8ból egy maradt meg.. miért??

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: kisbolha » vas. feb. 28, 2010 5:43 pm

Sziasztok!
3napja született 8 fajtiszta csau csau kiskutyánk. Ebbõl másnapra 4 meghalt, mert éjszaka az anyjuk \"kilökte\" magától, 3-at még megtudtunk menteni,vettünk nekik tápszert, cumisüvegbõl etettük õket.. ebbõl tegnap 2, egy ma félórája halt meg. Szóval egyetlen egy kiskutyusunk maradt, akit gondoz az anyja. Mitõl lehet?:\'(
Ez valami genetikai hiba, vagy miért haltak meg?
A hetedik, aki ma halt meg, neki is az volt a problémája, hogy nem kakilt, az oldala kemény volt amikor etettük,vér jött ki a száján.
Aki tud az segítsen legyen szíves. Köszönöm a válaszokat. :(
Avatar
kisbolha
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: Detty16 » vas. feb. 28, 2010 7:12 pm

Szia Enikõ!
Anno mi is csaukat tenyésztettünk!!
Ha kilöki az anyja,az már halálra van itélve,az anyjuk megérzi,melyik az ami életképtelen és nem is foglalkozik velük!
Mitõl lehet?
Sajnos sok mindentõl!
1, oxigén hiányos lett mikor született agyilag fejletlen,ezért nem is szopott nem is evett akkor bizti nem marad életben

2, ha az anyja teje rossz,van olyan szuka aminek rossza teje,úgymond mérgezett és ezzel mérgezi a kölyköket és ha már bejut a szervezetükbe nem nagyon lehet menteni,ha van tápszeretek,azt javaslom,vedd el az anyjától,etesd két óránként,és vidd el dokihoz,ad neki antibiotikumot és megnézi!
Hátha meglehet menteni,de sok jót nem jóslok!!:(
Sajnálom!
Azért szorítok!
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: Ery » hétf. márc. 01, 2010 8:01 am

szia!
nekünk spánielek voltak és mikor az anyja nem foglalkozott velük mi is tápszereztük õket de annyira gyengék voltak hogy sokszor a tüdejükbe nyeltek és ez miatt haltak meg!
Avatar
Ery
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:49 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. márc. 01, 2010 2:35 pm

Lehetett méhen belüli fertõzés, vagy az anya nem tudta hogyan kell gondozni õket. Ez egyébként ösztönös a szukáknál, az elõször fialóval esetleg elõfordul hogy segíteni kell neki.
Olyan egyszerû magyarázat is lehet hogy a cicik túl vastagok és az újszülöttek nem tudtak belõle szopni.
Vagy nem voltak életképesek, vagy mert nem jó idõben történt a fedezés, éretlenek vagy öregek voltak a petesejtek. Esetleg valami miatt nem jó idõben születtek meg, tehát esetleg korábban mint ahogy erre alkalmasak lettek volna.

Tehát millió oka lehet.

A mesterséges cumiztatáskor neked kell langyos puha ruhával a hasukat maszírozni mindaddig amig nem ürítenek.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: kisbolha » hétf. márc. 01, 2010 7:26 pm

Igen ruhával törölgettük mindig.

Azt az egyet amit megtartott magánál, szerencsére jól van, remélem így is marad.
Avatar
kisbolha
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: Alfi2010 » hétf. márc. 01, 2010 8:50 pm

Sziasztok!Kéne nekem egy kis segitség kutya ügyben!Segitetek?
Avatar
Alfi2010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: Ery » kedd márc. 02, 2010 8:08 am

ha tudunk akkor hogyne...
mi a probléma?
Avatar
Ery
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:49 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: Ördög » szomb. márc. 06, 2010 11:47 am

Enikő!
Való igaz sok mindentől lehet kölyök halál.
De egy egész alom pusztulása már nem véletlen és elgondolkoztató!
Hazudnék ha azt állítanám nálam nem született halott kölyök.
Hazudnék ha azt állítanám nem volt sikertelen fedeztetés.
Pedig én már felkészültem rendesen...nem számít hanyadik szülése a kutyámnak én akkor is ott vagyok,hisz bármikor komplikáció léphet fel szülés közben és akkor minden perc életet/életeket ment.
Nos hasonló problémákkal mint te nagyon sokan szembesültek ebben az évben!
Olyat is tudok,hogy 13-mas alom született és 2 napon belül mind elpusztúlt!
De nem-nem az anya hibájából!
Mert ha első szülése is és segítségre szorul az OK.
De hogy ne gondozná őket annak az esélye nagyon kevés.Genetikailag kódolva vannak erre a feladatra!
Ha mégsem képes ellátni az anya szerepet,ami előfordulhat 100 az 1-hez abban az esetben NEM ALKALMAS TENYÉSZTÉSRE!Aminek lehetséges okai akár a süketség...bizony ilyen is van nem hallja az anya mikor a hátánál lévő kölyökre rálép és az felsír!
Olyan is lehetséges az anyakutya ösztönösen megérzi a kölyök szemmel nem látható rendellenességét és valóban kilöki az alomból.De nem az egész almot!
Hidd el az anyakutya százszor jobban félti/védelmezi/gondozza kölykét az embertől!
Nem rakja nylon táskába,nem húzza le a wc-én,nem temeti el élve gyermekét mint sok Homo Sapiens fajba tartozó lény.
Egyenlőre még nem tudják a valódi okát e nagymérvü kölyök halálnak...lehet ismeretlen vírus...de nem tartom kizártnak a természetes önszabályzást a populációra vonatkozóan.
Bár nem melegvérű állat példáját hozom fel most:A törpeharcsa Amerikából került be kontinensünkre,őshazájában EGYEDÜLI ellensége a fekete sügér.Természetes ellensége Europában nincs!!!Ezért túlszaporodott.Mit csinált erre Mr.Genetika?Mutáns gént épített be a láncba és 8-10 évente tömegesen pusztulnak el minden ok nélkül.Így szabályozva a létszámukat.
Egyszerü és nagyszerü.
Lásd olyan faj mint az ember...nincs háború,de vannak újabb és újabb betegségek/vírusok.Miért?
Mert ez a szükséges rossz.Mert ennek a fajnak van olyan elcsökevényesedett alfajai akik 14 évesen már \"nagypocakkal\"tolják a babakocsit.
Mint ahogy a kutya tenyésztés sem arról szól:szerencsétlen szukát minél hamarabb és minden tüzeléskor be kell fedeztetni!
Sajnos még egyes állatorvosok is támogatják ezt a tévhitet!Mert mit javasol!
A szuka kutyának legalább egyszer szülnie kell.
Miért?
Azt is elmondom,nem azért mert ez a kutya hasznára válik,nem.Saját malmára hajtja a vizet...hisz ha van egy ujabb alom az neki biztos bevételt jelent,hisz hozzá viszed majd a kölyköket oltani!Csöppet sem érdekli kutyád és kölykei további sorsa.Neki ők csak számjegyek.
Szerinted miért járok 35 km-re fogadott állatorvosomhoz?Pedig 5 km-es körzetben már majdnem kevés a két kezem,hogy összeszámoljam őket,annyian \"praktizálnak\".

Úgy válassz kutyádnak orvost mintha saját magadnak választanál ha szükséged lenne rá!
Befeküdnél az első utadba kerülő orvos szikéje alá?
Elgondolkoztató eme szösszenet.
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: puzsikreni » vas. márc. 07, 2010 10:59 am

Mi az állatorvosunk tanácsa szerint ( akihez tõlünk 60 km-re járunk a László által említett okokból) a következõképpen elõzzük meg az újszülöttek pusztulását: Infralámpa folyamatosan megy felettük és minden baba fél ml. Augmentint kap 6 óránként, születéstõl kezdve 3-5 napon át. Természetesen végig a mama mellett vagyunk, ha sok kölyök van, igazgatni, helyezgetni szoktuk õket, hogy az ügyetlenebbek is eleget szophassanak. Ha csak tápszert kapnak, akkor nem jutnak hozzá a fontos ellenanyagokhoz, amit az anyatej tartalmaz és védi õket a fertõzésektõl.
Avatar
puzsikreni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: Bichonok » szer. márc. 10, 2010 12:08 pm

SZIA!

SAJNÁLATTAL OLVASOM, HOGY JÁRTÁL. FOGADD ÕSZINTE RÉSZVÉTEM. A kiskutyák herpesvírusban haltak meg. Általában egy htes korra legkésõbb meghal az összes kiskutya, annak az egynek nagy szerencséje van, ha felnõ. Ez a betegség általában fedezéskor fertõzi meg a kan illetve szuka kutyát. A kan is elkaphatja szukától, a szuka is kantól. Alattomos betegség, mert a legtöbb esetben a felnõtt kutyákon semmi jele a fertõzésnek. Talán létezik gyógymód, de nagyon költséges, és én nem vagyok benne biztos, hogy a kutya kigyógyul belõle (a szuka). Én inkább azt javasolnám, hogy a szukát vonjátok ki a tenyésztésbõl, sõt ivartalanítsátok. A szuka kutyátokkal ti is megfertõzhettek a jövõben kankutyákat fedeztetés alkalmával. Sõt a kiskutya, ha életben marad, õ is hordozni fogja a HERPESVÍRUST egy életen át. Tehát humánusabb, más kutyásokra és a te kutyádra nézve is a legjobb, legkorrektebb döntés az ivartalanítás. Sajnálom, hogy így jártál. Ezt egy jól megválasztott kannal, illetve mesterséges fedezéssel el lehet kerülni, mármint hogy a kutyád fertõzõdjön.

Borzasztó végignézni, ahogynan a kiskutyák elmennek.

Mégegyszer fogadd õszinte részvétem. Remélem hogy nem haragszol meg, amiért õszinte voltam veled!

Sok sikert és kitartást kívánok! Fel a fejjel!

Ani
Avatar
Bichonok
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég