A Beagle

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: egykisbogarka » szer. okt. 29, 2008 1:56 pm

Sziasztik! Lenne egy nagy kérdésem.Kaptam egy 6.-hetes tündéri kislány csivavát Szaffikát. Mára már 11-hetes.Egyetlen egy gondom vele,hogy az istenért nem tudom megszoktatni vele a hámot, amit vettem neki.Nagyon fél tölle és ha rárakom menekülöre fogja.Naponta csak 5-percre rakom rá de nem jutok egyrõl a kettöre vele.Ha valakinek van ötlete,hogy hogy tudnám megszoktatni vele a hámot azt nagyon megköszönném.Sziasztok
Avatar
egykisbogarka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: melcsi75 » szer. jan. 07, 2009 9:45 pm

Az én Lottim 5 hónapos. Borzasztóan öntörvényû, akaratos kis ördögfióka, de mindemellett egy imádnivaló mókamester, aki mellett csupa vidámság és móka az élet. Mindig meg tud valamivel nevettetni és amikor nagyon beteg voltam már 4 hónapos korában tudta, hogy az a legjobb ha a fejem mellett fekszik és idõnként megnyalogatja a kezemet vagy az arcomat. A lakásomat is szétdarabolta, de következetes neveléssel és törõdéssel errõl mára majdnem teljesen leszokott. Viszont borzasztóan ugatós, fõleg ha azt akarja, hogy foglalkozzak vele. Van valami tanácsotok mit tegyek? Az hogy ilyenkor nem foglalkozom vele, meg hátat fordítok az nem vált be, ilyenkor még jobban rázendít! Kép
Avatar
melcsi75
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. jan. 09, 2009 12:19 pm

Persze, mert azt tanulta meg, hogy az ugatással ki tudja követelni a foglalkozást.
Nincs más megoldás pedig, ha ugat akkor elmehetsz onnan, kimehetsz - bemehetsz máshová és rákiálthatsz hogy csönd. Amikor sikerül csöndben lennie akkor kezdeményezz TE! játékot. Meg fogja tanulni, hogy mindig te döntöd el, mikor mit csináltok. Ez eleinte lassan fog menni, de csak igy tudod megértetni vele hogy ezentúl az ugatással rosszat tesz magának, mert faképnél lesz hagyva.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: peva » pén. jan. 16, 2009 9:06 pm

Sziasztok!

Kerdesem lenne: letezik Magyarorszagon mini vagy torpe Beagle tenyeszet? Az Erzsebet kiralyno felerol volna szo, ami a 18. szazadban volt nagyon nepszeru es a marmagassaga 26cm max. Egyes orszagokban kezd \"ujraeledni\" a fajta es szeretnem tudni, hogy nalunk van-e ilyen.

Koszonom
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Rattler » szomb. jan. 17, 2009 4:07 pm

Éva én még nem hallottam törpe beaglerõl egyáltalán.
Tudtommal Erzsébet Királynõnek welsh corgija van.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: peva » vas. jan. 18, 2009 2:11 pm

Szia Eva!

Ezt a beagle-t I.Erzsebet kiralyno tiszteletere hivjak igy. A 18. szazadban hoztak letre ezt a fajtavaltozatot es a marmagassaguk 18-26 cm volt, mig a mostani Beagle standard a 33-40 cm kozotti marmagassag elfogadott. Szoval ezek a mini beagle.k a 19 szazadban teljesen eltuntek..

Amugy abbol indult a dolog, hogy talakoztunk ket ilyen kutyussal. Az egyik egy masfel eves szuka kutyus a masik egy 8 honapos kan. Megvan a kennel neve, olaszorszagban van, eddig meg nem sikerult felvennem veluk a kapcsolatot. Azert kerdeztem hatha van Magyarorszagon is valaki aki tenyeszti oket :D

Nekem nagyon tetszik a beagle mar regota, es ezek a mini beagle-k a parom szivebe is beloptak magukat... aztan ha egyszer szeretnenk jatszotarsat Csokinak jo elore informalodni. Nagyon szep formas, kecses kutyusok.
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. jan. 18, 2009 8:55 pm

Köszi, nem tudtam róluk.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Ördög » szer. jan. 21, 2009 2:51 pm

Szia P.Éva.
A Beagle a legősibb kopó fajta és egyben a legkissebb is.Mint ahogy a neve is a méretére ill. az éneklő csaholására utal.
Amiről írsz az megfelel a mai Beagle ősének mert ők valóban kissebbek voltak,azonban a Harrier kopók is szerepet kaptak a mostani megjelenésében(egyébként egy külföldi honlapon találtam olyan Beagle TK-et amin harmadik generációban Harrier volt az egyik ős),de nem eltűntek hanem az Angol Beagle Club 1890-ben egységesítette a tenyésztését és 13-16 inch a marmagassága ami 2.54-es szorzóval számítunk cm-re sok helyen írnak már 32 cm vagy esetleg 41 cm is de ez pontosan 33-40.6 cm.Ez a standard és ehhez kell alkalmazkodnia minden Beagle tenyésztőnek attól független,hogy melyik országban él.
Nem tartom kizártnak,hogy láttál\"mini\" Beaglet akár még TK-est is,kölyökkorban mikor törzskönyveztetik nem látszik a felnőttkori méret,de ha nem éri el a kívánt marmagasságot akkor nem tenyészthető.Szerintem ez a méretszórás éppen elég és egy Beagle nem egy öleb,ő egy vérbeli kopó,egy örök bohóc marad még felnőttként is és az angyali külsőben ott búvik a kis ördög.Tehát javaslom nézz körül a hazai kennelekben(van bőven) és érdeklődj az ősök méretei után ha már kissebb termetüt akarsz,és légy körültekintő!Ha egy kölyök kicsi az alom testvéreihez képest még nem bíztos,hogy az is marad és nem is előny.
A Yorki is van már hírdetve mini,extra mini,lassan már nagyító kell hozzájuk,sokukat csak a bőr fog össze az alul tápláltságtól csakhogy minél kissebbek maradjanak és még TK-et is kaphatsz hozzá,pedig a standardban szó sincs ilyen meg olyan méretü kutyáról.
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Ördög » csüt. feb. 12, 2009 8:32 pm

Szia Petra!Az biztos ha egy Beagle unatkozik,azt a gazdi cuccai bánják,és elképesztõ dolgokat tud produkálni célja eléréséhez.Igen leleményes és kitartó ami a munkájához elengedhetetlen mivel falka kopó igényi a társaságot,de hát ilyennek lett kitenyésztve.Egyébként nem jellemzõ a rombolás,ha kellõképp le van mozgatva,de nem ajánlatos órákra bezárni a lakásba egyedül.De ezeket az információkat elmondom a leendõ gazdiknak is,ne érje õket meglepetés.
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Gabiee » szomb. feb. 14, 2009 12:58 pm

Sziasztok, régóta szeretnék 1 beagle kislányt, és ha minden jól megy, akkor áprilisban hozhatom haza. Viszont addig lenne 1-2 kérdésem: lakásban tartanám, ahol az egyik szobában galéria van elég meredek lépcsõvel, mennyi az esély arra hogy kíváncsiságból felmászik oda :D? Illetve tudom, hogy ez neveléstõl függ, csak mégis, nem akarom hogy vmi baja essen.
Avatar
Gabiee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron