6 hetes kiskutya!

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

6 hetes kiskutya!

HozzászólásSzerző: csatosbambi » vas. júl. 04, 2010 8:35 am

Sziasztok!

A héten hoztuk el a kiskutyámat a tenyésztőtől! Először úgy volt hogy csak elmegyünk és kiválasztjuk, mert még akartunk várni 2 hetet mivel 8 hetesen célszerűbb elvinni. Ezzel szemben már most elhoztuk! Muszáj volt! 9 kiskutya volt egy nagyon pici helyen bepréselve szinte egymás hegyén-hátán, ráadásul salakon tartották őket! Embertelen környezet volt, és állítólag már egy el is pusztult! Ott azt mondták hogy kapott féregtelenítést, de én ebben sem hiszek már! Még az nap muszáj volt valamit kezdeni vele, mert iszonyatosan "szagos"-ka volt a csöpség. Tehát kis kölyök kutyák számára vettünk sampont és megfürdettük egy kicsit. Nagyon jól türte! Három napja bent van éjjelente hogy szokja a környezetet és hogy ne érezze magát egyedül. Egész éjjel megy a tv a nappaliban, persze halkan, mivel csak akkor hagyta abba sírást, ha meghallotta a zajt és látta a fényeket. Viszont furcsa, hogy éjjelente már nem nyüszít, és három napja van csak nálunk! Az első éjjel nagyon sírt, a másodikon csak egyszer kelt fel, a harmadikon pedig semmi nem történt! Nem sírt, és nem is kakilt be! Nagyon sokat alszik egy nap, de rövid időket kb. 15-20 perceket. Nagyon játékos kiskutya, és rettenetesen aranyos! Nagyon szereti az emberek kezét harapdálni, Imádja a papucsokat, remekül hat a táp is. Viszont a székletével valami lehet, mert elég krémeset kakil, ráadásul nagyon sárga is. Az első oltást hétfőn kapja meg és akkor lesz az első találkozás a leendő állatorvossal is! Azt hiszem, hogy ennek a pici csöpségnek hatalmas szerencséje volt, hogy elhoztuk onnan. Az egész család szereti és jó érzéssel tölt el bennünket, hogy gondoskodhatunk róla! A hatalmas szerencséje miatt nevét, a szó angol jelentéséről kapta. Tehát.... Lucky! :)


Kérdéseim!
Normális az hogy ennyit alszik és csak ilyen keveset? Milyen mennyiségben adagoljam a tápot neki? Az elég ha egy maroknyit adok neki? Milyen fajta csonterősítőt adjak neki,mert hallottam, hogy mivel elég gyorsan nőnek, így szükségük van rá. Rendben van az hogy már nem sír éjjelente?

Minden választ várok, és a tanácsok is jól jönnének a neveléséhez! Köszönöm a válaszaitokat előre is!
Avatar
csatosbambi
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: vas. júl. 04, 2010 7:46 am

Re: 6 hetes kiskutya!

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. júl. 05, 2010 9:04 pm

Szia

elég nagy merészség volt ezt a kiskutyát hazavinni ilyen körülmények között. De legalább ezentúl gondoskodtok róla.
Nem értem, mit jelent az hogy "jól hat a táp". Nem irtad hogy milyen fajta, igy nem tudom hogy mennyit kellene ennie. A kistestű kutya kölyke akkor keveset eszik, ha kaukázusi kölyök, akkor meg kevés lehet egy marékkal. Naponta 4x etessétek jó minőségű száraztáppal amit enyhén nedvesíthetsz.
A széklet szine függ attól hogy milyen eledelt kap, pl. a Hill's -től világos sárga, a ProPlantól pedig egész sötét barna stb. Hogy krémes az viszont baj. Olyannak kellene lennie hogy guruljon és könnyedén felsöpörhető legyen. Lehet ok pl. az hogy többet kap enni mint amit az emésztő rendszere elbír. Vagy az, hogy hirtelen mást kap, mint amit eddig evett, és egyébként is 6 hetesen még vígan szopna is a szilárd étel mellé. Az is lehet hogy férges.

Azzal, hogy éjszaka bent van nem a környezetet szokja hanem azt hogy ő bent fog veletek éjszakázni. Ha udvarra szántátok őt, akkor sürgősen legyen meg a helye és költözzön szépen oda. Nagyon rossz lesz neki hogy majd később kell kiszoknia, amikor már éppen megtanulta hogy bent van. Az meg hogy még a TV is szól neki, egyenesen marhaság. Már bocs.

Általában minden normális kiskutya maximum 1 hét alatt abbahagyja a nyöszörgést, éjszakai sírást, de ez ne azért történjen mert valaki -akár a TV- szórakoztatja.
Ne úgy kezeld mint egy embergyereket, ő kutya. Meg kell adni az időt neki hogy kutyamódra megtanulja az új életét. Az almot úgysem tudjátok neki pótolni, viszont nagyon elrontjátok!

Az, hogy naponta sokszor alszik rövid ideig, teljesen normális.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Re: 6 hetes kiskutya!

HozzászólásSzerző: Kiniand » csüt. júl. 08, 2010 2:46 pm

Szia,

Mi szombaton hoztuk el a kiválasztott kutyust. 7 hetes beagle-t. Az első perctől nem jöhet be a lakásba, már nem is akar, megáll a küszöbön. Nagyon sokat alszik napközben, de azért mert hagyjuk is. Nem zsizsegünk folyton körülötte. Az első 2 éjszaka sírt egy kicsit, de csak azért, mert ki akart jönni a házából pisilni (nem volt teljesen kibújás mentesítve a kerítés, addig éjszakára rácsot tettünk a háza elé, nehogy eltűnjön reggelre) Harmadik éjszakát már teljesen csendben töltötte.
Szóval egy ilyen kiskutyát sem kell folyton szórakoztatni, gondolj úgy rá, mint egy farkas falka tagjára, aki megkeresi a helyét a családbeli rangsorban. De ezt nem jelenti azt sem persze, hogy foglalkozni nem kell vele. De az inkább legyen minőségi kutyás szórakozás, nem pedig , úgy mint egy pici babával.

Ajánlok egy könyvet, lehet, hogy már máshol is olvastál róla:
Jan Fennel: Kutyapszichológia

Üdv,
K
Avatar
Kiniand
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. júl. 08, 2010 2:32 pm

Re: 6 hetes kiskutya! Köszöni a gazdi!

HozzászólásSzerző: csatosbambi » hétf. júl. 12, 2010 7:32 am

Sziasztok!
Először is köszönöm szépen, a tanácsokat! Nagyon kedves tőletek, hogy válaszoltatok, viszont ....!!!
Véleményem az, hogy ti valamit félreértettetek!
Először is! A kutya nem nézi a tv-t! A zajt hallgatta csak, mivel úgy érezte hogy valaki a közelében van, és mivel elég kicsi volt még 6 hetesen, így egy kicsit jobban érezte magát és nem nyüszített! A nyüszítést 2 nap után abbahagyta! Mivel nem benti kutyának szántuk, mi is tudtuk hogy el jön az az idő mikor kint kell már maradnia! Szerencsére egyre többet szeretne kint lenni, és már kint is alszik egy pár órát, viszont ha észre veszi, hogy nincs kint senki akkor be akar jönni! Az állatorvosa szerint ez teljesen normális! Még az is hogy a zajra elhallgatott!!!
A kutyatáppal kapcsolatban, pedig azt szeretném írni, hogy a jól hat alatt azt értettem, hogy rendesen átáll a szervezete rá, és ezért ment a hasa egy picit! Frizkies Junior tápot kap, keverve egy kicsit szaftosabb konzerv kutyaeledellel, ami szintén junior, az állatorvos tanácsára!
Tudom, hogy nem gyerek, és nem kell őt annyira babusgatni, nem is teszem, tisztában vagyok vele, hogy ő egy kutya, aki nevelést igényel, hogy az az állítás miszerint a " Kutya az ember legjobb barátja" igaz legyen rá, és remek házőrző kis kedvenc váljon belőle! Nekem még soha nem volt kutyám, és ezért kértem, tanácsot, mert szeretnék ténylegesen a legjobb szerető gazdi lenni!

Köszönöm a könyvajánlót, hasznos dolgokat biztosan tanulok belőle majd én is, és a kutyám is!

A válaszokat megint köszönöm!

üdv!
Avatar
csatosbambi
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: vas. júl. 04, 2010 7:46 am

Re: 6 hetes kiskutya! Köszöni a gazdi!

HozzászólásSzerző: livelygolden » hétf. júl. 12, 2010 8:56 am

csatosbambi írta:Sziasztok!
Először is köszönöm szépen, a tanácsokat! Nagyon kedves tőletek, hogy válaszoltatok, viszont ....!!!
Véleményem az, hogy ti valamit félreértettetek!
Először is! A kutya nem nézi a tv-t! A zajt hallgatta csak, mivel úgy érezte hogy valaki a közelében van, és mivel elég kicsi volt még 6 hetesen, így egy kicsit jobban érezte magát és nem nyüszített! A nyüszítést 2 nap után abbahagyta! Mivel nem benti kutyának szántuk, mi is tudtuk hogy el jön az az idő mikor kint kell már maradnia! Szerencsére egyre többet szeretne kint lenni, és már kint is alszik egy pár órát, viszont ha észre veszi, hogy nincs kint senki akkor be akar jönni! Az állatorvosa szerint ez teljesen normális! Még az is hogy a zajra elhallgatott!!!
A kutyatáppal kapcsolatban, pedig azt szeretném írni, hogy a jól hat alatt azt értettem, hogy rendesen átáll a szervezete rá, és ezért ment a hasa egy picit! Frizkies Junior tápot kap, keverve egy kicsit szaftosabb konzerv kutyaeledellel, ami szintén junior, az állatorvos tanácsára!
Tudom, hogy nem gyerek, és nem kell őt annyira babusgatni, nem is teszem, tisztában vagyok vele, hogy ő egy kutya, aki nevelést igényel, hogy az az állítás miszerint a " Kutya az ember legjobb barátja" igaz legyen rá, és remek házőrző kis kedvenc váljon belőle! Nekem még soha nem volt kutyám, és ezért kértem, tanácsot, mert szeretnék ténylegesen a legjobb szerető gazdi lenni!

Köszönöm a könyvajánlót, hasznos dolgokat biztosan tanulok belőle majd én is, és a kutyám is!

A válaszokat megint köszönöm!

üdv!


csak egy kiegészítést engedj meg:
A Friskies nem egy minőségi táp. Sőt, nem sokkal jobb a tescos-nál.
Normális tápok alatt az ember a superpremium minőségű tápokat érti, ált. ezek 1000ft/kg körül vannak.

Sokféle körül választhatsz: Hills, Eukanuba, ProPlan, Royal Canin, Belcando, Acana, Happy Dog és még sorolhatnám. Bármelyikből a lényeg, hogy Junior és ezen belül is a Nagytestű kölyöknek valót (ha jól látom a képen, hogy németjuhászod van :) )
Ezeken fel lehet normálisan nevelni egy kutyát. A többin is felnő, a különbség 7-8 éves korban lejelentkezik majd...

Konzerv szerintem felesleges, a kölyök egye meg anélkül is a szárazat. Ha mindig kap vmit a kajára, később nehéz lesz róla leszoktatni:-)

Az, hogy az állatorvos javasolta ezt a tápot, szinte kizártnak tartom, ha mégis akkor inkább nem kommentálom...
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: 6 hetes kiskutya!

HozzászólásSzerző: csatosbambi » kedd júl. 13, 2010 7:55 am

Szia!
Köszönöm a tápok leírását! Igazán komolyan mondtam, hogy az állatorvos mondta a száraz táp keverését a szaftosabbal. Viszont! Mivel ez az első kis kedvencem, nem igazán jártam eddig olyan boltokban ahol tápokat lehet venni. Mi vidéken élünk, és itt nálunk ezeket a tápokat nem lehet kapni. Miután elolvastam a válaszodat, elmentünk a helyi "bolt"-ba és megkérdeztem, hogy kérésre hoznának e valamely fajtából. A választ sejtheted... NEM! Szóval örülnék neki ha egy támpontot tudnál biztosítani nekem, hogy hol találnék ilyen tápokat, mivel még a környező városokban sem kaptam. Mindenhol a Frieskies, a Pedigré, és egyéb neve nincs tápok vannak.

Igen német juhászom van, vagyis pontosabban német juhász és Újfullandi keverék! :D

Viszont lenne még egy kérdésem! Szerinted hát hetes korától hagyhatom végleg kint? Elég kicsi volt mikor elhoztuk (6 hetes) most lesz a hétvégén 8 hetes, és igaz hogy már csak éjjelre hozzuk be a házba, napközben már kint van egész nap, és jól érzi magát, csak a nagy meleget viseli nehezen.

köszi a választ!

üdv
Avatar
csatosbambi
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: vas. júl. 04, 2010 7:46 am

Re: 6 hetes kiskutya!

HozzászólásSzerző: Callisto » kedd júl. 13, 2010 11:07 am

Szia! Úgy látom rokon lelkek vagyunk :) . Én is kénytelen voltam 6 hetesen elhozni a kiskutyám, pedig csak 8 hetesen szerettem volna. Az udvarunkon még van 2-3 heti munka, mire megfelelő helye lesz éjszakára a kutyusnak, ezért bent alszik, de tényleg egyre többet szeret kint lenni, csak délben szundít bent egy jó nagyot a hűvös szobában. Én az első napokban 2óránként mentem vele éjjel az udvarra. Most már csak kétszer kell kimennie. Szerencsés voltam, mert egyszer sem kakilt be. A pisiléssel még akadnak gondok, de felszedtem a szőnyegeket, mikor hazahoztuk a kutyát :). Tápot kaptam hozzá, Eukanubát. Szerettem volna át állni Acana puppyra, mert jónak találtam és olcsóbb, de megy tőle a hasa. Pedig nagyon fokozatosan szoktattam. Ha elérjük az 50%-ot onnantól jelentkezik a hasmenés. Felnőtt korábban már valószínűleg én sem fogom tudni kizárólag prémium táppal etetni. Balesetben most pusztult el 15 évesen egy kutyánk, és egyszer sem volt beteg, pedig egy szem prémium tápot sem kapott, és mindenki meglepődött milyen fitt ennyi idősen. Én is vidéken lakom, ráadásul nem is városban. A tápot innen rendeltem: http://tapfutar.hu/index.php?m=lista&f=1&k=1&ko=1&s=0&me=0&gy=0&x=53&y=46
de több helyről is lehet.
Nekünk annyi problémánk van még az evéssel, hogy nagyon habzsol. Most még beáztatom neki a tápot és ezért csak nyeli, majd csuklik utána. De minden kaját így eszik. Bezzeg ami nem kaja, azt rágcsálja... :)
Avatar
Callisto
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: vas. júl. 11, 2010 4:29 pm

Re: 6 hetes kiskutya!

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd júl. 13, 2010 11:32 am

csatosbambi írta:Szia!
Köszönöm a tápok leírását! Igazán komolyan mondtam, hogy az állatorvos mondta a száraz táp keverését a szaftosabbal. Viszont! Mivel ez az első kis kedvencem, nem igazán jártam eddig olyan boltokban ahol tápokat lehet venni. Mi vidéken élünk, és itt nálunk ezeket a tápokat nem lehet kapni. Miután elolvastam a válaszodat, elmentünk a helyi "bolt"-ba és megkérdeztem, hogy kérésre hoznának e valamely fajtából. A választ sejtheted... NEM! Szóval örülnék neki ha egy támpontot tudnál biztosítani nekem, hogy hol találnék ilyen tápokat, mivel még a környező városokban sem kaptam. Mindenhol a Frieskies, a Pedigré, és egyéb neve nincs tápok vannak.

Igen német juhászom van, vagyis pontosabban német juhász és Újfullandi keverék! :D

Viszont lenne még egy kérdésem! Szerinted hát hetes korától hagyhatom végleg kint? Elég kicsi volt mikor elhoztuk (6 hetes) most lesz a hétvégén 8 hetes, és igaz hogy már csak éjjelre hozzuk be a házba, napközben már kint van egész nap, és jól érzi magát, csak a nagy meleget viseli nehezen.

köszi a választ!

üdv


Szia!

Merrefelé laksz? Mi se lakunk forgalmas helyen, de még a kis boltokban is van min. 1 féle "normális" táp.
Az összes Fressnapft-ban és ALpha-vetben vannak jobbak. Nincs a közeletekben?
Ha más nincs, akkor meg lehet próbálni felhívni a kiválasztott táp forgalmazóját. 2 zsáktól már ingyen házhoz viszik, van hogy már 1-től is, ha arról van szó ;)

Én úgy szoktam ajánlani a gazdiknak, hogy elvitel után 1-2 hétig legyenek bent a kölykök. Bár én 8 hetesen adom oda, így kicsit más a helyzet. De nem a kor a lényeg, hanem az, hogy megszokja a kölyök a helyét az első időben. szerintem lassacskán elkezdhetet végleg kiszoktatni.

Mennyire szeret pancsolni a kölyök? Én nagy edényeket szoktam kirakni, abból csinálnak maguknak pocsolyát :lol: Vagy vannak a műanyag gyerek homokozók, abba is ha teszel vizet, jó szokott lenni.
Ha nem szeret fürdeni, akkor érdemes a betont napközben lelocsolni és abban hűtheti magát.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: 6 hetes kiskutya!

HozzászólásSzerző: Callisto » kedd júl. 13, 2010 11:37 am

Hogyan sikerült a profil képet feltenni? Nekem feltölti a képet, kiírja, hogy mentette a beállítást, aztán semmi.
Avatar
Callisto
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: vas. júl. 11, 2010 4:29 pm

Re: 6 hetes kiskutya!

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd júl. 13, 2010 10:02 pm

Callisto írta:Hogyan sikerült a profil képet feltenni? Nekem feltölti a képet, kiírja, hogy mentette a beállítást, aztán semmi.


Profilom-->Szerkesztés-->KÉpcsere, itt tallózás, kiválasztod a feltölteni való képet a gépedről (ha jól emlékszem 200Kb lehet max) és feltöltés. Nekem azonnal cserélte.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég