5 hónapos törpe uszkár

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

5 hónapos törpe uszkár

HozzászólásSzerző: Hunor01 » vas. nov. 15, 2009 9:38 am

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, egy 5hónapos törpbe uszkár neveléséhez. Pénteken került hozzám, állítólag szobatisztán, és csendesen.
A szobatisztaság hát, hagy némi nemû kivetni valót maga után. A bepisilés rendszeres, de legtöbbször legalább pelenkára végzi. A bekakilás egyenlõre csak egyszer fordult elõ. Mivel a kutyus szobakutya, így ez hétfõtõl elég nagy gond lesz. Hogy lehet megoldani, hogy megtanulja, hogy kint végezze a dolgát?
Az a jobb, ha megszokja, hogy sokat van kint, vagy mivel hétköznap napjába max. 3 szor lesz levive, jobb, ha ehhez a rendhez szoktatjuk?
Mit lehet tenni azzal, hogy egyedül tudjon maradni, és ne sírjon és ugasson miatt?
Jó-e az neki, ha vhol máshol szokja meg a magányt, és után úgy kerül vissza a lakásba?

Tanácsaitokat elõre is közzönöm!
Avatar
Hunor01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:5 hónapos törpe uszkár

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. nov. 15, 2009 8:42 pm

Szia!

Én ugyan nem ismerem konkrétan az uszikat közelrõl, de általánosságban hozzá tudok szólni a problémádhoz.

Az lehet hogy eddig szobatiszta volt, de új helyre új emberek közé került, akit eddig a gazdájának tudott, az eltünt. Ez bizony okozhat zavart. Az is lehet, hogy eddig volt lehetõsége sokszor kijutni és ezért a szobáraa már nem jutott semmi.
5 hónapos korban elvileg a 3 levitel már talán elég lenne akkor ha abból 1 hosszú séta, de azt ne reméld, hogy péntektõl vasárnap estig megtanulja hogy új gazdája mit vár tõle és annak eleget is tegyen.
Hogy kint végezze a dolgát az eltart 3-4 hétig vagy még tovább.
Van több szobatisztaság topic, olvasgass.
Az utolsó kérdést nem értem. Hol máshol szokhatná meg az egyedüllétet ha nem ott ahol laknia kell?
Kölcsön adod valakinek hogy tanítsa meg neki? Újból kezdõdik minden probléma amikor megint hazaviszed, hiszen most sem tudja még hogy hol van!
Igaz hogy már nem \"babakutya\" de kölyök. Úgy hallottam hogy nagyon inteligens fajta, de azért most sok türelem kell.
Ha csak 3x tudod levinni akkor a hétvégeken ezért kárpótolni kellene.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:5 hónapos törpe uszkár

HozzászólásSzerző: Hunor01 » hétf. nov. 16, 2009 4:17 pm

Szia!

Azt tudom, hogy nagy trauma neki, hogy máshol kell szoknia a dolgokat. Ahol eddig volt, ott tényleg sokat tudott kint lenni. Nekem a napi 3 megy, és abból a du-ni vagy az esti az hozzú szokott lenni.
Hétvégén most is sokat sétáltunk vele, és ezt így is tervezzük, hisz neki erre szüksége van.
A páromnál gondoltam, hogy megtanítjuk az egyedül létre. Mert az közelebb van a munkahelyeinkhez, így napközbe haza is tudnánk ugrani, ha úgy alakul.
Dec-ben meg otthon tudok vele maradni majd 4 hetet, és akkor lehet még tanítani.
Avatar
Hunor01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég