A Beagle

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Dree95 » pén. jan. 08, 2010 12:35 pm

Sziasztok!
Olvastam a hozzászólásokat és nagyon megtetszett amiket írtok errõl a fajról.Lenne pár kérdésem.Elsõsorban az, hogy mi a 2. emeleten lakunk.És hogy oda való -e kutya.Másik, hogy én mivel iskolás vagyok napi 6 órát egyedül lenne.Kibírná?
válaszotokat elõre köszönöm:Dóri
Avatar
Dree95
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Dree95 » pén. jan. 08, 2010 12:36 pm

Sziasztok!
Olvastam a hozzászólásokat és nagyon megtetszett amiket írtok errõl a fajról.Lenne pár kérdésem.Elsõsorban az, hogy mi a 2. emeleten lakunk.És hogy oda való -e kutya.Másik, hogy én mivel iskolás vagyok napi 6 órát egyedül lenne.Kibírná?
válaszotokat elõre köszönöm:Dóri
Avatar
Dree95
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Ördög » vas. jan. 17, 2010 10:16 am

Kedves Dóra!
A válaszom rövid és tömör lesz!
NEM!
I the devilKovács Dóra írta::
Sziasztok!
Olvastam a hozzászólásokat és nagyon megtetszett amiket írtok errõl a fajról.Lenne pár kérdésem.Elsõsorban az, hogy mi a 2. emeleten lakunk.És hogy oda való -e kutya.Másik, hogy én mivel iskolás vagyok napi 6 órát egyedül lenne.Kibírná?
válaszotokat elõre köszönöm:Dóri
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. jan. 17, 2010 1:42 pm

Szerintem sem, csak kiváncsi voltam egy tenyésztõ véleményére.
Bár én a nemet csak erre a fajtára értem, a kistestû társasági kutyák és \"zsebkutyák\" azért így is tarthatók, legalábbis sokan tartják. Én törpeschnauzert tartottam 9. emeleten. Persze rengeteg kárpótlást kapott érte.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Ördög » vas. jan. 17, 2010 8:18 pm

Éva nem az emelet miatt...hisz a mozgástér hiányát lehet sőt kell is pótolni a beagle esetében...Ők nem zsebkutyák Ők vadászkutyák!A mozgás,a játék,a szabadság legalább oly fontos számukra mint a mindennapi betevő sőt éltető elemük mint a VÍZ.
A 6 órás EGYEDÜLLÉT ami a FŐ GOND OKOZÓJA!
Ez egy beagle-nek KÍNZÁS!
Ők falkában érzik jól magukat,ugye azt nem kell magyaráznom a falka állhat 2 tagból is...aminek az egyik tagja \"kétlábu\"
Sokan azt tartják a fajtáról MOHÓ/FALÁNK.
Nem-nem és nem...a mostani \"E\"alomból van olyan kölyök,kettő is aki otthagyja az etető tálat csak azért hogy VELEM LEHESSEN/SIMOGASSAM/BESZÉLJEK NEKI/JÁTSZAK VELE és közben az örömtől repdesve nyalják a rusnya képem,na ilyenkor a boldogsághormon bennem is felszabadul....Ök Endorfin és Ebony.De egyik kölykömet sem adom olyan helyre aholilyen feltételekkel akarják tartani,oda plüsskutya kell...
I the devil
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. jan. 17, 2010 8:53 pm

Igen én is pontosan így gondolom az õ esetükben. A középsnacit sem adom emeleti tartásra. De a kifelyezetten társasági kategóriába tartozókat annyira nem viseli ez meg. Bár társasági a jelzõjük, de hallomásaim szerint õk jól tarthatók panelban.
És azt tudod hogy itt Bp-en rengeteg beagle él a belvárosban?
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Ördög » vas. jan. 17, 2010 9:17 pm

Tudom.
Hisz közkedvelt fajta a beagle.
De nem az emelettel és az 50 négyzetméteres lakással van a bajom,mert ha FOGLALKOZNAK A KUTYÁVAL akkor boldogabb lesz a panelban mint A KERTES HÁZBAN KIKÖTÖTT/SUFNIBA ZÁRT/ELHANYAGOLT kutya!
A 6 ÓRA EGYEDÜLLÉT AZ A SOK!
I the devil
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Re: A Beagle

HozzászólásSzerző: Zoli3 » csüt. szept. 23, 2010 1:26 pm

Sziasztok,
A közelmúltban családunk bővült egy Beagle kiskutyával. Itt a fórumon is olvastam, hogy valaki ajánlotta Fennel:Kutyapszichológia könyvet. El tudná valaki küldeni ezt esetleg elektronikus formában?
Köszönöm
Zoli

Többeteknek is köszönöm, már meg is kaptam.
Avatar
Zoli3
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2010 12:49 pm

Re: A Beagle

HozzászólásSzerző: arbi86 » csüt. nov. 18, 2010 11:10 am

Sziasztok!
A párommal nagyon szeretnénk egy beagle kiskutyát! Tudnátok ajánlani vas megyei megbízható tenyésztőt vagy kennelt?
Mert olvastam hirdetéseket is, de nem volt túl meggyőző. Olyan is volt aki a 8 hetes kutyusokat még csak nem is féregtelenítette, nem is vitte őket oltatni.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
Avatar
arbi86
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: pén. nov. 12, 2010 8:28 am
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: A Beagle

HozzászólásSzerző: peva » csüt. nov. 18, 2010 11:29 am

Szia Arbi,

A Beagle-t sajnos nagyon sokan nem tneyesztik hanem szaporitjak Magyarorszagon es rengeteg beteg, tultenyesztett, rokon tenyesztett torzskonyv nelkuli (egeszsegugyi garancia stb nelkuli) oltatlan kiskutyaba futhatsz bele. Azt javaslom nezzz korul a MEOE altal elismert kennelkben. Ha nem ezekrol a helyekrol veszel kiskutyat semmi garanciad nincs arra hogy a kiskorababn beagle-nek kinezo kutya tenyleg beagle lesz akkor is ha felno, hogy egeszsege, betegsegekre szurt szuloktol szarmazik stb. Gondold jol meg mert 15 evre fektetsz be, es gyakran az olcso 10-15ezres kutyakbol lesznek azok akikre 100ezreket koltesz az orvosi kezelesukre es megse lehet oket megmenteni! Erre az oldalra jart regebben egy Beagle tenyeszto, aki tenyleg rengeteget tud a fajtarol (bar az orszag masik felen van) de biztos tud valakit ajanlani es ha beagle-t akarsz ot kerdezd:
http://easternjackpot.5mp.eu/web.php?a=easternjackpot

Udv

P.Eva
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron