni az ételébe és akkor ritkithatjuk a tablettás hajtást.

Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: desther » pén. ápr. 21, 2006 7:09 am

Szia Ákos!
Sajnos nincsenek jó tapasztalataink az első oltásokkal kapcsolatban.Február utolsó napján vittük haza a kis bulldogunkat, abban a tudatban, hogy minden oltása megvan -hiszen be van ragasztva az összes kis matrica az útlevelébe. Ahogy azt egy féltő gazdi teszi, két hétig nem vittük le,takarítottunk reggeltől-estig. Aztán a kutyus elkezdett köhögni,rohantunk az orvoshoz. Antibiotikumot kapott, nem részletezem, hányszor és mennyi pénzért voltunk orvosnál...Most ott tartunk, hogy röntgent és baci-tenyészetet kellett csináltatni, amiből kiderült, hogy kennel köhögése van a kutyusnak -ami ellen állítólag beoltották, bár az orvos szerint ez képtelenség- és hosszú kezelés vár ránk. Felmerült bennem a kérdés, mi van akkor, ha a többi betegség ellen sincs oltása? Aggódhatok amíg felnő? Vagy zárjam be a lakásba? Elszomorító...
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. ápr. 21, 2006 7:25 am

Szia Eszter!

Sajnos a tied nem egyedi eset, megesik másokkal is. Ha az oltási könyvbe minden cimke be van ragasztva, akkor reklamálni sem lehet. A \"tenyésztõ\" részérõl ez nagyon nagy lelkiismeretlenség.

Ha ebbõl a betegségbõl felgyógyul a kutyád, akkor ujra be kellene adatni az összes ajánlott oltást. Ez az egész bizony nagyon visszaveti õt minden szempontból.

Az is elõfordulhatott, hogy lejárt anyaggal oltottak.
A sétával kapcsolatban most nem tudok igazán tanácsot adni. Azt hiszem, én azért vinném nagyon ismert környezetbe, mert ha most hónapokig a lakásban tartod akkor még jobban legyengülhet az immunrendszere, mert nem éri semmi inger.
Valami multivitamin, vagy Béres csepp nem került szóba?
Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: desther » pén. ápr. 21, 2006 9:00 am

Szia!
Nem került szóba,ma nézik meg hogy érzékeny-e valamilyen gyógyszerre és ettől teszik függővé a kezelés módját.Annyi \"szerencsénk\" van, hogy nem lázas, eszik rendesen és rosszalkodik, ahogy kell. Ha jó idő van -és hála Istennek az van mostanában- sétálunk is elég sokat.A baj az, hogy elég rég óta kap gyógyszert, járunk szurira és ennek sajnos nem a közeljövőben lesz vége.Az éjszakai fulladásokról már nem is beszélve.Kínomban már kaukázusi kefírrel etetem, hogy ne legyen gond a gyomrával. Nem bánom, csak gyógyuljon meg. Azért drukkolj nekünk, ránk fér...

Eszter
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. ápr. 23, 2006 8:08 pm

Szia Miranda!

Sajnos rossz hirem van, ez nagy hiba volt. Nem is igen tudom elképzelni hogy 6 hetes és 8 hónapos kora között nem kapott féreghajtót. Közben többször jártatok állatorvosnál mert oltani kellett!
minimum 3 havonta kell féreghajtót adni és bolha ellenes szerrel kezelni, mert a kettő összefügg.

Nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek is megfertőződhettek!

A kutyával annyi a teendő, hogy , mivel nem tudni hogy peték lehetnek e benne, 2 hét mulva ujra kell adni féreghajtót, hogy ami most kezd fejlődni az is kijöjjön.
A gyerekek dolgát a gyermekorvossal megbeszélném.
Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » hétf. ápr. 24, 2006 9:09 am

Szia Miranda,

mi két hónaposan vittük haza Fíbit és már akkortól kezdve féreghajtóztuk kéthetente, hogy még véletlenül se legyen benne, és mikor 5 napos kiválasztottuk mi megbeszéltük a tenyésztõvel, hogy mivel szoba kutya lesz, muszáj hogy tisztán érkezzen, mert hát mi sem akartunk férgesek lenni!Sajnos ez komoly dolog, és veszélyes, persze van rá ellenszer, szerencsére.
A gyerekeket szerintem is orvostól kérdezd meg mi legyen, mert biztos ami biztos, mond el mi a helyzet, inkább mint baj legyen késõbb.

Fura hogy 8 hónapos és még csak most kap másodszor.

Mi még most is havonta egy egységet adunk neki amíg van a masszából, aztán majd 3 havonta ahogy azt kell a felnõtt kutyáknak, bár õ így féléves koráig, totál el van látva hogy még véletlenül se lehessen benne. Pláne hogy mi is puszilgatjuk állandóan.

Üdv
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: pera » hétf. ápr. 24, 2006 9:17 am

Sziasztok!

Miranda szerintem félreírta, mert ha jól tudom a mopszikája még csak 8 hetes.
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. ápr. 24, 2006 11:41 am

Sziasztok!

Ha igaz hogy félreirta akkor sem stimmel valami. A tenyésztõnél már 3x kellett volna kapnia és akkor lehet abban bizni, hogy tisztán adja haza.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: miranda16 » hétf. ápr. 24, 2006 12:29 pm

Sziasztok!
Bocs, tényleg félreírtam, Benõ csak 8 HETES (2 nap múlva 9 hetes). A tenyésztõnél volt féreghajtás, azt nem kérdeztem hányszor, de feltételezem elõírásszerûen. (Az oltási könyvben 6 hetes korban Primodog+ Caniquantel palatable Plus szerepel). Mindegyik kutyájuk nagyon ápolt, gondozott, odafigyelnek a kutyusokra, de majd megkérdezem, hányszor kapott. Mindenesetre 2x már volt biztosan. Akkor elég, ha a köv. oltásnál megkapja az újabb adagot, vagy más teendõ is van?
Köszi a választ és bocsi a félreírásért.
Miranda
Avatar
miranda16
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. ápr. 24, 2006 8:32 pm

Nem tudsz többet tenni, nem tudom mikor esedékes a következõ oltás. Kb. 2 hét mulva kellene ujabb féreghajtót adni neki.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég