A Beagle

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: balintmiki » pén. szept. 15, 2006 9:11 pm

Elõször is gratulálok Sophie-hoz, gyönyörû!!
Másodszor, köszönöm a reagálást a kérdéseimre. Örülök, hogy azt írtad, hogy a gazditól függ a dolog, így nincs olyan \"eleve elrendelt\" érzete a dolognak, mármint ami az engedetlenséget és szökéseket illeti.
A szobatisztaságra neveléskor Te milyen trükköt/módszert alkalmaztál?Ha esetleg Ti is panelban laktok, akkor feltétlenül oszd meg velem kérlek!

köszi
Avatar
balintmiki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Viky » szomb. szept. 16, 2006 8:16 am

Szió!!

Hát...nekünk a pelenka nem jött be (igen mi is panelban lakunk) valahogy sosem sikerült rá a dolog.
Mi a következõ csináltuk....

Az erkélyünk sarkában kialakítottunk egy kb 1m x 1m nagyságú fa \'dobozt\' és teleöntöttük sima mezei homokkal...ezzel olyasmi lett mint a macskáknál az alom, és evés után mindig kiengettük.
Meg mikor látszott h pisilni készül.
Kb 2 nap alatt rászokott és mikor wc-znie kellett már õ kéreckedett.
Volt, hogy nem sikerült kibírnia amíg odaértünk és kinyitottuk az ajtót, de legtöbbször szépen várt.
Ha a lakásban pisilt akkor nagyon ritkán kapott egy picit (de tényleg csak meglegyintés céljából, nem úgy hogy fájjon neki csak hogy vegye észre magát), de inkább csak hangosan leszidtam.

Majd mikor eljött az idõ, hogy lemehet...elõször mindig mikor kéreckedett, majd egyre csökkentett idõközönként levittem!

Mára már rászokott a 3xi sétára!

Sok sikert..remélem segítettem! :)
Kép
Avatar
Viky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Yorkie girl » szomb. szept. 16, 2006 8:38 am

Viky!!!
nekem most nagyon sokat segitettél!!!!!de télleg!
csak nekem maya-val még az a gondom, h mi napközbe nem vagyunk itthon, max. 6órát vagyunk távol, és már kialakitottunk neki egy dobozt amibe pisilnia/kakilnia \"kéne\" de sehogyse akar rászokni!!!mit tegyek?????????


Melitta & Maya
Avatar
Yorkie girl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: balintmiki » szomb. szept. 16, 2006 10:36 am

Köszönöma az infókat, hasznosak lesznek:D
Remélem majd én is hamar rá tudom szokatni a szobatisztaságra!
Milyen idõs korában merészkedtetek le elõször?
Avatar
balintmiki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Viky » szomb. szept. 16, 2006 8:58 pm

Csakis a szükséges oltások után 10 nappal...kb 3 hónapos volt.
Avatar
Viky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: balintmiki » vas. szept. 17, 2006 10:00 am

Oké:D
Egy-két táplásái tanácsot tudsz adni nekem. Olvasgattam már róla több helyen, de a gazdik tapasztalataiból tanulhatok.

Köszi
Avatar
balintmiki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Viky » vas. szept. 17, 2006 2:28 pm

Sophie 4 hónapos koráig 4x kapott enni, de errõl maga szokott le...nem voolt ennyiszer éhes...áztatva kapott royal canin-t, de elõször szerintem azzal a táppal etesd amit a tenyésztõnél is kapott, és csak fokozatosan szoktasd át.
Majd 4 hónapos korától egészen fél éves koráig 3x evett, de a déli etetés alatt keveset kapott.
Mostmár 2x eszik csak egy nap, amíg el nem éri az 1 éves kort (dec 8:)), akkor meg rátérünk az 1xi étkezésre.

Sophie Friskie-t, és Chappit eszik felváltva, mivel valamiért a Royal canin-t nem eszi meg pedig pici korától fogva azt kapta...
Avatar
Viky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: rfeher » vas. szept. 17, 2006 4:28 pm

Sziasztok.
en is beaglet szeretnek, es ez a nagy mozgasigenye, onfejusege amit olvastam rola, engem is elriasztott. lakasban tartanam, de lenne idom vele foglalkozni, mert nem dolgozom.abszolut elso kutyam lenne. HA meglesz a kutyad feltetlen irj rola. kivancsi leszek az elso napokra. En nagyon szeretnem ha a mienk ugy szept. vegen mar a lakasban hancurozna. Minden jot!
Avatar
rfeher
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: balintmiki » hétf. szept. 18, 2006 6:03 am

Igen errõl a fokozatos tápátszokatásról olvastam, és nagyon ésszerûen is hangzik.Menniy adagokat adtál neki egyszerre???
Avatar
balintmiki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: balintmiki » hétf. szept. 18, 2006 6:08 am

Szió!

Oké, majd megírom a tapasztalataimat, elsõ kutyásként én is izgulva várom a napot, hogy bent hancúrozzom:D
De sajna én csak október elsõ hetére tervezem a hazahozatalt, mivel okt. 2,3,4-én van egy három napos konzultációm Budapesten, csak ezt követõen akarom elhozni, mivel debreceni vagyok nem szeretném, ha amint elhoztam, máris a családomra kellene teljes egészében hagynom nélkülem.

Üdv
Avatar
balintmiki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég